Sat 4.7.2015
Mixed DM 2. Liga Pool E | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10:00 | Field 1 | Funatics, Hannover | - | Paradisco, Jena | 6 | - | 7 | ||||
10:00 | Field 2 | Goldfingers, Potsdam | - | SugarMix,Stuttgart | 10 | - | 9 | ||||
12:20 | Field 1 | Funatics, Hannover | - | SugarMix,Stuttgart | 8 | - | 3 | ||||
12:20 | Field 2 | Goldfingers, Potsdam | - | Paradisco, Jena | 9 | - | 7 | ||||
14:40 | Field 1 | Funatics, Hannover | - | Goldfingers, Potsdam | 10 | - | 11 | ||||
14:40 | Field 2 | Paradisco, Jena | - | SugarMix,Stuttgart | 9 | - | 4 |
Mixed DM 2. Liga Pool F | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10:00 | Field 3 | Indiscutabel, Münster | - | Team Südsee, Konstanz | 12 | - | 6 | ||||
10:00 | Field 4 | Deine Mudder | - | TeKielas, Kiel | 11 | - | 7 | ||||
12:20 | Field 3 | Indiscutabel, Münster | - | TeKielas, Kiel | 13 | - | 6 | ||||
12:20 | Field 4 | Deine Mudder | - | Team Südsee, Konstanz | 5 | - | 10 | ||||
14:40 | Field 3 | Indiscutabel, Münster | - | Deine Mudder | 11 | - | 4 | ||||
14:40 | Field 4 | Team Südsee, Konstanz | - | TeKielas, Kiel | 13 | - | 2 |
Mixed DM 2. Liga Pool G | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11:10 | Field 1 | Colorado, Karlsruhe | - | Parkscheibe, Berlin | 12 | - | 8 | ||||
11:10 | Field 2 | RotPot, Braunschweig | - | Saxy Divers, Leipzig | 5 | - | 10 | ||||
13:30 | Field 1 | Colorado, Karlsruhe | - | Saxy Divers, Leipzig | 8 | - | 10 | ||||
13:30 | Field 2 | RotPot, Braunschweig | - | Parkscheibe, Berlin | 8 | - | 11 | ||||
15:50 | Field 1 | Colorado, Karlsruhe | - | RotPot, Braunschweig | 12 | - | 7 | ||||
15:50 | Field 2 | Parkscheibe, Berlin | - | Saxy Divers, Leipzig | 10 | - | 11 |
Mixed DM 2. Liga Pool H | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11:10 | Field 3 | Die 7 Todsünden, Paderborn | - | Schleudertrauma, Magdeburg | 12 | - | 4 | ||||
11:10 | Field 4 | Ars Ludendi, Darmstadt | - | Wer(f)wölfe, Augsburg | 13 | - | 2 | ||||
13:30 | Field 3 | Die 7 Todsünden, Paderborn | - | Wer(f)wölfe, Augsburg | 13 | - | 3 | ||||
13:30 | Field 4 | Ars Ludendi, Darmstadt | - | Schleudertrauma, Magdeburg | 10 | - | 5 | ||||
15:50 | Field 3 | Die 7 Todsünden, Paderborn | - | Ars Ludendi, Darmstadt | 12 | - | 8 | ||||
15:50 | Field 4 | Schleudertrauma, Magdeburg | - | Wer(f)wölfe, Augsburg | 8 | - | 9 |
Mixed DM 2. Liga PreQuarters | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17:00 | Field 1 | Paradisco, Jena | - | Deine Mudder | 8 | - | 6 | ||||
17:00 | Field 2 | Team Südsee, Konstanz | - | Funatics, Hannover | 10 | - | 9 | ||||
18:00 | Field 3 | Colorado, Karlsruhe | - | Wer(f)wölfe, Augsburg | 13 | - | 4 | ||||
18:00 | Field 4 | Ars Ludendi, Darmstadt | - | Parkscheibe, Berlin | 10 | - | 7 |
Sun 5.7.2015
Mixed DM 2. Liga Plätze 17-24 | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10:00 | Field 1 | Goldfingers, Potsdam | - | Colorado, Karlsruhe | 11 | - | 13 | ||||
10:00 | Field 2 | Indiscutabel, Münster | - | Ars Ludendi, Darmstadt | 8 | - | 7 | ||||
10:00 | Field 3 | Saxy Divers, Leipzig | - | Paradisco, Jena | 9 | - | 4 | ||||
10:00 | Field 4 | Die 7 Todsünden, Paderborn | - | Team Südsee, Konstanz | 9 | - | 8 |
Mixed DM 2. Liga Plätze 17-24 Semifinals | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12:00 | Field 1 | Colorado, Karlsruhe | - | Indiscutabel, Münster | 11 | - | 10 | ||||
12:00 | Field 2 | Saxy Divers, Leipzig | - | Die 7 Todsünden, Paderborn | 4 | - | 12 | ||||
12:00 | Field 3 | Goldfingers, Potsdam | - | Ars Ludendi, Darmstadt | 4 | - | 9 | ||||
12:00 | Field 4 | Paradisco, Jena | - | Team Südsee, Konstanz | 8 | - | 10 |
Mixed DM 2. Liga Plätze 17-24 Finals | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14:00 | Field 1 | Colorado, Karlsruhe | - | Die 7 Todsünden, Paderborn | 8 | - | 10 | ||||
14:00 | Field 2 | Indiscutabel, Münster | - | Saxy Divers, Leipzig | 9 | - | 11 | ||||
14:00 | Field 3 | Ars Ludendi, Darmstadt | - | Team Südsee, Konstanz | 6 | - | 9 | ||||
14:00 | Field 4 | Goldfingers, Potsdam | - | Paradisco, Jena | 10 | - | 7 |
Mixed DM 2. Liga Plätze 25-32 | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
09:00 | Field 1 | SugarMix,Stuttgart | - | Wer(f)wölfe, Augsburg | 9 | - | 7 | ||||
09:00 | Field 2 | TeKielas, Kiel | - | Parkscheibe, Berlin | 7 | - | 13 | ||||
09:00 | Field 3 | RotPot, Braunschweig | - | Deine Mudder | 9 | - | 11 | ||||
09:00 | Field 4 | Schleudertrauma, Magdeburg | - | Funatics, Hannover | 7 | - | 13 |
Mixed DM 2. Liga Plätze 25-32 Semifinals | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10:00 | Field 4 | RotPot, Braunschweig | - | Schleudertrauma, Magdeburg | 8 | - | 10 | ||||
11:00 | Field 1 | SugarMix,Stuttgart | - | Parkscheibe, Berlin | 5 | - | 9 | ||||
11:00 | Field 2 | Deine Mudder | - | Funatics, Hannover | 6 | - | 8 | ||||
11:00 | Field 3 | Wer(f)wölfe, Augsburg | - | TeKielas, Kiel | 7 | - | 11 |
Mixed DM 2. Liga Plätze 25-32 Finals | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13:00 | Field 1 | Parkscheibe, Berlin | - | Funatics, Hannover | 7 | - | 11 | ||||
13:00 | Field 2 | SugarMix,Stuttgart | - | Deine Mudder | 3 | - | 9 | ||||
13:00 | Field 3 | TeKielas, Kiel | - | Schleudertrauma, Magdeburg | 8 | - | 9 | ||||
13:00 | Field 4 | Wer(f)wölfe, Augsburg | - | RotPot, Braunschweig | 10 | - | 9 |
Timezone: Europe/Berlin. Local time: 14.6.2024 14:24