Beach Junioren damen1 damen2n open3n damen2s open1 open2n open2s open3s mixed1 mixed2n mixed2s mixed3s mixed3nw mixed3no mixed4nw mixed4no eucq GGM grandmasters masters mixed masters Alle Gruppierungen
Beach Mixed 1. Liga Pool A |
10:50 |
Feld 1 |
Mainzelrenner |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
11 |
- |
0 |
|
|
10:50 |
Feld 2 |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
- |
Hund Flach Werfen |
9 |
- |
6 |
|
|
14:30 |
Feld 1 |
Hund Flach Werfen |
- |
Mainzelrenner |
3 |
- |
13 |
|
|
14:30 |
Feld 2 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
5 |
- |
9 |
|
|
16:20 |
Feld 1 |
Mainzelrenner |
- |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
11 |
- |
6 |
|
|
16:20 |
Feld 2 |
Hund Flach Werfen |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
6 |
- |
7 |
|
|
Beach Mixed 1. Liga Pool B |
11:45 |
Feld 1 |
Endzonis |
- |
Griffins Lehre |
6 |
- |
7 |
|
|
11:45 |
Feld 2 |
Red Eagles |
- |
TeKielas |
3 |
- |
11 |
|
|
15:25 |
Feld 1 |
TeKielas |
- |
Endzonis |
7 |
- |
13 |
|
|
15:25 |
Feld 2 |
Griffins Lehre |
- |
Red Eagles |
9 |
- |
4 |
|
|
17:15 |
Feld 1 |
Endzonis |
- |
Red Eagles |
13 |
- |
2 |
|
|
17:15 |
Feld 2 |
TeKielas |
- |
Griffins Lehre |
8 |
- |
13 |
|
|
Beach Mixed 2. Liga Pool A |
09:00 |
Feld 3 |
DARKROOM TiB 1848 |
- |
Rotor Ultimate Berlin |
13 |
- |
3 |
|
|
09:00 |
Feld 4 |
Torpedo Phoenix |
- |
Frizzly Bears |
3 |
- |
12 |
|
|
10:50 |
Feld 3 |
Frizzly Bears |
- |
Saxy Divers |
8 |
- |
4 |
|
|
10:50 |
Feld 4 |
Torpedo Phoenix |
- |
DARKROOM TiB 1848 |
2 |
- |
13 |
|
|
12:40 |
Feld 3 |
Frizzly Bears |
- |
Rotor Ultimate Berlin |
13 |
- |
3 |
|
|
12:40 |
Feld 4 |
Saxy Divers |
- |
Torpedo Phoenix |
8 |
- |
6 |
|
|
14:30 |
Feld 3 |
Rotor Ultimate Berlin |
- |
Torpedo Phoenix |
6 |
- |
8 |
|
|
14:30 |
Feld 4 |
Saxy Divers |
- |
DARKROOM TiB 1848 |
5 |
- |
13 |
|
|
17:15 |
Feld 3 |
Rotor Ultimate Berlin |
- |
Saxy Divers |
3 |
- |
13 |
|
|
17:15 |
Feld 4 |
DARKROOM TiB 1848 |
- |
Frizzly Bears |
13 |
- |
11 |
|
|
Beach Mixed 2. Liga Pool B |
09:55 |
Feld 3 |
Funatics |
- |
Farmers Lüneburg |
9 |
- |
3 |
|
|
09:55 |
Feld 4 |
Göttinger 7 |
- |
Drehst'n Deckel |
8 |
- |
6 |
|
|
11:45 |
Feld 3 |
Drehst'n Deckel |
- |
Funatics |
4 |
- |
6 |
|
|
11:45 |
Feld 4 |
Farmers Lüneburg |
- |
Göttinger 7 |
2 |
- |
9 |
|
|
13:35 |
Feld 3 |
Funatics |
- |
Göttinger 7 |
3 |
- |
9 |
|
|
13:35 |
Feld 4 |
Drehst'n Deckel |
- |
Farmers Lüneburg |
11 |
- |
5 |
|
|
Beach Open 1. Liga Pool A |
09:00 |
Feld 1 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Ars Ludendi |
12 |
- |
3 |
|
|
09:00 |
Feld 2 |
Frühsport 0,2 |
- |
Drehst'n Deckel |
7 |
- |
11 |
|
|
12:40 |
Feld 1 |
Drehst'n Deckel |
- |
Hässliche Erdferkel |
9 |
- |
4 |
|
|
12:40 |
Feld 2 |
Ars Ludendi |
- |
Frühsport 0,2 |
3 |
- |
12 |
|
|
15:25 |
Feld 3 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Frühsport 0,2 |
8 |
- |
10 |
|
|
15:25 |
Feld 4 |
Drehst'n Deckel |
- |
Ars Ludendi |
13 |
- |
7 |
|
|
Beach Open 1. Liga Pool B |
09:55 |
Feld 1 |
Hardfisch |
- |
Berliner Plauze |
12 |
- |
9 |
|
|
09:55 |
Feld 2 |
Disckick |
- |
Goldfingers |
9 |
- |
8 |
|
|
13:35 |
Feld 1 |
Goldfingers |
- |
Hardfisch |
8 |
- |
6 |
|
|
13:35 |
Feld 2 |
Berliner Plauze |
- |
Disckick |
7 |
- |
13 |
|
|
16:20 |
Feld 3 |
Hardfisch |
- |
Disckick |
4 |
- |
13 |
|
|
16:20 |
Feld 4 |
Goldfingers |
- |
Berliner Plauze |
13 |
- |
4 |
|
|
Beach Mixed 1. Liga Top 4 |
10:50 |
Feld 1 |
Mainzelrenner |
- |
Endzonis |
11 |
- |
9 |
|
|
10:50 |
Feld 2 |
Griffins Lehre |
- |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
9 |
- |
6 |
|
|
Beach Mixed 1. Liga Top 4 Finals |
13:35 |
Feld 2 |
Endzonis |
- |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
8 |
- |
4 |
|
|
15:00 |
Feld 2 |
Mainzelrenner |
- |
Griffins Lehre |
12 |
- |
6 |
|
|
Beach Mixed 1. Liga RR 5-8 |
09:00 |
Feld 1 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Red Eagles |
7 |
- |
6 |
|
|
09:00 |
Feld 2 |
Hund Flach Werfen |
- |
TeKielas |
9 |
- |
12 |
|
|
12:40 |
Feld 1 |
TeKielas |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
6 |
- |
4 |
|
|
12:40 |
Feld 2 |
Hund Flach Werfen |
- |
Red Eagles |
7 |
- |
6 |
|
|
Beach Mixed 2. Liga RR 1-5 |
09:00 |
Feld 3 |
Frizzly Bears |
- |
Göttinger 7 |
13 |
- |
4 |
|
|
09:00 |
Feld 4 |
Funatics |
- |
Saxy Divers |
7 |
- |
12 |
|
|
10:50 |
Feld 3 |
Funatics |
- |
DARKROOM TiB 1848 |
3 |
- |
13 |
|
|
10:50 |
Feld 4 |
Göttinger 7 |
- |
Saxy Divers |
8 |
- |
7 |
|
|
13:35 |
Feld 3 |
DARKROOM TiB 1848 |
- |
Göttinger 7 |
9 |
- |
6 |
|
|
13:35 |
Feld 4 |
Funatics |
- |
Frizzly Bears |
4 |
- |
13 |
|
|
Beach Mixed 2. Liga RR 6-9 |
09:55 |
Feld 3 |
Torpedo Phoenix |
- |
Drehst'n Deckel |
4 |
- |
12 |
|
|
09:55 |
Feld 4 |
Farmers Lüneburg |
- |
Rotor Ultimate Berlin |
13 |
- |
6 |
|
|
12:40 |
Feld 3 |
Farmers Lüneburg |
- |
Torpedo Phoenix |
4 |
- |
9 |
|
|
12:40 |
Feld 4 |
Drehst'n Deckel |
- |
Rotor Ultimate Berlin |
9 |
- |
6 |
|
|
Beach Open 1. Liga Top 4 |
11:45 |
Feld 1 |
Drehst'n Deckel |
- |
Goldfingers |
13 |
- |
7 |
|
|
11:45 |
Feld 2 |
Disckick |
- |
Frühsport 0,2 |
13 |
- |
2 |
|
|
Beach Open 1. Liga Top 4 Finals |
13:35 |
Feld 1 |
Goldfingers |
- |
Frühsport 0,2 |
11 |
- |
8 |
|
|
14:30 |
Feld 1 |
Drehst'n Deckel |
- |
Disckick |
10 |
- |
13 |
|
|
Beach Open 1. Liga RR 5-8 |
09:55 |
Feld 1 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Berliner Plauze |
13 |
- |
8 |
|
|
09:55 |
Feld 2 |
Ars Ludendi |
- |
Hardfisch |
5 |
- |
13 |
|
|
11:45 |
Feld 3 |
Hardfisch |
- |
Hässliche Erdferkel |
8 |
- |
6 |
|
|
11:45 |
Feld 4 |
Ars Ludendi |
- |
Berliner Plauze |
7 |
- |
12 |
|
|
Zeitzone: Europe/Berlin. Ortszeit: 25.5.2024 14:03