Teams
Frauen 1. Liga | Open 1. Liga |
---|---|
1st Candy | 1st ToGetHer |
2nd Mainzelmädchen | 2nd Hässliche Erdferkel |
3rd Hucks Ultimate Berlin | 3rd Cultimaters |
4th MarGie | 4th Heidees |
5th Heidees | 5th Goldfingers |
6th U de Cologne | 6th Zamperl |
7th Saxy Divas | 7th Frisbee Fieber |
8th Ars Ludendi | 8th UFO Osnabrück |
9th Fischbees | |
10th Frizzly Bears | |
11th Frühsport 0,2 | |
12th ULMtimates | |
13th THW | |
14th Hucks Ultimate Berlin | |
15th Ars Ludendi | |
16th UltimateAmSee |
Frauen 2. Liga Nord | Frauen 2. Liga Süd | Open 2. Liga Nord | Open 2. Liga Süd |
---|---|---|---|
1st Halle Berries | 1st Yrr | 1st Caracals | 1st Friss die Frisbee |
2nd Undercover | 2nd Woodchicas | 2nd Family Ultimate | 2nd Würzburg Ultimate Wolves |
3rd Aschenpottel | 3rd Wolverinen | 3rd Red Eagles | 3rd Gummibärchen |
4th Bonobabes | 4th Bad Chicks | 4th Funatics | 4th Ratisbona Eagles |
5th PotsDamen | 5th MissTÜrious | 5th Saxy Divers | 5th Disc-o-Fever |
6th StonePussies | 6th FlaminGIRLS | 6th Disckick | 6th Feldrenner |
7th Schleudertrauma | 7th Stuggi Igels | 7th Deine Mudder Bremen | 7th Team Südsee |
8th Frankas | 8th Nullacht! Ultimate Münster | 8th TriSa | |
9th Frau Rauscher | |||
10th Paradiscas |
Open 3. Liga NO | Open 3. Liga NW | Open 3. Liga SW | Open 3. Liga SO | Frauen 3. Liga Nord |
---|---|---|---|---|
1st Hund Flach Werfen | 1st 1Bonnsai | 1st 7 Schwaben II | 1st Paradisco | 1st Göttinnen |
2nd Drehst'n Deckel | 2nd 6Bonobos | 2nd 7 Schwaben | 2nd Schwabinger Frisbee Buam | 2nd LBV Phönix 1093 e.V. - Baltimaids |
3rd Stoneheads Chemnitz | 3rd 7Göttinger 7 | 3rd Disconnection | 3rd 3imStäckla | 3rd Endamazonis |
4th Schleudertrauma | 4th 3Frizzly Bears II | 4th Heppie Frisbeez | 4th Wer(f)wölfe | 4th Hucks Ultimate Club Berlin |
5th Endzonis | 5th 4DU bist Frisbee | 5th Cultimaters II | 5th IN-GO | |
6th DJ Dahlem | 6th 5Torpedo Phönix | 6th Himmelstürmer | 6th Ratisbona Eagles II | |
7th Griffin's Lehre | 7th 2Endzonengammler | 7th Skid Ultimate | ||
8th Rotor Ultimate Berlin | 8th Heidees II |
Open 4. Liga NW | Open 4. Liga NO | Open 4. Liga SW |
---|---|---|
1st 1Die 7 Todsünden | 1st Hallunken | 1st Lions |
2nd 2LBV Phönig 1903 e. V. - Baltimate | 2nd Huskies | 2nd Sturm & Drang II |
3rd 6Sunblocker | 3rd Pussybären Bande | 3rd Sturm & Drang |
4th 7Bonnzwai | 4th Goldfingers II | 4th Flying Igels |
5th 8La Famiglia | 5th Pizza Volante | 5th Gummibärchen 2 |
6th 9TV Südkamen 1986 e. V. | 6th Ars Ludendi II | |
7th 5Cologne Colibris | 7th Rheinos | |
8th 3Frisbielefeld | 8th LA Fakers | |
9th 10Black Flies | 9th Bad Raps | |
10th 4TV 1912 Verl |
Mixed 3. Liga NW | Mixed 3. Liga NO | Mixed 3. Liga SW |
---|---|---|
1st Frizzly Bears | 1st Red Eagles | 1st Cultimaters |
2nd Torpedo Phönix | 2nd Disckick | 2nd Flying Igels |
3rd Frizzly Bears Doppelmix | 3rd Stoneheads Chemnitz | 3rd PrinzHessinnen |
4th Äitschbees | 4th Pizza Volante | 4th Feldmädchen |
5th Bonnsai | 5th Schleudertrauma | 5th Ars Ludendi II |
6th Caracals | 6th Parkscheibe | 6th Himmelstürmer |
7th LBV Phönix 1903 e.V. / Baltimate Lübeck | 7th Goldfingers | 7th Hakuna Matata |
8th Bonobos | 8th Rotor Ultimate Berlin | 8th Friendly Fire |
Mixed 3. Liga SO | Mixed 4. Liga NW | Mixed 4. Liga NO | Mixed 4. Liga SW |
---|---|---|---|
1st JuniorWolves | 1st Deine Mudder Bremen | 1st air pussies | 1st Maultaschen II |
2nd IsarRunners | 2nd Funatics | 2nd DiscUrs | 2nd Colorado 2 |
3rd Paradisco | 3rd Fischkutter | 3rd Hund Flach Werfen II | 3rd Klosterwiesel |
4th Camp10 | 4th Endzonengammler | 4th Endzonis | 4th Hässliche Erdferkel 2 |
5th Ratisbona Eagles | 5th Nullacht! Ultimate Münster II | 5th Schleudertrauma II | 5th Frisbee Fieber 2 |
6th Tiefseetaucher | 6th TV Südkamen 1986 e.V. | 6th Hallunken II | 6th Flying Igels II |
7th Seichtwasserschnorchler | 7th Frisbielefeld | 7th Fuldimates | |
8th ABflug | 8th Rheinos |