Beach Junioren damen1 damen2n open3n damen2s open1 open2n open2s open3s mixed1 mixed2n mixed2s mixed3s mixed3nw mixed3no mixed4nw mixed4no eucq GGM grandmasters masters mixed masters All groupings
La 15.9.2018
ESV München Kenttä U14_1 |
09:30 |
Juniorwolves |
- |
Äitschbees |
U14 |
Round Robin |
1 |
- |
13 |
|
|
ESV München Kenttä U14_2 |
09:30 |
Münchner Kindl |
- |
Heppie Frisbeez |
U14 |
Round Robin |
3 |
- |
11 |
|
|
10:30 |
Piratos |
- |
Pizza Volante I |
U14 |
Round Robin |
9 |
- |
2 |
|
|
ESV München Kenttä U14_1 |
10:30 |
Disckick I |
- |
Colibris |
U14 |
Round Robin |
1 |
- |
10 |
|
|
11:30 |
Äitschbees |
- |
Münchner Kindl |
U14 |
Round Robin |
10 |
- |
1 |
|
|
ESV München Kenttä U14_2 |
11:30 |
Heppie Frisbeez |
- |
Juniorwolves |
U14 |
Round Robin |
13 |
- |
0 |
|
|
12:30 |
Pizza Volante I |
- |
Disckick I |
U14 |
Round Robin |
7 |
- |
2 |
|
|
ESV München Kenttä U14_1 |
12:30 |
Colibris |
- |
Piratos |
U14 |
Round Robin |
4 |
- |
7 |
|
|
14:30 |
Juniorwolves |
- |
Piratos |
U14 |
Round Robin |
3 |
- |
12 |
|
|
ESV München Kenttä U14_2 |
14:30 |
Münchner Kindl |
- |
Disckick I |
U14 |
Round Robin |
4 |
- |
6 |
|
|
ESV München Kenttä U14_1 |
15:30 |
Pizza Volante I |
- |
Äitschbees |
U14 |
Round Robin |
3 |
- |
9 |
|
|
ESV München Kenttä U14_2 |
15:30 |
Colibris |
- |
Heppie Frisbeez |
U14 |
Round Robin |
3 |
- |
10 |
|
|
ESV München Kenttä U14_1 |
16:30 |
Piratos |
- |
Münchner Kindl |
U14 |
Round Robin |
13 |
- |
2 |
|
|
ESV München Kenttä U14_2 |
16:30 |
Disckick I |
- |
Juniorwolves |
U14 |
Round Robin |
7 |
- |
5 |
|
|
ESV München Kenttä U14_1 |
17:30 |
Äitschbees |
- |
Colibris |
U14 |
Round Robin |
9 |
- |
3 |
|
|
ESV München Kenttä U14_2 |
17:30 |
Heppie Frisbeez |
- |
Pizza Volante I |
U14 |
Round Robin |
7 |
- |
3 |
|
|
ESV München Kenttä 1 |
09:30 |
Disckick |
- |
TV Südkamen |
U20 |
Pool A |
11 |
- |
5 |
|
|
10:15 |
Celtics |
- |
Discolibris |
U20 |
Pool B |
13 |
- |
7 |
|
|
11:15 |
TV Südkamen |
- |
Nullacht! Ultimate |
U20 |
Pool A |
7 |
- |
12 |
|
|
12:00 |
Discolibris |
- |
IsarRunners |
U20 |
Pool B |
7 |
- |
8 |
|
|
13:00 |
Nullacht! Ultimate |
- |
Bad Raps |
U20 |
Pool A |
8 |
- |
11 |
|
|
13:45 |
IsarRunners |
- |
Äitschbees |
U20 |
Pool B |
7 |
- |
11 |
|
|
14:45 |
Disckick |
- |
Nullacht! Ultimate |
U20 |
Pool A |
11 |
- |
6 |
|
|
15:30 |
Celtics |
- |
IsarRunners |
U20 |
Pool B |
8 |
- |
7 |
|
|
16:30 |
Nullacht! Ultimate |
- |
Lions |
U20 |
Pool A |
9 |
- |
12 |
|
|
17:15 |
IsarRunners |
- |
Juniorwolves |
U20 |
Pool B |
11 |
- |
7 |
|
|
ESV München Kenttä 2 |
09:30 |
Bad Raps |
- |
Lions |
U20 |
Pool A |
8 |
- |
9 |
|
|
10:15 |
Äitschbees |
- |
Juniorwolves |
U20 |
Pool B |
10 |
- |
5 |
|
|
11:15 |
Lions |
- |
Disckick |
U20 |
Pool A |
9 |
- |
7 |
|
|
12:00 |
Juniorwolves |
- |
Celtics |
U20 |
Pool B |
8 |
- |
11 |
|
|
13:00 |
Lions |
- |
TV Südkamen |
U20 |
Pool A |
13 |
- |
7 |
|
|
13:45 |
Juniorwolves |
- |
Discolibris |
U20 |
Pool B |
10 |
- |
5 |
|
|
14:45 |
TV Südkamen |
- |
Bad Raps |
U20 |
Pool A |
5 |
- |
13 |
|
|
15:30 |
Discolibris |
- |
Äitschbees |
U20 |
Pool B |
4 |
- |
9 |
|
|
16:30 |
Bad Raps |
- |
Disckick |
U20 |
Pool A |
10 |
- |
7 |
|
|
17:15 |
Äitschbees |
- |
Celtics |
U20 |
Pool B |
9 |
- |
10 |
|
|
ESV München Kenttä 3 |
09:30 |
UFO |
- |
Colibris |
U17 |
Pool A |
11 |
- |
8 |
|
|
10:15 |
Lions |
- |
Münchner Kindl |
U17 |
Pool B |
13 |
- |
1 |
|
|
11:15 |
Colibris |
- |
Disckick |
U17 |
Pool A |
7 |
- |
9 |
|
|
12:00 |
Münchner Kindl |
- |
Äitschbees |
U17 |
Pool B |
4 |
- |
13 |
|
|
13:00 |
Disckick |
- |
Heppie Frisbeez |
U17 |
Pool A |
6 |
- |
10 |
|
|
13:45 |
Äitschbees |
- |
Pizza Volante I |
U17 |
Pool B |
9 |
- |
10 |
|
|
14:45 |
UFO |
- |
Disckick |
U17 |
Pool A |
13 |
- |
7 |
|
|
15:30 |
Lions |
- |
Äitschbees |
U17 |
Pool B |
9 |
- |
5 |
|
|
16:30 |
Disckick |
- |
Bad Raps I |
U17 |
Pool A |
11 |
- |
7 |
|
|
17:15 |
Äitschbees |
- |
Pizza Volante II |
U17 |
Pool B |
9 |
- |
7 |
|
|
ESV München Kenttä 4 |
09:30 |
Heppie Frisbeez |
- |
Bad Raps I |
U17 |
Pool A |
10 |
- |
3 |
|
|
10:15 |
Pizza Volante I |
- |
Pizza Volante II |
U17 |
Pool B |
13 |
- |
3 |
|
|
11:15 |
Bad Raps I |
- |
UFO |
U17 |
Pool A |
4 |
- |
6 |
|
|
12:00 |
Pizza Volante II |
- |
Lions |
U17 |
Pool B |
4 |
- |
11 |
|
|
13:00 |
Bad Raps I |
- |
Colibris |
U17 |
Pool A |
9 |
- |
10 |
|
|
13:45 |
Pizza Volante II |
- |
Münchner Kindl |
U17 |
Pool B |
13 |
- |
5 |
|
|
14:45 |
Colibris |
- |
Heppie Frisbeez |
U17 |
Pool A |
4 |
- |
13 |
|
|
15:30 |
Münchner Kindl |
- |
Pizza Volante I |
U17 |
Pool B |
3 |
- |
13 |
|
|
16:30 |
Heppie Frisbeez |
- |
UFO |
U17 |
Pool A |
12 |
- |
6 |
|
|
17:15 |
Pizza Volante I |
- |
Lions |
U17 |
Pool B |
10 |
- |
6 |
|
|
Su 16.9.2018
ESV München Kenttä U14_1 |
09:00 |
Juniorwolves |
- |
Pizza Volante I |
U14 |
Round Robin |
5 |
- |
9 |
|
|
ESV München Kenttä U14_2 |
09:00 |
Münchner Kindl |
- |
Colibris |
U14 |
Round Robin |
4 |
- |
7 |
|
|
ESV München Kenttä U14_1 |
10:00 |
Piratos |
- |
Äitschbees |
U14 |
Round Robin |
4 |
- |
8 |
|
|
ESV München Kenttä U14_2 |
10:00 |
Disckick I |
- |
Heppie Frisbeez |
U14 |
Round Robin |
2 |
- |
10 |
|
|
11:00 |
Pizza Volante I |
- |
Münchner Kindl |
U14 |
Round Robin |
8 |
- |
1 |
|
|
ESV München Kenttä U14_1 |
11:00 |
Colibris |
- |
Juniorwolves |
U14 |
Round Robin |
9 |
- |
5 |
|
|
12:00 |
Äitschbees |
- |
Disckick I |
U14 |
Round Robin |
8 |
- |
4 |
|
|
ESV München Kenttä U14_2 |
12:00 |
Heppie Frisbeez |
- |
Piratos |
U14 |
Round Robin |
7 |
- |
5 |
|
|
ESV München Kenttä U14_1 |
13:00 |
Pizza Volante I |
- |
Colibris |
U14 |
Round Robin |
7 |
- |
9 |
|
|
ESV München Kenttä U14_2 |
13:00 |
Juniorwolves |
- |
Münchner Kindl |
U14 |
Round Robin |
9 |
- |
7 |
|
|
ESV München Kenttä U14_1 |
14:00 |
Äitschbees |
- |
Heppie Frisbeez |
U14 |
Round Robin |
5 |
- |
7 |
|
|
ESV München Kenttä U14_2 |
14:00 |
Piratos |
- |
Disckick I |
U14 |
Round Robin |
6 |
- |
4 |
|
|
ESV München Kenttä 1 |
09:00 |
Bad Raps |
- |
IsarRunners |
U20 |
Crossover |
8 |
- |
6 |
|
|
09:45 |
Nullacht! Ultimate |
- |
Discolibris |
U20 |
Crossover |
9 |
- |
8 |
|
|
11:00 |
IsarRunners |
- |
Nullacht! Ultimate |
U20 |
Playoff 5-8 |
7 |
- |
6 |
|
|
11:45 |
Celtics |
- |
Bad Raps |
U20 |
Playoff 1-4 |
5 |
- |
9 |
|
|
12:30 |
Discolibris |
- |
TV Südkamen |
U20 |
Playoff 9-10 |
9 |
- |
7 |
|
|
13:15 |
IsarRunners |
- |
Juniorwolves |
U20 |
Playoff 5-8 Finals |
6 |
- |
4 |
|
|
15:00 |
Disckick |
- |
Bad Raps |
U20 |
Playoff 1-4 Finals |
7 |
- |
11 |
|
|
ESV München Kenttä 2 |
09:00 |
Äitschbees |
- |
Disckick |
U20 |
Crossover |
6 |
- |
10 |
|
|
09:45 |
Juniorwolves |
- |
TV Südkamen |
U20 |
Crossover |
9 |
- |
7 |
|
|
11:00 |
Äitschbees |
- |
Juniorwolves |
U20 |
Playoff 5-8 |
6 |
- |
7 |
|
|
11:45 |
Lions |
- |
Disckick |
U20 |
Playoff 1-4 |
9 |
- |
10 |
|
|
13:15 |
Nullacht! Ultimate |
- |
Äitschbees |
U20 |
Playoff 5-8 Finals |
6 |
- |
8 |
|
|
14:00 |
Lions |
- |
Celtics |
U20 |
Playoff 1-4 Finals |
5 |
- |
9 |
|
|
ESV München Kenttä 3 |
09:00 |
UFO |
- |
Äitschbees |
U17 |
Crossover |
10 |
- |
6 |
|
|
09:45 |
Colibris |
- |
Münchner Kindl |
U17 |
Crossover |
13 |
- |
4 |
|
|
11:00 |
Äitschbees |
- |
Colibris |
U17 |
Playoffs 5-8 |
13 |
- |
1 |
|
|
11:45 |
Pizza Volante I |
- |
UFO |
U17 |
Playoffs 1-4 |
9 |
- |
11 |
|
|
12:30 |
Münchner Kindl |
- |
Pizza Volante II |
U17 |
Playoffs 9-10 |
5 |
- |
10 |
|
|
13:15 |
Äitschbees |
- |
Disckick |
U17 |
Playoffs 5-8 Finals |
11 |
- |
5 |
|
|
14:30 |
Heppie Frisbeez |
- |
UFO |
U17 |
Playoffs 1-4 Finals |
11 |
- |
5 |
|
|
ESV München Kenttä 4 |
09:00 |
Lions |
- |
Disckick |
U17 |
Crossover |
10 |
- |
3 |
|
|
09:45 |
Pizza Volante II |
- |
Bad Raps I |
U17 |
Crossover |
4 |
- |
6 |
|
|
11:00 |
Disckick |
- |
Bad Raps I |
U17 |
Playoffs 5-8 |
11 |
- |
4 |
|
|
11:45 |
Heppie Frisbeez |
- |
Lions |
U17 |
Playoffs 1-4 |
6 |
- |
4 |
|
|
13:15 |
Colibris |
- |
Bad Raps I |
U17 |
Playoffs 5-8 Finals |
9 |
- |
10 |
|
|
14:00 |
Lions |
- |
Pizza Volante I |
U17 |
Playoffs 1-4 Finals |
12 |
- |
9 |
|
|
Aikavyöhyke: Europe/Berlin. Paikallisaika: 10.5.2024 02:22