Beach Junioren damen1 damen2n open3n damen2s open1 open2n open2s open3s mixed1 mixed2n mixed2s mixed3s mixed3nw mixed3no mixed4nw mixed4no eucq GGM grandmasters masters mixed masters Alle Gruppierungen
Beach Mixed 1. Liga
Pool A |
29.9.2018 |
10:50 |
Feld 1 |
Mainzelrenner |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
11 |
- |
0 |
|
|
29.9.2018 |
10:50 |
Feld 2 |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
- |
Hund Flach Werfen |
9 |
- |
6 |
|
|
29.9.2018 |
14:30 |
Feld 1 |
Hund Flach Werfen |
- |
Mainzelrenner |
3 |
- |
13 |
|
|
29.9.2018 |
14:30 |
Feld 2 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
5 |
- |
9 |
|
|
29.9.2018 |
16:20 |
Feld 1 |
Mainzelrenner |
- |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
11 |
- |
6 |
|
|
29.9.2018 |
16:20 |
Feld 2 |
Hund Flach Werfen |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
6 |
- |
7 |
|
|
Pool B |
29.9.2018 |
11:45 |
Feld 1 |
Endzonis |
- |
Griffins Lehre |
6 |
- |
7 |
|
|
29.9.2018 |
11:45 |
Feld 2 |
Red Eagles |
- |
TeKielas |
3 |
- |
11 |
|
|
29.9.2018 |
15:25 |
Feld 1 |
TeKielas |
- |
Endzonis |
7 |
- |
13 |
|
|
29.9.2018 |
15:25 |
Feld 2 |
Griffins Lehre |
- |
Red Eagles |
9 |
- |
4 |
|
|
29.9.2018 |
17:15 |
Feld 1 |
Endzonis |
- |
Red Eagles |
13 |
- |
2 |
|
|
29.9.2018 |
17:15 |
Feld 2 |
TeKielas |
- |
Griffins Lehre |
8 |
- |
13 |
|
|
Top 4 |
30.9.2018 |
10:50 |
Feld 1 |
Mainzelrenner |
- |
Endzonis |
11 |
- |
9 |
|
|
30.9.2018 |
10:50 |
Feld 2 |
Griffins Lehre |
- |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
9 |
- |
6 |
|
|
Top 4 Finals |
30.9.2018 |
13:35 |
Feld 2 |
Endzonis |
- |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
8 |
- |
4 |
|
|
30.9.2018 |
15:00 |
Feld 2 |
Mainzelrenner |
- |
Griffins Lehre |
12 |
- |
6 |
|
|
RR 5-8 |
30.9.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Red Eagles |
7 |
- |
6 |
|
|
30.9.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Hund Flach Werfen |
- |
TeKielas |
9 |
- |
12 |
|
|
30.9.2018 |
12:40 |
Feld 1 |
TeKielas |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
6 |
- |
4 |
|
|
30.9.2018 |
12:40 |
Feld 2 |
Hund Flach Werfen |
- |
Red Eagles |
7 |
- |
6 |
|
|
Beach Mixed 2. Liga
Pool A |
29.9.2018 |
09:00 |
Feld 3 |
DARKROOM TiB 1848 |
- |
Rotor Ultimate Berlin |
13 |
- |
3 |
|
|
29.9.2018 |
09:00 |
Feld 4 |
Torpedo Phoenix |
- |
Frizzly Bears |
3 |
- |
12 |
|
|
29.9.2018 |
10:50 |
Feld 3 |
Frizzly Bears |
- |
Saxy Divers |
8 |
- |
4 |
|
|
29.9.2018 |
10:50 |
Feld 4 |
Torpedo Phoenix |
- |
DARKROOM TiB 1848 |
2 |
- |
13 |
|
|
29.9.2018 |
12:40 |
Feld 3 |
Frizzly Bears |
- |
Rotor Ultimate Berlin |
13 |
- |
3 |
|
|
29.9.2018 |
12:40 |
Feld 4 |
Saxy Divers |
- |
Torpedo Phoenix |
8 |
- |
6 |
|
|
29.9.2018 |
14:30 |
Feld 3 |
Rotor Ultimate Berlin |
- |
Torpedo Phoenix |
6 |
- |
8 |
|
|
29.9.2018 |
14:30 |
Feld 4 |
Saxy Divers |
- |
DARKROOM TiB 1848 |
5 |
- |
13 |
|
|
29.9.2018 |
17:15 |
Feld 3 |
Rotor Ultimate Berlin |
- |
Saxy Divers |
3 |
- |
13 |
|
|
29.9.2018 |
17:15 |
Feld 4 |
DARKROOM TiB 1848 |
- |
Frizzly Bears |
13 |
- |
11 |
|
|
Pool B |
29.9.2018 |
09:55 |
Feld 3 |
Funatics |
- |
Farmers Lüneburg |
9 |
- |
3 |
|
|
29.9.2018 |
09:55 |
Feld 4 |
Göttinger 7 |
- |
Drehst'n Deckel |
8 |
- |
6 |
|
|
29.9.2018 |
11:45 |
Feld 3 |
Drehst'n Deckel |
- |
Funatics |
4 |
- |
6 |
|
|
29.9.2018 |
11:45 |
Feld 4 |
Farmers Lüneburg |
- |
Göttinger 7 |
2 |
- |
9 |
|
|
29.9.2018 |
13:35 |
Feld 3 |
Funatics |
- |
Göttinger 7 |
3 |
- |
9 |
|
|
29.9.2018 |
13:35 |
Feld 4 |
Drehst'n Deckel |
- |
Farmers Lüneburg |
11 |
- |
5 |
|
|
RR 1-5 |
30.9.2018 |
09:00 |
Feld 3 |
Frizzly Bears |
- |
Göttinger 7 |
13 |
- |
4 |
|
|
30.9.2018 |
09:00 |
Feld 4 |
Funatics |
- |
Saxy Divers |
7 |
- |
12 |
|
|
30.9.2018 |
10:50 |
Feld 3 |
Funatics |
- |
DARKROOM TiB 1848 |
3 |
- |
13 |
|
|
30.9.2018 |
10:50 |
Feld 4 |
Göttinger 7 |
- |
Saxy Divers |
8 |
- |
7 |
|
|
30.9.2018 |
13:35 |
Feld 3 |
DARKROOM TiB 1848 |
- |
Göttinger 7 |
9 |
- |
6 |
|
|
30.9.2018 |
13:35 |
Feld 4 |
Funatics |
- |
Frizzly Bears |
4 |
- |
13 |
|
|
RR 6-9 |
30.9.2018 |
09:55 |
Feld 3 |
Torpedo Phoenix |
- |
Drehst'n Deckel |
4 |
- |
12 |
|
|
30.9.2018 |
09:55 |
Feld 4 |
Farmers Lüneburg |
- |
Rotor Ultimate Berlin |
13 |
- |
6 |
|
|
30.9.2018 |
12:40 |
Feld 3 |
Farmers Lüneburg |
- |
Torpedo Phoenix |
4 |
- |
9 |
|
|
30.9.2018 |
12:40 |
Feld 4 |
Drehst'n Deckel |
- |
Rotor Ultimate Berlin |
9 |
- |
6 |
|
|
Beach Open 1. Liga
Pool A |
29.9.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Ars Ludendi |
12 |
- |
3 |
|
|
29.9.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Frühsport 0,2 |
- |
Drehst'n Deckel |
7 |
- |
11 |
|
|
29.9.2018 |
12:40 |
Feld 1 |
Drehst'n Deckel |
- |
Hässliche Erdferkel |
9 |
- |
4 |
|
|
29.9.2018 |
12:40 |
Feld 2 |
Ars Ludendi |
- |
Frühsport 0,2 |
3 |
- |
12 |
|
|
29.9.2018 |
15:25 |
Feld 3 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Frühsport 0,2 |
8 |
- |
10 |
|
|
29.9.2018 |
15:25 |
Feld 4 |
Drehst'n Deckel |
- |
Ars Ludendi |
13 |
- |
7 |
|
|
Pool B |
29.9.2018 |
09:55 |
Feld 1 |
Hardfisch |
- |
Berliner Plauze |
12 |
- |
9 |
|
|
29.9.2018 |
09:55 |
Feld 2 |
Disckick |
- |
Goldfingers |
9 |
- |
8 |
|
|
29.9.2018 |
13:35 |
Feld 1 |
Goldfingers |
- |
Hardfisch |
8 |
- |
6 |
|
|
29.9.2018 |
13:35 |
Feld 2 |
Berliner Plauze |
- |
Disckick |
7 |
- |
13 |
|
|
29.9.2018 |
16:20 |
Feld 3 |
Hardfisch |
- |
Disckick |
4 |
- |
13 |
|
|
29.9.2018 |
16:20 |
Feld 4 |
Goldfingers |
- |
Berliner Plauze |
13 |
- |
4 |
|
|
Top 4 |
30.9.2018 |
11:45 |
Feld 1 |
Drehst'n Deckel |
- |
Goldfingers |
13 |
- |
7 |
|
|
30.9.2018 |
11:45 |
Feld 2 |
Disckick |
- |
Frühsport 0,2 |
13 |
- |
2 |
|
|
Top 4 Finals |
30.9.2018 |
13:35 |
Feld 1 |
Goldfingers |
- |
Frühsport 0,2 |
11 |
- |
8 |
|
|
30.9.2018 |
14:30 |
Feld 1 |
Drehst'n Deckel |
- |
Disckick |
10 |
- |
13 |
|
|
RR 5-8 |
30.9.2018 |
09:55 |
Feld 1 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Berliner Plauze |
13 |
- |
8 |
|
|
30.9.2018 |
09:55 |
Feld 2 |
Ars Ludendi |
- |
Hardfisch |
5 |
- |
13 |
|
|
30.9.2018 |
11:45 |
Feld 3 |
Hardfisch |
- |
Hässliche Erdferkel |
8 |
- |
6 |
|
|
30.9.2018 |
11:45 |
Feld 4 |
Ars Ludendi |
- |
Berliner Plauze |
7 |
- |
12 |
|
|
U20
Pool A |
15.9.2018 |
09:30 |
Feld 1 |
Disckick |
- |
TV Südkamen |
11 |
- |
5 |
|
|
15.9.2018 |
09:30 |
Feld 2 |
Bad Raps |
- |
Lions |
8 |
- |
9 |
|
|
15.9.2018 |
11:15 |
Feld 1 |
TV Südkamen |
- |
Nullacht! Ultimate |
7 |
- |
12 |
|
|
15.9.2018 |
11:15 |
Feld 2 |
Lions |
- |
Disckick |
9 |
- |
7 |
|
|
15.9.2018 |
13:00 |
Feld 1 |
Nullacht! Ultimate |
- |
Bad Raps |
8 |
- |
11 |
|
|
15.9.2018 |
13:00 |
Feld 2 |
Lions |
- |
TV Südkamen |
13 |
- |
7 |
|
|
15.9.2018 |
14:45 |
Feld 1 |
Disckick |
- |
Nullacht! Ultimate |
11 |
- |
6 |
|
|
15.9.2018 |
14:45 |
Feld 2 |
TV Südkamen |
- |
Bad Raps |
5 |
- |
13 |
|
|
15.9.2018 |
16:30 |
Feld 1 |
Nullacht! Ultimate |
- |
Lions |
9 |
- |
12 |
|
|
15.9.2018 |
16:30 |
Feld 2 |
Bad Raps |
- |
Disckick |
10 |
- |
7 |
|
|
Pool B |
15.9.2018 |
10:15 |
Feld 1 |
Celtics |
- |
Discolibris |
13 |
- |
7 |
|
|
15.9.2018 |
10:15 |
Feld 2 |
Äitschbees |
- |
Juniorwolves |
10 |
- |
5 |
|
|
15.9.2018 |
12:00 |
Feld 1 |
Discolibris |
- |
IsarRunners |
7 |
- |
8 |
|
|
15.9.2018 |
12:00 |
Feld 2 |
Juniorwolves |
- |
Celtics |
8 |
- |
11 |
|
|
15.9.2018 |
13:45 |
Feld 1 |
IsarRunners |
- |
Äitschbees |
7 |
- |
11 |
|
|
15.9.2018 |
13:45 |
Feld 2 |
Juniorwolves |
- |
Discolibris |
10 |
- |
5 |
|
|
15.9.2018 |
15:30 |
Feld 1 |
Celtics |
- |
IsarRunners |
8 |
- |
7 |
|
|
15.9.2018 |
15:30 |
Feld 2 |
Discolibris |
- |
Äitschbees |
4 |
- |
9 |
|
|
15.9.2018 |
17:15 |
Feld 1 |
IsarRunners |
- |
Juniorwolves |
11 |
- |
7 |
|
|
15.9.2018 |
17:15 |
Feld 2 |
Äitschbees |
- |
Celtics |
9 |
- |
10 |
|
|
Crossover |
16.9.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Bad Raps |
- |
IsarRunners |
8 |
- |
6 |
|
|
16.9.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Äitschbees |
- |
Disckick |
6 |
- |
10 |
|
|
16.9.2018 |
09:45 |
Feld 1 |
Nullacht! Ultimate |
- |
Discolibris |
9 |
- |
8 |
|
|
16.9.2018 |
09:45 |
Feld 2 |
Juniorwolves |
- |
TV Südkamen |
9 |
- |
7 |
|
|
Playoff 1-4 |
16.9.2018 |
11:45 |
Feld 1 |
Celtics |
- |
Bad Raps |
5 |
- |
9 |
|
|
16.9.2018 |
11:45 |
Feld 2 |
Lions |
- |
Disckick |
9 |
- |
10 |
|
|
Playoff 1-4 Finals |
16.9.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
Lions |
- |
Celtics |
5 |
- |
9 |
|
|
16.9.2018 |
15:00 |
Feld 1 |
Disckick |
- |
Bad Raps |
7 |
- |
11 |
|
|
Playoff 5-8 |
16.9.2018 |
11:00 |
Feld 1 |
IsarRunners |
- |
Nullacht! Ultimate |
7 |
- |
6 |
|
|
16.9.2018 |
11:00 |
Feld 2 |
Äitschbees |
- |
Juniorwolves |
6 |
- |
7 |
|
|
Playoff 5-8 Finals |
16.9.2018 |
13:15 |
Feld 1 |
IsarRunners |
- |
Juniorwolves |
6 |
- |
4 |
|
|
16.9.2018 |
13:15 |
Feld 2 |
Nullacht! Ultimate |
- |
Äitschbees |
6 |
- |
8 |
|
|
Playoff 9-10 |
16.9.2018 |
12:30 |
Feld 1 |
Discolibris |
- |
TV Südkamen |
9 |
- |
7 |
|
|
U17
Pool A |
15.9.2018 |
09:30 |
Feld 3 |
UFO |
- |
Colibris |
11 |
- |
8 |
|
|
15.9.2018 |
09:30 |
Feld 4 |
Heppie Frisbeez |
- |
Bad Raps I |
10 |
- |
3 |
|
|
15.9.2018 |
11:15 |
Feld 3 |
Colibris |
- |
Disckick |
7 |
- |
9 |
|
|
15.9.2018 |
11:15 |
Feld 4 |
Bad Raps I |
- |
UFO |
4 |
- |
6 |
|
|
15.9.2018 |
13:00 |
Feld 3 |
Disckick |
- |
Heppie Frisbeez |
6 |
- |
10 |
|
|
15.9.2018 |
13:00 |
Feld 4 |
Bad Raps I |
- |
Colibris |
9 |
- |
10 |
|
|
15.9.2018 |
14:45 |
Feld 3 |
UFO |
- |
Disckick |
13 |
- |
7 |
|
|
15.9.2018 |
14:45 |
Feld 4 |
Colibris |
- |
Heppie Frisbeez |
4 |
- |
13 |
|
|
15.9.2018 |
16:30 |
Feld 3 |
Disckick |
- |
Bad Raps I |
11 |
- |
7 |
|
|
15.9.2018 |
16:30 |
Feld 4 |
Heppie Frisbeez |
- |
UFO |
12 |
- |
6 |
|
|
Pool B |
15.9.2018 |
10:15 |
Feld 3 |
Lions |
- |
Münchner Kindl |
13 |
- |
1 |
|
|
15.9.2018 |
10:15 |
Feld 4 |
Pizza Volante I |
- |
Pizza Volante II |
13 |
- |
3 |
|
|
15.9.2018 |
12:00 |
Feld 3 |
Münchner Kindl |
- |
Äitschbees |
4 |
- |
13 |
|
|
15.9.2018 |
12:00 |
Feld 4 |
Pizza Volante II |
- |
Lions |
4 |
- |
11 |
|
|
15.9.2018 |
13:45 |
Feld 3 |
Äitschbees |
- |
Pizza Volante I |
9 |
- |
10 |
|
|
15.9.2018 |
13:45 |
Feld 4 |
Pizza Volante II |
- |
Münchner Kindl |
13 |
- |
5 |
|
|
15.9.2018 |
15:30 |
Feld 3 |
Lions |
- |
Äitschbees |
9 |
- |
5 |
|
|
15.9.2018 |
15:30 |
Feld 4 |
Münchner Kindl |
- |
Pizza Volante I |
3 |
- |
13 |
|
|
15.9.2018 |
17:15 |
Feld 3 |
Äitschbees |
- |
Pizza Volante II |
9 |
- |
7 |
|
|
15.9.2018 |
17:15 |
Feld 4 |
Pizza Volante I |
- |
Lions |
10 |
- |
6 |
|
|
Crossover |
16.9.2018 |
09:00 |
Feld 3 |
UFO |
- |
Äitschbees |
10 |
- |
6 |
|
|
16.9.2018 |
09:00 |
Feld 4 |
Lions |
- |
Disckick |
10 |
- |
3 |
|
|
16.9.2018 |
09:45 |
Feld 3 |
Colibris |
- |
Münchner Kindl |
13 |
- |
4 |
|
|
16.9.2018 |
09:45 |
Feld 4 |
Pizza Volante II |
- |
Bad Raps I |
4 |
- |
6 |
|
|
Playoffs 1-4 |
16.9.2018 |
11:45 |
Feld 3 |
Pizza Volante I |
- |
UFO |
9 |
- |
11 |
|
|
16.9.2018 |
11:45 |
Feld 4 |
Heppie Frisbeez |
- |
Lions |
6 |
- |
4 |
|
|
Playoffs 1-4 Finals |
16.9.2018 |
14:00 |
Feld 4 |
Lions |
- |
Pizza Volante I |
12 |
- |
9 |
|
|
16.9.2018 |
14:30 |
Feld 3 |
Heppie Frisbeez |
- |
UFO |
11 |
- |
5 |
|
|
Playoffs 5-8 |
16.9.2018 |
11:00 |
Feld 3 |
Äitschbees |
- |
Colibris |
13 |
- |
1 |
|
|
16.9.2018 |
11:00 |
Feld 4 |
Disckick |
- |
Bad Raps I |
11 |
- |
4 |
|
|
Playoffs 5-8 Finals |
16.9.2018 |
13:15 |
Feld 3 |
Äitschbees |
- |
Disckick |
11 |
- |
5 |
|
|
16.9.2018 |
13:15 |
Feld 4 |
Colibris |
- |
Bad Raps I |
9 |
- |
10 |
|
|
Playoffs 9-10 |
16.9.2018 |
12:30 |
Feld 3 |
Münchner Kindl |
- |
Pizza Volante II |
5 |
- |
10 |
|
|
U14
Round Robin |
15.9.2018 |
09:30 |
Feld U14_1 |
Juniorwolves |
- |
Äitschbees |
1 |
- |
13 |
|
|
15.9.2018 |
09:30 |
Feld U14_2 |
Münchner Kindl |
- |
Heppie Frisbeez |
3 |
- |
11 |
|
|
15.9.2018 |
10:30 |
Feld U14_2 |
Piratos |
- |
Pizza Volante I |
9 |
- |
2 |
|
|
15.9.2018 |
10:30 |
Feld U14_1 |
Disckick I |
- |
Colibris |
1 |
- |
10 |
|
|
15.9.2018 |
11:30 |
Feld U14_1 |
Äitschbees |
- |
Münchner Kindl |
10 |
- |
1 |
|
|
15.9.2018 |
11:30 |
Feld U14_2 |
Heppie Frisbeez |
- |
Juniorwolves |
13 |
- |
0 |
|
|
15.9.2018 |
12:30 |
Feld U14_2 |
Pizza Volante I |
- |
Disckick I |
7 |
- |
2 |
|
|
15.9.2018 |
12:30 |
Feld U14_1 |
Colibris |
- |
Piratos |
4 |
- |
7 |
|
|
15.9.2018 |
14:30 |
Feld U14_1 |
Juniorwolves |
- |
Piratos |
3 |
- |
12 |
|
|
15.9.2018 |
14:30 |
Feld U14_2 |
Münchner Kindl |
- |
Disckick I |
4 |
- |
6 |
|
|
15.9.2018 |
15:30 |
Feld U14_1 |
Pizza Volante I |
- |
Äitschbees |
3 |
- |
9 |
|
|
15.9.2018 |
15:30 |
Feld U14_2 |
Colibris |
- |
Heppie Frisbeez |
3 |
- |
10 |
|
|
15.9.2018 |
16:30 |
Feld U14_1 |
Piratos |
- |
Münchner Kindl |
13 |
- |
2 |
|
|
15.9.2018 |
16:30 |
Feld U14_2 |
Disckick I |
- |
Juniorwolves |
7 |
- |
5 |
|
|
15.9.2018 |
17:30 |
Feld U14_1 |
Äitschbees |
- |
Colibris |
9 |
- |
3 |
|
|
15.9.2018 |
17:30 |
Feld U14_2 |
Heppie Frisbeez |
- |
Pizza Volante I |
7 |
- |
3 |
|
|
16.9.2018 |
09:00 |
Feld U14_1 |
Juniorwolves |
- |
Pizza Volante I |
5 |
- |
9 |
|
|
16.9.2018 |
09:00 |
Feld U14_2 |
Münchner Kindl |
- |
Colibris |
4 |
- |
7 |
|
|
16.9.2018 |
10:00 |
Feld U14_1 |
Piratos |
- |
Äitschbees |
4 |
- |
8 |
|
|
16.9.2018 |
10:00 |
Feld U14_2 |
Disckick I |
- |
Heppie Frisbeez |
2 |
- |
10 |
|
|
16.9.2018 |
11:00 |
Feld U14_2 |
Pizza Volante I |
- |
Münchner Kindl |
8 |
- |
1 |
|
|
16.9.2018 |
11:00 |
Feld U14_1 |
Colibris |
- |
Juniorwolves |
9 |
- |
5 |
|
|
16.9.2018 |
12:00 |
Feld U14_1 |
Äitschbees |
- |
Disckick I |
8 |
- |
4 |
|
|
16.9.2018 |
12:00 |
Feld U14_2 |
Heppie Frisbeez |
- |
Piratos |
7 |
- |
5 |
|
|
16.9.2018 |
13:00 |
Feld U14_1 |
Pizza Volante I |
- |
Colibris |
7 |
- |
9 |
|
|
16.9.2018 |
13:00 |
Feld U14_2 |
Juniorwolves |
- |
Münchner Kindl |
9 |
- |
7 |
|
|
16.9.2018 |
14:00 |
Feld U14_1 |
Äitschbees |
- |
Heppie Frisbeez |
5 |
- |
7 |
|
|
16.9.2018 |
14:00 |
Feld U14_2 |
Piratos |
- |
Disckick I |
6 |
- |
4 |
|
|
Damen 1. Liga
Pool A |
30.6.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Mainzelmädchen |
- |
MarGie |
15 |
- |
3 |
|
|
30.6.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
GoHo Girls |
- |
Frankas |
11 |
- |
9 |
|
|
30.6.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Seagulls |
- |
Woodchicas |
13 |
- |
14 |
|
|
30.6.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Heidelbärchen |
- |
Bad Chicks |
15 |
- |
5 |
|
|
30.6.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Frankas |
- |
Mainzelmädchen |
7 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
MarGie |
- |
GoHo Girls |
15 |
- |
7 |
|
|
30.6.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Bad Chicks |
- |
Seagulls |
12 |
- |
13 |
|
|
30.6.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
Woodchicas |
- |
Heidelbärchen |
4 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
15:40 |
Feld 1 |
Mainzelmädchen |
- |
GoHo Girls |
15 |
- |
2 |
|
|
30.6.2018 |
15:40 |
Feld 2 |
MarGie |
- |
Frankas |
9 |
- |
7 |
|
|
30.6.2018 |
17:20 |
Feld 1 |
Woodchicas |
- |
Bad Chicks |
13 |
- |
8 |
|
|
30.6.2018 |
17:20 |
Feld 2 |
Seagulls |
- |
Heidelbärchen |
15 |
- |
11 |
|
|
1.7.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Seagulls |
- |
Frankas |
13 |
- |
7 |
|
|
1.7.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
GoHo Girls |
- |
Woodchicas |
7 |
- |
14 |
|
|
1.7.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Heidelbärchen |
- |
MarGie |
15 |
- |
4 |
|
|
1.7.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Mainzelmädchen |
- |
Bad Chicks |
15 |
- |
4 |
|
|
1.7.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
GoHo Girls |
- |
Seagulls |
7 |
- |
15 |
|
|
1.7.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Frankas |
- |
Woodchicas |
10 |
- |
11 |
|
|
1.7.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Heidelbärchen |
- |
Mainzelmädchen |
9 |
- |
15 |
|
|
1.7.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
Bad Chicks |
- |
MarGie |
12 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
09:00 |
Feld 5 |
Bad Chicks |
- |
GoHo Girls |
6 |
- |
13 |
|
|
8.9.2018 |
09:00 |
Feld 6 |
Frankas |
- |
Heidelbärchen |
9 |
- |
14 |
|
|
8.9.2018 |
10:40 |
Feld 5 |
MarGie |
- |
Seagulls |
7 |
- |
12 |
|
|
8.9.2018 |
10:40 |
Feld 6 |
Woodchicas |
- |
Mainzelmädchen |
15 |
- |
14 |
|
|
8.9.2018 |
12:20 |
Feld 5 |
Frankas |
- |
Bad Chicks |
11 |
- |
10 |
|
|
8.9.2018 |
12:20 |
Feld 6 |
Heidelbärchen |
- |
GoHo Girls |
12 |
- |
10 |
|
|
8.9.2018 |
14:00 |
Feld 5 |
Woodchicas |
- |
MarGie |
15 |
- |
8 |
|
|
8.9.2018 |
14:00 |
Feld 6 |
Mainzelmädchen |
- |
Seagulls |
15 |
- |
8 |
|
|
PreSemi |
8.9.2018 |
16:40 |
Feld 5 |
Seagulls |
- |
GoHo Girls |
15 |
- |
10 |
|
|
8.9.2018 |
16:40 |
Feld 6 |
Heidelbärchen |
- |
MarGie |
15 |
- |
9 |
|
|
Playoffs 1-4 |
9.9.2018 |
10:10 |
Feld 5 |
Woodchicas |
- |
Heidelbärchen |
15 |
- |
13 |
|
|
9.9.2018 |
10:10 |
Feld 6 |
Mainzelmädchen |
- |
Seagulls |
11 |
- |
10 |
|
|
Playoffs 1-4 Finals |
9.9.2018 |
13:30 |
Feld 6 |
Heidelbärchen |
- |
Seagulls |
13 |
- |
15 |
|
|
9.9.2018 |
15:30 |
Feld 5 |
Woodchicas |
- |
Mainzelmädchen |
9 |
- |
15 |
|
|
Playoffs 5-8 |
9.9.2018 |
08:30 |
Feld 5 |
Bad Chicks |
- |
MarGie |
8 |
- |
15 |
|
|
9.9.2018 |
08:30 |
Feld 6 |
Frankas |
- |
GoHo Girls |
11 |
- |
9 |
|
|
Playoffs 5-8 Finals |
9.9.2018 |
11:50 |
Feld 5 |
GoHo Girls |
- |
Bad Chicks |
15 |
- |
4 |
|
|
9.9.2018 |
11:50 |
Feld 6 |
Frankas |
- |
MarGie |
12 |
- |
10 |
|
|
Damen 2. Liga Nord
Pool A |
30.6.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Saxy Berries |
- |
Goldfingers PotsDamen |
15 |
- |
6 |
|
|
30.6.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
JinX |
- |
Stone Pussies |
15 |
- |
0 |
|
|
30.6.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
U de Cologne |
- |
Gulls2Sea |
15 |
- |
4 |
|
|
30.6.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
DAX |
11 |
- |
9 |
|
|
30.6.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Stone Pussies |
- |
Saxy Berries |
0 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Goldfingers PotsDamen |
- |
JinX |
7 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
DAX |
- |
U de Cologne |
6 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
Gulls2Sea |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
9 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
15:40 |
Feld 1 |
Saxy Berries |
- |
JinX |
10 |
- |
14 |
|
|
30.6.2018 |
15:40 |
Feld 2 |
Goldfingers PotsDamen |
- |
Stone Pussies |
15 |
- |
0 |
|
|
30.6.2018 |
17:20 |
Feld 1 |
Gulls2Sea |
- |
DAX |
11 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
17:20 |
Feld 2 |
U de Cologne |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
15 |
- |
11 |
|
|
1.7.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
U de Cologne |
- |
Stone Pussies |
15 |
- |
0 |
|
|
1.7.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
JinX |
- |
Gulls2Sea |
15 |
- |
9 |
|
|
1.7.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Goldfingers PotsDamen |
15 |
- |
10 |
|
|
1.7.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Saxy Berries |
- |
DAX |
15 |
- |
6 |
|
|
1.7.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
JinX |
- |
U de Cologne |
13 |
- |
15 |
|
|
1.7.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Stone Pussies |
- |
Gulls2Sea |
0 |
- |
15 |
|
|
1.7.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Saxy Berries |
9 |
- |
15 |
|
|
1.7.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
DAX |
- |
Goldfingers PotsDamen |
14 |
- |
9 |
|
|
8.9.2018 |
09:00 |
Feld 9 |
DAX |
- |
JinX |
7 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
09:00 |
Feld 10 |
Stone Pussies |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
0 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
10:40 |
Feld 9 |
Goldfingers PotsDamen |
- |
U de Cologne |
4 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
10:40 |
Feld 10 |
Gulls2Sea |
- |
Saxy Berries |
8 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
12:20 |
Feld 9 |
Stone Pussies |
- |
DAX |
0 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
12:20 |
Feld 10 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
JinX |
13 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
14:00 |
Feld 9 |
Gulls2Sea |
- |
Goldfingers PotsDamen |
15 |
- |
5 |
|
|
8.9.2018 |
14:00 |
Feld 10 |
Saxy Berries |
- |
U de Cologne |
7 |
- |
14 |
|
|
PreSemi |
8.9.2018 |
16:40 |
Feld 9 |
Saxy Berries |
- |
Gulls2Sea |
10 |
- |
11 |
|
|
8.9.2018 |
16:40 |
Feld 10 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
DAX |
14 |
- |
7 |
|
|
Playoff 1-4 |
9.9.2018 |
08:30 |
Feld 9 |
U de Cologne |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
14 |
- |
15 |
|
|
9.9.2018 |
10:10 |
Feld 9 |
JinX |
- |
Gulls2Sea |
15 |
- |
3 |
|
|
Playoff 1-4 Finals |
9.9.2018 |
13:30 |
Feld 9 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
JinX |
6 |
- |
15 |
|
|
9.9.2018 |
13:30 |
Feld 10 |
U de Cologne |
- |
Gulls2Sea |
15 |
- |
9 |
|
|
Playoffs 5-7 |
9.9.2018 |
08:30 |
Feld 10 |
Goldfingers PotsDamen |
- |
Saxy Berries |
7 |
- |
15 |
|
|
9.9.2018 |
10:10 |
Feld 10 |
DAX |
- |
Goldfingers PotsDamen |
15 |
- |
5 |
|
|
9.9.2018 |
13:30 |
Feld 11 |
Saxy Berries |
- |
DAX |
9 |
- |
11 |
|
|
Damen 2. Liga Süd
Pool A |
30.6.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Black Foxx |
- |
Paradisca |
15 |
- |
8 |
|
|
30.6.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Mainz Ludendi |
- |
Frau Rauscher |
11 |
- |
9 |
|
|
30.6.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Black Foxx |
- |
Chicyrria |
13 |
- |
8 |
|
|
30.6.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Paradisca |
- |
Mainz Ludendi |
13 |
- |
10 |
|
|
30.6.2018 |
15:40 |
Feld 1 |
Frau Rauscher |
- |
Chicyrria |
12 |
- |
9 |
|
|
30.6.2018 |
17:20 |
Feld 1 |
Mainz Ludendi |
- |
Black Foxx |
6 |
- |
15 |
|
|
1.7.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Chicyrria |
- |
Paradisca |
9 |
- |
13 |
|
|
1.7.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Frau Rauscher |
- |
Black Foxx |
7 |
- |
11 |
|
|
1.7.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Chicyrria |
- |
Mainz Ludendi |
15 |
- |
11 |
|
|
1.7.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Paradisca |
- |
Frau Rauscher |
13 |
- |
10 |
|
|
Round Robin 2 |
8.9.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Mainz Ludendi |
- |
Black Foxx |
1 |
- |
14 |
|
|
8.9.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Chicyrria |
- |
Paradisca |
15 |
- |
11 |
|
|
8.9.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Mainz Ludendi |
- |
Frau Rauscher |
5 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Black Foxx |
- |
Chicyrria |
14 |
- |
6 |
|
|
8.9.2018 |
15:40 |
Feld 1 |
Paradisca |
- |
Frau Rauscher |
6 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
17:20 |
Feld 1 |
Chicyrria |
- |
Mainz Ludendi |
15 |
- |
10 |
|
|
9.9.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Frau Rauscher |
- |
Black Foxx |
11 |
- |
14 |
|
|
9.9.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Paradisca |
- |
Mainz Ludendi |
15 |
- |
9 |
|
|
9.9.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Frau Rauscher |
- |
Chicyrria |
14 |
- |
15 |
|
|
9.9.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Black Foxx |
- |
Paradisca |
15 |
- |
10 |
|
|
Open 1. Liga
Vorrunde A |
30.6.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Bad Skid |
- |
Frank N. |
15 |
- |
7 |
|
|
30.6.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
M.U.C. |
- |
Frizzly Bears |
15 |
- |
7 |
|
|
30.6.2018 |
09:00 |
Feld 3 |
Wall City |
- |
Feldrenner |
15 |
- |
11 |
|
|
30.6.2018 |
09:00 |
Feld 4 |
Gummibärchen |
- |
BORA |
10 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Feldrenner |
- |
M.U.C. |
10 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
BORA |
- |
Bad Skid |
6 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
12:20 |
Feld 3 |
Frank N. |
- |
Gummibärchen |
15 |
- |
7 |
|
|
30.6.2018 |
12:20 |
Feld 4 |
Frizzly Bears |
- |
Wall City |
10 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
15:40 |
Feld 1 |
Bad Skid |
- |
Gummibärchen |
15 |
- |
10 |
|
|
30.6.2018 |
15:40 |
Feld 2 |
M.U.C. |
- |
Wall City |
15 |
- |
11 |
|
|
30.6.2018 |
15:40 |
Feld 3 |
Frank N. |
- |
BORA |
13 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
15:40 |
Feld 4 |
Frizzly Bears |
- |
Feldrenner |
13 |
- |
15 |
|
|
1.7.2018 |
10:40 |
Feld 4 |
M.U.C. |
- |
BORA |
15 |
- |
7 |
|
|
1.7.2018 |
10:40 |
Feld 6 |
Bad Skid |
- |
Feldrenner |
15 |
- |
8 |
|
|
1.7.2018 |
10:40 |
Feld 7 |
Gummibärchen |
- |
Frizzly Bears |
6 |
- |
15 |
|
|
1.7.2018 |
10:40 |
Feld 8 |
Wall City |
- |
Frank N. |
6 |
- |
15 |
|
|
1.7.2018 |
14:00 |
Feld 4 |
Gummibärchen |
- |
M.U.C. |
11 |
- |
15 |
|
|
1.7.2018 |
14:00 |
Feld 6 |
Wall City |
- |
Bad Skid |
8 |
- |
15 |
|
|
1.7.2018 |
14:00 |
Feld 7 |
BORA |
- |
Frizzly Bears |
14 |
- |
15 |
|
|
1.7.2018 |
14:00 |
Feld 8 |
Feldrenner |
- |
Frank N. |
6 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
10:10 |
Feld 1 |
Frizzly Bears |
- |
Bad Skid |
7 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
10:10 |
Feld 2 |
BORA |
- |
Wall City |
9 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
10:10 |
Feld 3 |
Frank N. |
- |
M.U.C. |
9 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
10:10 |
Feld 4 |
Feldrenner |
- |
Gummibärchen |
15 |
- |
10 |
|
|
8.9.2018 |
13:30 |
Feld 1 |
Wall City |
- |
Gummibärchen |
15 |
- |
9 |
|
|
8.9.2018 |
13:30 |
Feld 2 |
Bad Skid |
- |
M.U.C. |
15 |
- |
12 |
|
|
8.9.2018 |
13:30 |
Feld 3 |
BORA |
- |
Feldrenner |
15 |
- |
5 |
|
|
8.9.2018 |
13:30 |
Feld 4 |
Frizzly Bears |
- |
Frank N. |
9 |
- |
15 |
|
|
Vorrunde B |
30.6.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Family Ultimate |
- |
Frühsport 02 |
14 |
- |
11 |
|
|
30.6.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Heidees |
- |
Hässliche Erdferkel |
15 |
- |
10 |
|
|
30.6.2018 |
10:40 |
Feld 3 |
Hardfisch |
- |
DMB Open |
15 |
- |
8 |
|
|
30.6.2018 |
10:40 |
Feld 4 |
7Schwaben |
- |
GeRey |
15 |
- |
7 |
|
|
30.6.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
DMB Open |
- |
Heidees |
9 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
GeRey |
- |
Family Ultimate |
8 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
14:00 |
Feld 3 |
Frühsport 02 |
- |
7Schwaben |
10 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
14:00 |
Feld 4 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Hardfisch |
15 |
- |
13 |
|
|
30.6.2018 |
17:20 |
Feld 1 |
Family Ultimate |
- |
7Schwaben |
15 |
- |
12 |
|
|
30.6.2018 |
17:20 |
Feld 2 |
Heidees |
- |
Hardfisch |
15 |
- |
9 |
|
|
30.6.2018 |
17:20 |
Feld 3 |
Frühsport 02 |
- |
GeRey |
12 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
17:20 |
Feld 4 |
Hässliche Erdferkel |
- |
DMB Open |
15 |
- |
9 |
|
|
1.7.2018 |
09:00 |
Feld 4 |
Heidees |
- |
GeRey |
15 |
- |
9 |
|
|
1.7.2018 |
09:00 |
Feld 6 |
Family Ultimate |
- |
DMB Open |
14 |
- |
12 |
|
|
1.7.2018 |
09:00 |
Feld 7 |
7Schwaben |
- |
Hässliche Erdferkel |
15 |
- |
9 |
|
|
1.7.2018 |
09:00 |
Feld 8 |
Hardfisch |
- |
Frühsport 02 |
15 |
- |
9 |
|
|
1.7.2018 |
12:20 |
Feld 4 |
7Schwaben |
- |
Heidees |
10 |
- |
15 |
|
|
1.7.2018 |
12:20 |
Feld 6 |
Hardfisch |
- |
Family Ultimate |
11 |
- |
10 |
|
|
1.7.2018 |
12:20 |
Feld 7 |
GeRey |
- |
Hässliche Erdferkel |
10 |
- |
15 |
|
|
1.7.2018 |
12:20 |
Feld 8 |
DMB Open |
- |
Frühsport 02 |
6 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
08:30 |
Feld 1 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Family Ultimate |
10 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
08:30 |
Feld 2 |
GeRey |
- |
Hardfisch |
10 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
08:30 |
Feld 3 |
Frühsport 02 |
- |
Heidees |
3 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
08:30 |
Feld 4 |
DMB Open |
- |
7Schwaben |
10 |
- |
14 |
|
|
8.9.2018 |
11:50 |
Feld 1 |
Hardfisch |
- |
7Schwaben |
12 |
- |
14 |
|
|
8.9.2018 |
11:50 |
Feld 2 |
Family Ultimate |
- |
Heidees |
15 |
- |
11 |
|
|
8.9.2018 |
11:50 |
Feld 3 |
GeRey |
- |
DMB Open |
10 |
- |
8 |
|
|
8.9.2018 |
11:50 |
Feld 4 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Frühsport 02 |
15 |
- |
6 |
|
|
Top 8 |
8.9.2018 |
17:50 |
Feld 1 |
M.U.C. |
- |
7Schwaben |
15 |
- |
8 |
|
|
8.9.2018 |
17:50 |
Feld 2 |
Family Ultimate |
- |
Wall City |
15 |
- |
14 |
|
|
8.9.2018 |
17:50 |
Feld 3 |
Bad Skid |
- |
Hässliche Erdferkel |
15 |
- |
10 |
|
|
8.9.2018 |
17:50 |
Feld 4 |
Heidees |
- |
Frank N. |
13 |
- |
15 |
|
|
Top 8 Semifinals |
9.9.2018 |
10:10 |
Feld 1 |
Family Ultimate |
- |
M.U.C. |
12 |
- |
15 |
|
|
9.9.2018 |
10:10 |
Feld 2 |
Bad Skid |
- |
Frank N. |
15 |
- |
6 |
|
|
9.9.2018 |
10:10 |
Feld 3 |
Wall City |
- |
7Schwaben |
11 |
- |
15 |
|
|
9.9.2018 |
10:10 |
Feld 4 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Heidees |
7 |
- |
15 |
|
|
Top 8 Finals |
9.9.2018 |
13:30 |
Feld 2 |
Frank N. |
- |
Family Ultimate |
11 |
- |
15 |
|
|
9.9.2018 |
13:30 |
Feld 3 |
Heidees |
- |
7Schwaben |
15 |
- |
13 |
|
|
9.9.2018 |
13:30 |
Feld 4 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Wall City |
8 |
- |
15 |
|
|
9.9.2018 |
15:00 |
Feld 1 |
Bad Skid |
- |
M.U.C. |
15 |
- |
12 |
|
|
Zwischen C |
8.9.2018 |
16:10 |
Feld 1 |
BORA |
- |
DMB Open |
15 |
- |
9 |
|
|
8.9.2018 |
16:10 |
Feld 2 |
Frizzly Bears |
- |
GeRey |
15 |
- |
10 |
|
|
9.9.2018 |
08:30 |
Feld 1 |
GeRey |
- |
BORA |
15 |
- |
14 |
|
|
9.9.2018 |
08:30 |
Feld 2 |
Frizzly Bears |
- |
DMB Open |
15 |
- |
9 |
|
|
Zwischen D |
8.9.2018 |
16:10 |
Feld 3 |
Hardfisch |
- |
Gummibärchen |
15 |
- |
5 |
|
|
8.9.2018 |
16:10 |
Feld 4 |
Frühsport 02 |
- |
Feldrenner |
15 |
- |
7 |
|
|
9.9.2018 |
08:30 |
Feld 3 |
Feldrenner |
- |
Hardfisch |
9 |
- |
15 |
|
|
9.9.2018 |
08:30 |
Feld 4 |
Frühsport 02 |
- |
Gummibärchen |
10 |
- |
13 |
|
|
Spiel um Platz 9 |
9.9.2018 |
11:50 |
Feld 1 |
Frizzly Bears |
- |
Hardfisch |
15 |
- |
11 |
|
|
Relegationsspiel (Platz 11) |
9.9.2018 |
11:50 |
Feld 2 |
GeRey |
- |
Gummibärchen |
13 |
- |
10 |
|
|
9.9.2018 |
11:50 |
Feld 3 |
Frühsport 02 |
- |
BORA |
5 |
- |
15 |
|
|
Spiel um Platz 15 |
9.9.2018 |
11:50 |
Feld 4 |
DMB Open |
- |
Feldrenner |
15 |
- |
12 |
|
|
Open 2. Liga Nord
Vorrunde A |
30.6.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Goldfingers |
15 |
- |
6 |
|
|
30.6.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Funatics |
- |
Red Eagles |
15 |
- |
10 |
|
|
30.6.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Hund Flach Werfen |
- |
TeKielas |
5 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Ost'n Powers |
- |
Caracals |
15 |
- |
10 |
|
|
30.6.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Red Eagles |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
4 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Goldfingers |
- |
Funatics |
13 |
- |
12 |
|
|
30.6.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Caracals |
- |
Hund Flach Werfen |
15 |
- |
6 |
|
|
30.6.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
TeKielas |
- |
Ost'n Powers |
10 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
15:40 |
Feld 1 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Funatics |
15 |
- |
2 |
|
|
30.6.2018 |
15:40 |
Feld 2 |
Goldfingers |
- |
Red Eagles |
15 |
- |
9 |
|
|
30.6.2018 |
17:20 |
Feld 1 |
TeKielas |
- |
Caracals |
15 |
- |
12 |
|
|
30.6.2018 |
17:20 |
Feld 2 |
Hund Flach Werfen |
- |
Ost'n Powers |
7 |
- |
15 |
|
|
1.7.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Hund Flach Werfen |
- |
Red Eagles |
9 |
- |
15 |
|
|
1.7.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Funatics |
- |
TeKielas |
15 |
- |
11 |
|
|
1.7.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Ost'n Powers |
- |
Goldfingers |
13 |
- |
12 |
|
|
1.7.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Caracals |
15 |
- |
9 |
|
|
1.7.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Funatics |
- |
Hund Flach Werfen |
15 |
- |
2 |
|
|
1.7.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Red Eagles |
- |
TeKielas |
8 |
- |
15 |
|
|
1.7.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Ost'n Powers |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
6 |
- |
15 |
|
|
1.7.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
Caracals |
- |
Goldfingers |
6 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
08:30 |
Feld 7 |
Caracals |
- |
Funatics |
12 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
08:30 |
Feld 8 |
Red Eagles |
- |
Ost'n Powers |
5 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
10:10 |
Feld 7 |
Goldfingers |
- |
Hund Flach Werfen |
12 |
- |
9 |
|
|
8.9.2018 |
10:10 |
Feld 8 |
TeKielas |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
7 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
11:50 |
Feld 7 |
Red Eagles |
- |
Caracals |
8 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
11:50 |
Feld 8 |
Ost'n Powers |
- |
Funatics |
8 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
13:30 |
Feld 7 |
TeKielas |
- |
Goldfingers |
7 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
13:30 |
Feld 8 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Hund Flach Werfen |
12 |
- |
9 |
|
|
Top 4 |
8.9.2018 |
17:50 |
Feld 7 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Ost'n Powers |
15 |
- |
4 |
|
|
8.9.2018 |
17:50 |
Feld 8 |
Funatics |
- |
Goldfingers |
15 |
- |
13 |
|
|
9.9.2018 |
10:10 |
Feld 7 |
Goldfingers |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
5 |
- |
15 |
|
|
9.9.2018 |
10:10 |
Feld 8 |
Ost'n Powers |
- |
Funatics |
4 |
- |
15 |
|
|
9.9.2018 |
13:30 |
Feld 7 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Funatics |
15 |
- |
12 |
|
|
9.9.2018 |
13:30 |
Feld 8 |
Goldfingers |
- |
Ost'n Powers |
15 |
- |
10 |
|
|
Bottom 4 |
8.9.2018 |
16:10 |
Feld 7 |
TeKielas |
- |
Hund Flach Werfen |
15 |
- |
10 |
|
|
8.9.2018 |
16:10 |
Feld 8 |
Caracals |
- |
Red Eagles |
15 |
- |
11 |
|
|
9.9.2018 |
08:30 |
Feld 7 |
Red Eagles |
- |
TeKielas |
9 |
- |
15 |
|
|
9.9.2018 |
08:30 |
Feld 8 |
Hund Flach Werfen |
- |
Caracals |
8 |
- |
15 |
|
|
9.9.2018 |
11:50 |
Feld 7 |
TeKielas |
- |
Caracals |
15 |
- |
9 |
|
|
9.9.2018 |
11:50 |
Feld 8 |
Red Eagles |
- |
Hund Flach Werfen |
8 |
- |
15 |
|
|
Open 2. Liga Süd
Vorrunde A |
30.6.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Wolpertinger |
- |
7 Schwaben 2 |
15 |
- |
7 |
|
|
30.6.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Ars Ludendi |
- |
Sturm und Drang |
15 |
- |
12 |
|
|
30.6.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Bad Raps |
- |
2MUCL |
15 |
- |
12 |
|
|
30.6.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Force Middle |
- |
Kiel 2 |
11 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Sturm und Drang |
- |
Wolpertinger |
5 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
7 Schwaben 2 |
- |
Ars Ludendi |
13 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Kiel 2 |
- |
Bad Raps |
15 |
- |
6 |
|
|
30.6.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
2MUCL |
- |
Force Middle |
10 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
15:40 |
Feld 1 |
Wolpertinger |
- |
Ars Ludendi |
12 |
- |
13 |
|
|
30.6.2018 |
15:40 |
Feld 2 |
7 Schwaben 2 |
- |
Sturm und Drang |
15 |
- |
10 |
|
|
30.6.2018 |
17:20 |
Feld 1 |
2MUCL |
- |
Kiel 2 |
6 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
17:20 |
Feld 2 |
Bad Raps |
- |
Force Middle |
15 |
- |
12 |
|
|
1.7.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Bad Raps |
- |
Sturm und Drang |
15 |
- |
5 |
|
|
1.7.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Ars Ludendi |
- |
2MUCL |
15 |
- |
12 |
|
|
1.7.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Force Middle |
- |
7 Schwaben 2 |
8 |
- |
15 |
|
|
1.7.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Wolpertinger |
- |
Kiel 2 |
8 |
- |
15 |
|
|
1.7.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Ars Ludendi |
- |
Bad Raps |
13 |
- |
14 |
|
|
1.7.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Sturm und Drang |
- |
2MUCL |
15 |
- |
13 |
|
|
1.7.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Force Middle |
- |
Wolpertinger |
9 |
- |
15 |
|
|
1.7.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
Kiel 2 |
- |
7 Schwaben 2 |
15 |
- |
6 |
|
|
8.9.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Kiel 2 |
- |
Ars Ludendi |
12 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Sturm und Drang |
- |
Force Middle |
14 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
7 Schwaben 2 |
- |
Bad Raps |
13 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
2MUCL |
- |
Wolpertinger |
11 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Sturm und Drang |
- |
Kiel 2 |
6 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Force Middle |
- |
Ars Ludendi |
15 |
- |
7 |
|
|
8.9.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
2MUCL |
- |
7 Schwaben 2 |
15 |
- |
9 |
|
|
8.9.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
Wolpertinger |
- |
Bad Raps |
15 |
- |
12 |
|
|
Top 4 |
8.9.2018 |
18:10 |
Feld 1 |
Kiel 2 |
- |
Bad Raps |
12 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
18:10 |
Feld 2 |
Wolpertinger |
- |
Ars Ludendi |
11 |
- |
15 |
|
|
9.9.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Ars Ludendi |
- |
Kiel 2 |
15 |
- |
11 |
|
|
9.9.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Bad Raps |
- |
Wolpertinger |
12 |
- |
11 |
|
|
9.9.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Kiel 2 |
- |
Wolpertinger |
15 |
- |
11 |
|
|
9.9.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
Ars Ludendi |
- |
Bad Raps |
15 |
- |
8 |
|
|
Bottom 4 |
8.9.2018 |
16:30 |
Feld 1 |
Force Middle |
- |
2MUCL |
11 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
16:30 |
Feld 2 |
7 Schwaben 2 |
- |
Sturm und Drang |
15 |
- |
9 |
|
|
9.9.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Sturm und Drang |
- |
Force Middle |
9 |
- |
15 |
|
|
9.9.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
2MUCL |
- |
7 Schwaben 2 |
15 |
- |
10 |
|
|
9.9.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Force Middle |
- |
7 Schwaben 2 |
15 |
- |
11 |
|
|
9.9.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Sturm und Drang |
- |
2MUCL |
10 |
- |
15 |
|
|
Open 3. Liga Nord
Pool A |
30.6.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Disckick |
- |
Bonnsai |
15 |
- |
10 |
|
|
30.6.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Volksgarten Wildgänse |
- |
Hard2fisch |
3 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Drehst'n Deckel |
- |
Die 7 Todsünden |
14 |
- |
11 |
|
|
30.6.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Schleudertrauma |
- |
Air DJs |
0 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Volksgarten Wildgänse |
- |
Disckick |
2 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Bonobos |
- |
Bonnsai |
7 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Schleudertrauma |
- |
Drehst'n Deckel |
0 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
Air DJs |
- |
Die 7 Todsünden |
15 |
- |
3 |
|
|
30.6.2018 |
15:40 |
Feld 1 |
Disckick |
- |
Bonobos |
15 |
- |
5 |
|
|
30.6.2018 |
15:40 |
Feld 2 |
Bonnsai |
- |
Hard2fisch |
13 |
- |
14 |
|
|
30.6.2018 |
17:20 |
Feld 1 |
Volksgarten Wildgänse |
- |
Drehst'n Deckel |
10 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
17:20 |
Feld 2 |
Die 7 Todsünden |
- |
Schleudertrauma |
15 |
- |
0 |
|
|
1.7.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Schleudertrauma |
- |
Disckick |
0 |
- |
15 |
|
|
1.7.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Die 7 Todsünden |
- |
Bonnsai |
6 |
- |
15 |
|
|
1.7.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Air DJs |
- |
Volksgarten Wildgänse |
15 |
- |
5 |
|
|
1.7.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Hard2fisch |
- |
Bonobos |
15 |
- |
5 |
|
|
1.7.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Bonnsai |
- |
Schleudertrauma |
15 |
- |
0 |
|
|
1.7.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Disckick |
- |
Die 7 Todsünden |
15 |
- |
2 |
|
|
1.7.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Drehst'n Deckel |
- |
Hard2fisch |
11 |
- |
15 |
|
|
1.7.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
Air DJs |
- |
Bonobos |
9 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
09:00 |
Feld 11 |
Schleudertrauma |
- |
Hard2fisch |
0 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
09:00 |
Feld 12 |
Die 7 Todsünden |
- |
Volksgarten Wildgänse |
15 |
- |
2 |
|
|
8.9.2018 |
10:40 |
Feld 11 |
Bonnsai |
- |
Drehst'n Deckel |
15 |
- |
5 |
|
|
8.9.2018 |
10:40 |
Feld 12 |
Disckick |
- |
Air DJs |
15 |
- |
4 |
|
|
8.9.2018 |
12:20 |
Feld 11 |
Hard2fisch |
- |
Air DJs |
13 |
- |
7 |
|
|
8.9.2018 |
12:20 |
Feld 12 |
Bonobos |
- |
Volksgarten Wildgänse |
15 |
- |
0 |
|
|
8.9.2018 |
14:00 |
Feld 11 |
Drehst'n Deckel |
- |
Disckick |
5 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
15:40 |
Feld 11 |
Volksgarten Wildgänse |
- |
Schleudertrauma |
15 |
- |
0 |
|
|
8.9.2018 |
15:40 |
Feld 12 |
Hard2fisch |
- |
Die 7 Todsünden |
15 |
- |
4 |
|
|
8.9.2018 |
17:20 |
Feld 11 |
Air DJs |
- |
Bonnsai |
8 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
17:20 |
Feld 12 |
Bonobos |
- |
Drehst'n Deckel |
15 |
- |
9 |
|
|
9.9.2018 |
09:00 |
Feld 11 |
Die 7 Todsünden |
- |
Bonobos |
13 |
- |
15 |
|
|
9.9.2018 |
09:00 |
Feld 12 |
Drehst'n Deckel |
- |
Air DJs |
15 |
- |
9 |
|
|
9.9.2018 |
10:40 |
Feld 11 |
Hard2fisch |
- |
Disckick |
9 |
- |
15 |
|
|
9.9.2018 |
10:40 |
Feld 12 |
Bonnsai |
- |
Volksgarten Wildgänse |
15 |
- |
2 |
|
|
9.9.2018 |
15:10 |
Feld 12 |
Bonobos |
- |
Schleudertrauma |
15 |
- |
0 |
|
|
Platz 2-3 |
9.9.2018 |
13:30 |
Feld 12 |
Hard2fisch |
- |
Bonnsai |
14 |
- |
11 |
|
|
Open 3. Liga Süd
Pool A |
30.6.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Gummibärchen 2 |
- |
FrankPauli |
7 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Disc-O-Fever |
- |
THW |
5 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Gummibärchen 2 |
- |
Schwabing Frisbee Buam |
9 |
- |
15 |
|
|
30.6.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
FrankPauli |
- |
Disc-O-Fever |
15 |
- |
8 |
|
|
30.6.2018 |
15:40 |
Feld 1 |
THW |
- |
Schwabing Frisbee Buam |
15 |
- |
9 |
|
|
30.6.2018 |
17:20 |
Feld 1 |
Disc-O-Fever |
- |
Gummibärchen 2 |
15 |
- |
10 |
|
|
1.7.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Schwabing Frisbee Buam |
- |
FrankPauli |
15 |
- |
12 |
|
|
1.7.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
THW |
- |
Gummibärchen 2 |
15 |
- |
4 |
|
|
1.7.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Schwabing Frisbee Buam |
- |
Disc-O-Fever |
15 |
- |
11 |
|
|
1.7.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
FrankPauli |
- |
THW |
5 |
- |
15 |
|
|
Round Robin 2 |
8.9.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Gummibärchen 2 |
- |
THW |
2 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Disc-O-Fever |
- |
Schwabing Frisbee Buam |
5 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Gummibärchen 2 |
- |
FrankPauli |
2 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
THW |
- |
Disc-O-Fever |
15 |
- |
1 |
|
|
8.9.2018 |
15:40 |
Feld 1 |
Schwabing Frisbee Buam |
- |
FrankPauli |
13 |
- |
15 |
|
|
8.9.2018 |
17:20 |
Feld 1 |
Disc-O-Fever |
- |
Gummibärchen 2 |
15 |
- |
5 |
|
|
9.9.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
FrankPauli |
- |
THW |
3 |
- |
15 |
|
|
9.9.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Schwabing Frisbee Buam |
- |
Gummibärchen 2 |
15 |
- |
7 |
|
|
9.9.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
FrankPauli |
- |
Disc-O-Fever |
15 |
- |
5 |
|
|
9.9.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
THW |
- |
Schwabing Frisbee Buam |
15 |
- |
10 |
|
|
Mixed 1. Liga
Pool A |
16.6.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Team Südsee |
15 |
- |
7 |
|
|
16.6.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Zamperl |
- |
Tiefseetaucher |
13 |
- |
14 |
|
|
16.6.2018 |
09:00 |
Feld 3 |
SugarMix |
- |
Ars Ludendi |
10 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
09:00 |
Feld 4 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Hamburg Sturmflut |
15 |
- |
11 |
|
|
16.6.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Ars Ludendi |
- |
Zamperl |
12 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Hamburg Sturmflut |
- |
Hässliche Erdferkel |
13 |
- |
14 |
|
|
16.6.2018 |
12:20 |
Feld 3 |
Team Südsee |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
7 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
12:20 |
Feld 4 |
Tiefseetaucher |
- |
SugarMix |
12 |
- |
13 |
|
|
16.6.2018 |
15:40 |
Feld 1 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
15 |
- |
7 |
|
|
16.6.2018 |
15:40 |
Feld 2 |
Zamperl |
- |
SugarMix |
15 |
- |
9 |
|
|
16.6.2018 |
15:40 |
Feld 3 |
Team Südsee |
- |
Hamburg Sturmflut |
7 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
15:40 |
Feld 4 |
Tiefseetaucher |
- |
Ars Ludendi |
13 |
- |
15 |
|
|
17.6.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Zamperl |
- |
Hamburg Sturmflut |
15 |
- |
11 |
|
|
17.6.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Ars Ludendi |
15 |
- |
8 |
|
|
17.6.2018 |
10:40 |
Feld 3 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Tiefseetaucher |
6 |
- |
15 |
|
|
17.6.2018 |
10:40 |
Feld 4 |
SugarMix |
- |
Team Südsee |
15 |
- |
4 |
|
|
17.6.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Zamperl |
10 |
- |
13 |
|
|
17.6.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
SugarMix |
- |
Hässliche Erdferkel |
12 |
- |
15 |
|
|
17.6.2018 |
14:00 |
Feld 3 |
Hamburg Sturmflut |
- |
Tiefseetaucher |
13 |
- |
15 |
|
|
17.6.2018 |
14:00 |
Feld 4 |
Ars Ludendi |
- |
Team Südsee |
15 |
- |
6 |
|
|
1.9.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Tiefseetaucher |
- |
Hässliche Erdferkel |
15 |
- |
13 |
|
|
1.9.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Hamburg Sturmflut |
- |
SugarMix |
11 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
10:40 |
Feld 3 |
Team Südsee |
- |
Zamperl |
10 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
10:40 |
Feld 4 |
Ars Ludendi |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
15 |
- |
12 |
|
|
1.9.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
SugarMix |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
15 |
- |
5 |
|
|
1.9.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Zamperl |
15 |
- |
13 |
|
|
1.9.2018 |
14:00 |
Feld 3 |
Hamburg Sturmflut |
- |
Ars Ludendi |
7 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
14:00 |
Feld 4 |
Tiefseetaucher |
- |
Team Südsee |
15 |
- |
5 |
|
|
Pool B |
16.6.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Colorado |
- |
Disc-O-Fever |
15 |
- |
4 |
|
|
16.6.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Mainzelrenner |
- |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
15 |
- |
9 |
|
|
16.6.2018 |
10:40 |
Feld 3 |
Frühmix |
- |
Die 7 Todsünden |
11 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
10:40 |
Feld 4 |
Family Ultimate |
- |
Maultaschen |
12 |
- |
11 |
|
|
16.6.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Die 7 Todsünden |
- |
Mainzelrenner |
12 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
Maultaschen |
- |
Colorado |
9 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
14:00 |
Feld 3 |
Disc-O-Fever |
- |
Family Ultimate |
13 |
- |
11 |
|
|
16.6.2018 |
14:00 |
Feld 4 |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
- |
Frühmix |
12 |
- |
11 |
|
|
16.6.2018 |
17:20 |
Feld 1 |
Colorado |
- |
Family Ultimate |
15 |
- |
7 |
|
|
16.6.2018 |
17:20 |
Feld 2 |
Mainzelrenner |
- |
Frühmix |
15 |
- |
10 |
|
|
16.6.2018 |
17:20 |
Feld 3 |
Disc-O-Fever |
- |
Maultaschen |
15 |
- |
11 |
|
|
16.6.2018 |
17:20 |
Feld 4 |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
- |
Die 7 Todsünden |
12 |
- |
13 |
|
|
17.6.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Mainzelrenner |
- |
Maultaschen |
12 |
- |
10 |
|
|
17.6.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Colorado |
- |
Die 7 Todsünden |
15 |
- |
3 |
|
|
17.6.2018 |
09:00 |
Feld 3 |
Family Ultimate |
- |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
10 |
- |
11 |
|
|
17.6.2018 |
09:00 |
Feld 4 |
Frühmix |
- |
Disc-O-Fever |
11 |
- |
15 |
|
|
17.6.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Family Ultimate |
- |
Mainzelrenner |
10 |
- |
15 |
|
|
17.6.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Frühmix |
- |
Colorado |
5 |
- |
15 |
|
|
17.6.2018 |
12:20 |
Feld 3 |
Maultaschen |
- |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
15 |
- |
6 |
|
|
17.6.2018 |
12:20 |
Feld 4 |
Die 7 Todsünden |
- |
Disc-O-Fever |
13 |
- |
14 |
|
|
1.9.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
- |
Colorado |
4 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Maultaschen |
- |
Frühmix |
15 |
- |
7 |
|
|
1.9.2018 |
09:00 |
Feld 3 |
Disc-O-Fever |
- |
Mainzelrenner |
12 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
09:00 |
Feld 4 |
Die 7 Todsünden |
- |
Family Ultimate |
15 |
- |
11 |
|
|
1.9.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Frühmix |
- |
Family Ultimate |
11 |
- |
13 |
|
|
1.9.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Colorado |
- |
Mainzelrenner |
15 |
- |
7 |
|
|
1.9.2018 |
12:20 |
Feld 3 |
Maultaschen |
- |
Die 7 Todsünden |
8 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
12:20 |
Feld 4 |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
- |
Disc-O-Fever |
9 |
- |
15 |
|
|
Top 8 |
1.9.2018 |
18:10 |
Feld 1 |
Zamperl |
- |
Disc-O-Fever |
12 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
18:10 |
Feld 2 |
Colorado |
- |
Tiefseetaucher |
15 |
- |
10 |
|
|
1.9.2018 |
18:10 |
Feld 3 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Die 7 Todsünden |
15 |
- |
11 |
|
|
1.9.2018 |
18:10 |
Feld 4 |
Mainzelrenner |
- |
Ars Ludendi |
11 |
- |
15 |
|
|
Top 8 Semifinals |
2.9.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Colorado |
- |
Disc-O-Fever |
15 |
- |
11 |
|
|
2.9.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Ars Ludendi |
12 |
- |
15 |
|
|
2.9.2018 |
10:40 |
Feld 3 |
Tiefseetaucher |
- |
Zamperl |
11 |
- |
15 |
|
|
2.9.2018 |
10:40 |
Feld 4 |
Die 7 Todsünden |
- |
Mainzelrenner |
15 |
- |
13 |
|
|
Top 8 Finals |
2.9.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Disc-O-Fever |
15 |
- |
13 |
|
|
2.9.2018 |
14:00 |
Feld 3 |
Die 7 Todsünden |
- |
Zamperl |
15 |
- |
11 |
|
|
2.9.2018 |
14:00 |
Feld 4 |
Mainzelrenner |
- |
Tiefseetaucher |
15 |
- |
10 |
|
|
2.9.2018 |
15:30 |
Feld 1 |
Ars Ludendi |
- |
Colorado |
11 |
- |
15 |
|
|
Zwischen C |
1.9.2018 |
16:30 |
Feld 1 |
SugarMix |
- |
Frühmix |
15 |
- |
7 |
|
|
1.9.2018 |
16:30 |
Feld 2 |
Hamburg Sturmflut |
- |
Family Ultimate |
15 |
- |
7 |
|
|
2.9.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Family Ultimate |
- |
SugarMix |
6 |
- |
15 |
|
|
2.9.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Hamburg Sturmflut |
- |
Frühmix |
10 |
- |
15 |
|
|
Zwischen D |
1.9.2018 |
16:30 |
Feld 3 |
Maultaschen |
- |
Team Südsee |
15 |
- |
10 |
|
|
1.9.2018 |
16:30 |
Feld 4 |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
8 |
- |
15 |
|
|
2.9.2018 |
09:00 |
Feld 3 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Maultaschen |
11 |
- |
15 |
|
|
2.9.2018 |
09:00 |
Feld 4 |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
- |
Team Südsee |
15 |
- |
10 |
|
|
Spiel um Platz 9 |
2.9.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
SugarMix |
- |
Maultaschen |
15 |
- |
12 |
|
|
Relegationsspiele (Platz 11-14) |
2.9.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Frühmix |
- |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
7 |
- |
15 |
|
|
2.9.2018 |
12:20 |
Feld 3 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Hamburg Sturmflut |
11 |
- |
15 |
|
|
Spiel um Platz 15 |
2.9.2018 |
12:20 |
Feld 4 |
Family Ultimate |
- |
Team Südsee |
15 |
- |
9 |
|
|
Mixed 2. Liga Nord
Pool A |
16.6.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Deine Mudder |
- |
Bonobos |
15 |
- |
9 |
|
|
16.6.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
TieKielas |
- |
Funatics |
15 |
- |
8 |
|
|
16.6.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Drehst'n Deckel |
- |
Nullacht! Ultimate |
9 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Disckick |
- |
Red Eagles |
12 |
- |
10 |
|
|
16.6.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Funatics |
- |
Deine Mudder |
8 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Bonobos |
- |
TieKielas |
12 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Red Eagles |
- |
Drehst'n Deckel |
15 |
- |
8 |
|
|
16.6.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
Nullacht! Ultimate |
- |
Disckick |
7 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
15:40 |
Feld 1 |
Deine Mudder |
- |
TieKielas |
15 |
- |
12 |
|
|
16.6.2018 |
15:40 |
Feld 2 |
Bonobos |
- |
Funatics |
13 |
- |
12 |
|
|
16.6.2018 |
17:20 |
Feld 1 |
Nullacht! Ultimate |
- |
Red Eagles |
15 |
- |
7 |
|
|
16.6.2018 |
17:20 |
Feld 2 |
Drehst'n Deckel |
- |
Disckick |
6 |
- |
15 |
|
|
17.6.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Drehst'n Deckel |
- |
Funatics |
6 |
- |
14 |
|
|
17.6.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
TieKielas |
- |
Nullacht! Ultimate |
13 |
- |
15 |
|
|
17.6.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Disckick |
- |
Bonobos |
14 |
- |
11 |
|
|
17.6.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Deine Mudder |
- |
Red Eagles |
15 |
- |
3 |
|
|
17.6.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
TieKielas |
- |
Drehst'n Deckel |
15 |
- |
9 |
|
|
17.6.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Funatics |
- |
Nullacht! Ultimate |
6 |
- |
15 |
|
|
17.6.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Disckick |
- |
Deine Mudder |
15 |
- |
3 |
|
|
17.6.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
Red Eagles |
- |
Bonobos |
13 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Red Eagles |
- |
TieKielas |
13 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Funatics |
- |
Disckick |
3 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
10:35 |
Feld 1 |
Bonobos |
- |
Drehst'n Deckel |
14 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
10:35 |
Feld 2 |
Nullacht! Ultimate |
- |
Deine Mudder |
15 |
- |
7 |
|
|
1.9.2018 |
12:10 |
Feld 1 |
Funatics |
- |
Red Eagles |
7 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
12:10 |
Feld 2 |
Disckick |
- |
TieKielas |
12 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
13:45 |
Feld 1 |
Nullacht! Ultimate |
- |
Bonobos |
15 |
- |
14 |
|
|
1.9.2018 |
13:45 |
Feld 2 |
Deine Mudder |
- |
Drehst'n Deckel |
15 |
- |
13 |
|
|
Top 4 |
1.9.2018 |
17:55 |
Feld 1 |
Nullacht! Ultimate |
- |
Deine Mudder |
14 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
17:55 |
Feld 2 |
Disckick |
- |
TieKielas |
15 |
- |
12 |
|
|
2.9.2018 |
10:35 |
Feld 1 |
Deine Mudder |
- |
Disckick |
15 |
- |
14 |
|
|
2.9.2018 |
10:35 |
Feld 2 |
TieKielas |
- |
Nullacht! Ultimate |
15 |
- |
9 |
|
|
2.9.2018 |
13:45 |
Feld 1 |
TieKielas |
- |
Deine Mudder |
9 |
- |
15 |
|
|
2.9.2018 |
13:45 |
Feld 2 |
Nullacht! Ultimate |
- |
Disckick |
14 |
- |
15 |
|
|
Bottom 4 |
1.9.2018 |
16:20 |
Feld 1 |
Bonobos |
- |
Drehst'n Deckel |
13 |
- |
11 |
|
|
1.9.2018 |
16:20 |
Feld 2 |
Red Eagles |
- |
Funatics |
15 |
- |
12 |
|
|
2.9.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Drehst'n Deckel |
- |
Red Eagles |
12 |
- |
8 |
|
|
2.9.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Funatics |
- |
Bonobos |
9 |
- |
15 |
|
|
2.9.2018 |
12:10 |
Feld 1 |
Funatics |
- |
Drehst'n Deckel |
7 |
- |
15 |
|
|
2.9.2018 |
12:10 |
Feld 2 |
Bonobos |
- |
Red Eagles |
15 |
- |
13 |
|
|
Mixed 2. Liga Süd
Pool A |
16.6.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Monaco Mix |
- |
ULMtimates |
7 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Heidees |
- |
Wurfkultur Bamberg |
15 |
- |
9 |
|
|
16.6.2018 |
10:35 |
Feld 1 |
Paradisco Jena |
- |
Next Generation |
12 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
10:35 |
Feld 2 |
Disconnection |
- |
Seichtwasserschnorchler |
15 |
- |
5 |
|
|
16.6.2018 |
12:10 |
Feld 1 |
Wurfkultur Bamberg |
- |
Monaco Mix |
4 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
12:10 |
Feld 2 |
ULMtimates |
- |
Heidees |
15 |
- |
14 |
|
|
16.6.2018 |
13:45 |
Feld 1 |
Seichtwasserschnorchler |
- |
Paradisco Jena |
14 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
13:45 |
Feld 2 |
Next Generation |
- |
Disconnection |
12 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
15:20 |
Feld 1 |
Monaco Mix |
- |
Heidees |
15 |
- |
9 |
|
|
16.6.2018 |
15:20 |
Feld 2 |
ULMtimates |
- |
Wurfkultur Bamberg |
15 |
- |
6 |
|
|
16.6.2018 |
16:55 |
Feld 1 |
Next Generation |
- |
Seichtwasserschnorchler |
15 |
- |
8 |
|
|
16.6.2018 |
16:55 |
Feld 2 |
Paradisco Jena |
- |
Disconnection |
8 |
- |
15 |
|
|
17.6.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Paradisco Jena |
- |
Wurfkultur Bamberg |
10 |
- |
12 |
|
|
17.6.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Heidees |
- |
Next Generation |
14 |
- |
11 |
|
|
17.6.2018 |
10:35 |
Feld 1 |
Disconnection |
- |
ULMtimates |
15 |
- |
6 |
|
|
17.6.2018 |
10:35 |
Feld 2 |
Monaco Mix |
- |
Seichtwasserschnorchler |
15 |
- |
8 |
|
|
17.6.2018 |
12:10 |
Feld 1 |
Heidees |
- |
Paradisco Jena |
11 |
- |
8 |
|
|
17.6.2018 |
12:10 |
Feld 2 |
Wurfkultur Bamberg |
- |
Next Generation |
5 |
- |
15 |
|
|
17.6.2018 |
13:45 |
Feld 1 |
Disconnection |
- |
Monaco Mix |
15 |
- |
7 |
|
|
17.6.2018 |
13:45 |
Feld 2 |
Seichtwasserschnorchler |
- |
ULMtimates |
8 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Seichtwasserschnorchler |
- |
Heidees |
4 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Wurfkultur Bamberg |
- |
Disconnection |
5 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
ULMtimates |
- |
Paradisco Jena |
13 |
- |
11 |
|
|
1.9.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Next Generation |
- |
Monaco Mix |
14 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Wurfkultur Bamberg |
- |
Seichtwasserschnorchler |
15 |
- |
6 |
|
|
1.9.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Disconnection |
- |
Heidees |
15 |
- |
5 |
|
|
1.9.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Next Generation |
- |
ULMtimates |
10 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
Monaco Mix |
- |
Paradisco Jena |
15 |
- |
10 |
|
|
Top 4 |
1.9.2018 |
18:10 |
Feld 1 |
Disconnection |
- |
Heidees |
15 |
- |
10 |
|
|
1.9.2018 |
18:10 |
Feld 2 |
ULMtimates |
- |
Monaco Mix |
8 |
- |
15 |
|
|
2.9.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Monaco Mix |
- |
Disconnection |
3 |
- |
15 |
|
|
2.9.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Heidees |
- |
ULMtimates |
9 |
- |
15 |
|
|
2.9.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Disconnection |
- |
ULMtimates |
15 |
- |
9 |
|
|
2.9.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
Monaco Mix |
- |
Heidees |
15 |
- |
14 |
|
|
Bottom 4 |
1.9.2018 |
16:30 |
Feld 1 |
Next Generation |
- |
Seichtwasserschnorchler |
15 |
- |
6 |
|
|
1.9.2018 |
16:30 |
Feld 2 |
Wurfkultur Bamberg |
- |
Paradisco Jena |
13 |
- |
12 |
|
|
2.9.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Paradisco Jena |
- |
Next Generation |
10 |
- |
15 |
|
|
2.9.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Seichtwasserschnorchler |
- |
Wurfkultur Bamberg |
8 |
- |
15 |
|
|
2.9.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Next Generation |
- |
Wurfkultur Bamberg |
15 |
- |
13 |
|
|
2.9.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Paradisco Jena |
- |
Seichtwasserschnorchler |
15 |
- |
12 |
|
|
Mixed 3. Liga Süd
Pool A |
16.6.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Schwabing Frisbee Buam |
- |
Ars Ludendi II |
14 |
- |
10 |
|
|
16.6.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Unwucht Erlangen |
- |
Friendly Fire Mixed |
15 |
- |
3 |
|
|
16.6.2018 |
10:35 |
Feld 1 |
Flying Igels |
- |
MINT |
6 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
10:35 |
Feld 2 |
Klosterwiesel |
- |
Feldmädchen |
12 |
- |
14 |
|
|
16.6.2018 |
12:10 |
Feld 1 |
Frisbee Fieber Gießen |
- |
Colorado 2 |
7 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
13:45 |
Feld 1 |
Ars Ludendi II |
- |
Friendly Fire Mixed |
15 |
- |
7 |
|
|
16.6.2018 |
13:45 |
Feld 2 |
Flying Igels |
- |
Unwucht Erlangen |
5 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
13:45 |
Feld 3 |
Schwabing Frisbee Buam |
- |
MINT |
14 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
15:20 |
Feld 1 |
Klosterwiesel |
- |
Frisbee Fieber Gießen |
13 |
- |
14 |
|
|
16.6.2018 |
15:20 |
Feld 2 |
Feldmädchen |
- |
Colorado 2 |
5 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
16:55 |
Feld 1 |
MINT |
- |
Unwucht Erlangen |
12 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
16:55 |
Feld 2 |
Friendly Fire Mixed |
- |
Schwabing Frisbee Buam |
7 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
16:55 |
Feld 3 |
Flying Igels |
- |
Ars Ludendi II |
8 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
18:30 |
Feld 1 |
Klosterwiesel |
- |
Colorado 2 |
8 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
18:30 |
Feld 2 |
Frisbee Fieber Gießen |
- |
Feldmädchen |
15 |
- |
4 |
|
|
17.6.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Ars Ludendi II |
- |
Unwucht Erlangen |
10 |
- |
15 |
|
|
17.6.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Klosterwiesel |
- |
Friendly Fire Mixed |
15 |
- |
8 |
|
|
17.6.2018 |
09:00 |
Feld 3 |
Feldmädchen |
- |
Schwabing Frisbee Buam |
12 |
- |
14 |
|
|
17.6.2018 |
10:35 |
Feld 1 |
Colorado 2 |
- |
Flying Igels |
15 |
- |
3 |
|
|
17.6.2018 |
10:35 |
Feld 2 |
MINT |
- |
Frisbee Fieber Gießen |
15 |
- |
6 |
|
|
17.6.2018 |
12:10 |
Feld 1 |
Friendly Fire Mixed |
- |
Feldmädchen |
13 |
- |
15 |
|
|
17.6.2018 |
12:10 |
Feld 2 |
Schwabing Frisbee Buam |
- |
Unwucht Erlangen |
15 |
- |
14 |
|
|
17.6.2018 |
12:10 |
Feld 3 |
Ars Ludendi II |
- |
Klosterwiesel |
14 |
- |
9 |
|
|
17.6.2018 |
13:45 |
Feld 1 |
Flying Igels |
- |
Frisbee Fieber Gießen |
9 |
- |
15 |
|
|
17.6.2018 |
13:45 |
Feld 2 |
Colorado 2 |
- |
MINT |
15 |
- |
9 |
|
|
1.9.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Colorado 2 |
- |
Schwabing Frisbee Buam |
15 |
- |
11 |
|
|
1.9.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Feldmädchen |
- |
Flying Igels |
9 |
- |
11 |
|
|
1.9.2018 |
10:35 |
Feld 1 |
Frisbee Fieber Gießen |
- |
Friendly Fire Mixed |
15 |
- |
5 |
|
|
1.9.2018 |
10:35 |
Feld 2 |
MINT |
- |
Ars Ludendi II |
15 |
- |
7 |
|
|
1.9.2018 |
12:10 |
Feld 1 |
Unwucht Erlangen |
- |
Klosterwiesel |
14 |
- |
10 |
|
|
1.9.2018 |
12:10 |
Feld 2 |
Schwabing Frisbee Buam |
- |
Flying Igels |
13 |
- |
14 |
|
|
1.9.2018 |
13:45 |
Feld 1 |
Friendly Fire Mixed |
- |
Colorado 2 |
2 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
13:45 |
Feld 2 |
Ars Ludendi II |
- |
Frisbee Fieber Gießen |
7 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
15:20 |
Feld 1 |
Unwucht Erlangen |
- |
Feldmädchen |
9 |
- |
11 |
|
|
1.9.2018 |
15:20 |
Feld 2 |
MINT |
- |
Klosterwiesel |
15 |
- |
5 |
|
|
1.9.2018 |
16:55 |
Feld 1 |
Friendly Fire Mixed |
- |
Flying Igels |
10 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
16:55 |
Feld 2 |
Colorado 2 |
- |
Ars Ludendi II |
15 |
- |
8 |
|
|
1.9.2018 |
18:30 |
Feld 1 |
Unwucht Erlangen |
- |
Frisbee Fieber Gießen |
5 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
18:30 |
Feld 2 |
Feldmädchen |
- |
MINT |
3 |
- |
15 |
|
|
2.9.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
MINT |
- |
Friendly Fire Mixed |
15 |
- |
4 |
|
|
2.9.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Schwabing Frisbee Buam |
- |
Klosterwiesel |
15 |
- |
10 |
|
|
2.9.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Ars Ludendi II |
- |
Feldmädchen |
15 |
- |
10 |
|
|
2.9.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Unwucht Erlangen |
- |
Colorado 2 |
11 |
- |
15 |
|
|
2.9.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Frisbee Fieber Gießen |
- |
Schwabing Frisbee Buam |
15 |
- |
5 |
|
|
2.9.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Flying Igels |
- |
Klosterwiesel |
11 |
- |
15 |
|
|
Finale 2-3 |
2.9.2018 |
15:35 |
Feld 1 |
MINT |
- |
Frisbee Fieber Gießen |
10 |
- |
15 |
|
|
Mixed 3. Liga NW
Pool A |
16.6.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Frizzly Bears |
- |
Fischkutter |
15 |
- |
2 |
|
|
16.6.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Bonnsai |
- |
Hamburg Sturmflut 2 |
14 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Hamburg Alsters |
- |
Endzonengammler Essen |
15 |
- |
14 |
|
|
16.6.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
DU bist Frisbee |
- |
Sunblocker Oldenburg |
15 |
- |
4 |
|
|
16.6.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Hamburg Sturmflut 2 |
- |
Frizzly Bears |
9 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Fischkutter |
- |
Bonnsai |
5 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Sunblocker Oldenburg |
- |
Hamburg Alsters |
5 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
Endzonengammler Essen |
- |
DU bist Frisbee |
12 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
15:40 |
Feld 1 |
Frizzly Bears |
- |
Bonnsai |
15 |
- |
7 |
|
|
16.6.2018 |
15:40 |
Feld 2 |
Fischkutter |
- |
Hamburg Sturmflut 2 |
4 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
17:20 |
Feld 1 |
Endzonengammler Essen |
- |
Sunblocker Oldenburg |
15 |
- |
11 |
|
|
16.6.2018 |
17:20 |
Feld 2 |
Hamburg Alsters |
- |
DU bist Frisbee |
15 |
- |
12 |
|
|
17.6.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Hamburg Alsters |
- |
Hamburg Sturmflut 2 |
8 |
- |
15 |
|
|
17.6.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Bonnsai |
- |
Endzonengammler Essen |
15 |
- |
11 |
|
|
17.6.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
DU bist Frisbee |
- |
Fischkutter |
15 |
- |
3 |
|
|
17.6.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Frizzly Bears |
- |
Sunblocker Oldenburg |
15 |
- |
4 |
|
|
17.6.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Bonnsai |
- |
Hamburg Alsters |
9 |
- |
15 |
|
|
17.6.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Hamburg Sturmflut 2 |
- |
Endzonengammler Essen |
15 |
- |
5 |
|
|
17.6.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
DU bist Frisbee |
- |
Frizzly Bears |
11 |
- |
15 |
|
|
17.6.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
Sunblocker Oldenburg |
- |
Fischkutter |
11 |
- |
14 |
|
|
1.9.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Sunblocker Oldenburg |
- |
Bonnsai |
5 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Hamburg Sturmflut 2 |
- |
DU bist Frisbee |
15 |
- |
3 |
|
|
1.9.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Fischkutter |
- |
Hamburg Alsters |
4 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Endzonengammler Essen |
- |
Frizzly Bears |
10 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Hamburg Sturmflut 2 |
- |
Sunblocker Oldenburg |
15 |
- |
5 |
|
|
1.9.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
DU bist Frisbee |
- |
Bonnsai |
7 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Endzonengammler Essen |
- |
Fischkutter |
15 |
- |
12 |
|
|
1.9.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
Frizzly Bears |
- |
Hamburg Alsters |
15 |
- |
10 |
|
|
PreSemi |
1.9.2018 |
16:30 |
Feld 1 |
Hamburg Alsters |
- |
Endzonengammler Essen |
15 |
- |
12 |
|
|
1.9.2018 |
16:30 |
Feld 2 |
Bonnsai |
- |
DU bist Frisbee |
15 |
- |
12 |
|
|
Top 4 |
2.9.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Frizzly Bears |
- |
Bonnsai |
15 |
- |
7 |
|
|
2.9.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Hamburg Sturmflut 2 |
- |
Hamburg Alsters |
15 |
- |
6 |
|
|
Top 4 Finals |
2.9.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Frizzly Bears |
- |
Hamburg Sturmflut 2 |
15 |
- |
7 |
|
|
2.9.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
Bonnsai |
- |
Hamburg Alsters |
15 |
- |
6 |
|
|
Bottom 4 |
2.9.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Sunblocker Oldenburg |
- |
DU bist Frisbee |
15 |
- |
11 |
|
|
2.9.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Fischkutter |
- |
Endzonengammler Essen |
8 |
- |
15 |
|
|
Bottom 4 Finals |
2.9.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Fischkutter |
- |
DU bist Frisbee |
8 |
- |
13 |
|
|
2.9.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Endzonengammler Essen |
- |
Sunblocker Oldenburg |
15 |
- |
2 |
|
|
Mixed 3. Liga NO
Pool A |
16.6.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Endzonis |
- |
Goldfingers |
14 |
- |
9 |
|
|
16.6.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Griffins Lehre |
- |
Hallunken |
15 |
- |
7 |
|
|
16.6.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Parkscheibe |
- |
Hund Flach Werfen |
14 |
- |
13 |
|
|
16.6.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Saxy Divers |
- |
RotoR Ultimate Berlin |
15 |
- |
12 |
|
|
16.6.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Hallunken |
- |
Endzonis |
9 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Goldfingers |
- |
Griffins Lehre |
15 |
- |
14 |
|
|
16.6.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
RotoR Ultimate Berlin |
- |
Parkscheibe |
10 |
- |
13 |
|
|
16.6.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
Hund Flach Werfen |
- |
Saxy Divers |
10 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
15:40 |
Feld 1 |
Endzonis |
- |
Griffins Lehre |
8 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
15:40 |
Feld 2 |
Goldfingers |
- |
Hallunken |
15 |
- |
10 |
|
|
16.6.2018 |
17:20 |
Feld 1 |
Hund Flach Werfen |
- |
RotoR Ultimate Berlin |
13 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
17:20 |
Feld 2 |
Parkscheibe |
- |
Saxy Divers |
8 |
- |
15 |
|
|
17.6.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Parkscheibe |
- |
Hallunken |
12 |
- |
11 |
|
|
17.6.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Griffins Lehre |
- |
Hund Flach Werfen |
10 |
- |
12 |
|
|
17.6.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Saxy Divers |
- |
Goldfingers |
15 |
- |
14 |
|
|
17.6.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Endzonis |
- |
RotoR Ultimate Berlin |
3 |
- |
15 |
|
|
17.6.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Griffins Lehre |
- |
Parkscheibe |
11 |
- |
12 |
|
|
17.6.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Hallunken |
- |
Hund Flach Werfen |
11 |
- |
8 |
|
|
17.6.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Saxy Divers |
- |
Endzonis |
15 |
- |
11 |
|
|
17.6.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
RotoR Ultimate Berlin |
- |
Goldfingers |
11 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
RotoR Ultimate Berlin |
- |
Griffins Lehre |
10 |
- |
14 |
|
|
1.9.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Hallunken |
- |
Saxy Divers |
4 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Goldfingers |
- |
Parkscheibe |
14 |
- |
8 |
|
|
1.9.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Hund Flach Werfen |
- |
Endzonis |
15 |
- |
11 |
|
|
1.9.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Hallunken |
- |
RotoR Ultimate Berlin |
15 |
- |
14 |
|
|
1.9.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Saxy Divers |
- |
Griffins Lehre |
15 |
- |
7 |
|
|
1.9.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Hund Flach Werfen |
- |
Goldfingers |
15 |
- |
6 |
|
|
1.9.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
Endzonis |
- |
Parkscheibe |
15 |
- |
2 |
|
|
PreSemi |
1.9.2018 |
16:30 |
Feld 1 |
Parkscheibe |
- |
Endzonis |
7 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
16:30 |
Feld 2 |
Hund Flach Werfen |
- |
Griffins Lehre |
15 |
- |
5 |
|
|
Top 4 |
2.9.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Saxy Divers |
- |
Hund Flach Werfen |
10 |
- |
9 |
|
|
2.9.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Goldfingers |
- |
Endzonis |
10 |
- |
12 |
|
|
Top 4 Finals |
2.9.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Saxy Divers |
- |
Endzonis |
10 |
- |
15 |
|
|
2.9.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
Hund Flach Werfen |
- |
Goldfingers |
15 |
- |
13 |
|
|
Bottom 4 |
2.9.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
RotoR Ultimate Berlin |
- |
Griffins Lehre |
12 |
- |
14 |
|
|
2.9.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Hallunken |
- |
Parkscheibe |
15 |
- |
10 |
|
|
Bottom 4 Finals |
2.9.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Parkscheibe |
- |
RotoR Ultimate Berlin |
15 |
- |
3 |
|
|
2.9.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Hallunken |
- |
Griffins Lehre |
14 |
- |
13 |
|
|
Mixed 4. Liga NW
Pool A |
16.6.2018 |
10:00 |
Feld 1 |
Göttinger 7 |
- |
Airforce |
15 |
- |
0 |
|
|
16.6.2018 |
12:30 |
Feld 1 |
Farmers Lüneburg |
- |
Göttinger 7 |
3 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
15:00 |
Feld 1 |
Airforce |
- |
Farmers Lüneburg |
4 |
- |
15 |
|
|
Pool A2 |
17.6.2018 |
10:00 |
Feld 1 |
Airforce |
- |
Göttinger 7 |
1 |
- |
15 |
|
|
17.6.2018 |
12:30 |
Feld 1 |
Farmers Lüneburg |
- |
Airforce |
15 |
- |
6 |
|
|
17.6.2018 |
15:00 |
Feld 1 |
Göttinger 7 |
- |
Farmers Lüneburg |
15 |
- |
4 |
|
|
Mixed 4. Liga NO
Pool A |
16.6.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Schleudertrauma |
- |
DiscUrs |
15 |
- |
12 |
|
|
16.6.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Air DJs |
- |
Stoneheads Chemnitz |
15 |
- |
0 |
|
|
16.6.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Schleudertrauma |
- |
BRLO Ultmte |
7 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
DiscUrs |
- |
Air DJs |
15 |
- |
14 |
|
|
16.6.2018 |
15:40 |
Feld 1 |
Stoneheads Chemnitz |
- |
BRLO Ultmte |
0 |
- |
15 |
|
|
16.6.2018 |
17:20 |
Feld 1 |
Air DJs |
- |
Schleudertrauma |
10 |
- |
15 |
|
|
17.6.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
BRLO Ultmte |
- |
DiscUrs |
15 |
- |
1 |
|
|
17.6.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Stoneheads Chemnitz |
- |
Schleudertrauma |
0 |
- |
15 |
|
|
17.6.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
BRLO Ultmte |
- |
Air DJs |
15 |
- |
3 |
|
|
17.6.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
DiscUrs |
- |
Stoneheads Chemnitz |
15 |
- |
0 |
|
|
Round Robin 2 |
1.9.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Stoneheads Chemnitz |
- |
BRLO Ultmte |
0 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Air DJs |
- |
Schleudertrauma |
4 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Stoneheads Chemnitz |
- |
DiscUrs |
0 |
- |
15 |
|
|
1.9.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
BRLO Ultmte |
- |
Air DJs |
15 |
- |
5 |
|
|
1.9.2018 |
15:40 |
Feld 1 |
Schleudertrauma |
- |
DiscUrs |
12 |
- |
11 |
|
|
1.9.2018 |
17:20 |
Feld 1 |
Air DJs |
- |
Stoneheads Chemnitz |
15 |
- |
0 |
|
|
2.9.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
DiscUrs |
- |
BRLO Ultmte |
10 |
- |
15 |
|
|
2.9.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Schleudertrauma |
- |
Stoneheads Chemnitz |
15 |
- |
0 |
|
|
2.9.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
DiscUrs |
- |
Air DJs |
14 |
- |
15 |
|
|
2.9.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
BRLO Ultmte |
- |
Schleudertrauma |
15 |
- |
7 |
|
|
EUCQ Open
Pool A |
26.5.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
BORA |
- |
Bad Skid |
7 |
- |
15 |
|
|
26.5.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
GeRey |
- |
7 Schwaben |
6 |
- |
15 |
|
|
26.5.2018 |
12:00 |
Feld 1 |
Bad Skid |
- |
GeRey |
15 |
- |
7 |
|
|
26.5.2018 |
13:30 |
Feld 4 |
7 Schwaben |
- |
BORA |
15 |
- |
7 |
|
|
26.5.2018 |
16:30 |
Feld 4 |
Bad Skid |
- |
7 Schwaben |
15 |
- |
11 |
|
|
26.5.2018 |
18:00 |
Feld 3 |
BORA |
- |
GeRey |
14 |
- |
15 |
|
|
Pool B |
26.5.2018 |
10:30 |
Feld 4 |
Feldrenner |
- |
Hardfisch |
3 |
- |
15 |
|
|
26.5.2018 |
12:00 |
Feld 2 |
Frank N. |
- |
Heidees |
15 |
- |
13 |
|
|
26.5.2018 |
15:00 |
Feld 1 |
Heidees |
- |
Feldrenner |
15 |
- |
5 |
|
|
26.5.2018 |
15:00 |
Feld 2 |
Hardfisch |
- |
Frank N. |
7 |
- |
15 |
|
|
26.5.2018 |
18:00 |
Feld 1 |
Heidees |
- |
Hardfisch |
15 |
- |
13 |
|
|
26.5.2018 |
18:00 |
Feld 2 |
Frank N. |
- |
Feldrenner |
15 |
- |
3 |
|
|
Pool C |
26.5.2018 |
09:00 |
Feld 3 |
Wall City |
- |
Frizzly Bears |
15 |
- |
11 |
|
|
26.5.2018 |
09:00 |
Feld 4 |
M. U. C. |
- |
Ost'n Powers |
15 |
- |
4 |
|
|
26.5.2018 |
12:00 |
Feld 3 |
Frizzly Bears |
- |
M. U. C. |
12 |
- |
14 |
|
|
26.5.2018 |
12:00 |
Feld 4 |
Ost'n Powers |
- |
Wall City |
6 |
- |
15 |
|
|
26.5.2018 |
15:00 |
Feld 3 |
M. U. C. |
- |
Wall City |
14 |
- |
9 |
|
|
26.5.2018 |
15:00 |
Feld 4 |
Frizzly Bears |
- |
Ost'n Powers |
15 |
- |
9 |
|
|
Top 1-3 |
27.5.2018 |
08:30 |
Feld 1 |
M. U. C. |
- |
Bad Skid |
10 |
- |
15 |
|
|
27.5.2018 |
11:30 |
Feld 1 |
Frank N. |
- |
M. U. C. |
12 |
- |
13 |
|
|
27.5.2018 |
14:30 |
Feld 1 |
Bad Skid |
- |
Frank N. |
15 |
- |
11 |
|
|
Upper |
27.5.2018 |
08:30 |
Feld 2 |
Wall City |
- |
7 Schwaben |
9 |
- |
15 |
|
|
27.5.2018 |
11:30 |
Feld 2 |
Heidees |
- |
Wall City |
14 |
- |
10 |
|
|
27.5.2018 |
14:30 |
Feld 2 |
7 Schwaben |
- |
Heidees |
15 |
- |
10 |
|
|
Spiel um Platz 6 |
27.5.2018 |
17:30 |
Feld 1 |
Wall City |
- |
Hardfisch |
1 |
- |
0 |
|
|
Lower |
27.5.2018 |
08:30 |
Feld 3 |
Frizzly Bears |
- |
GeRey |
13 |
- |
15 |
|
|
27.5.2018 |
11:30 |
Feld 3 |
Hardfisch |
- |
Frizzly Bears |
12 |
- |
15 |
|
|
27.5.2018 |
14:30 |
Feld 3 |
GeRey |
- |
Hardfisch |
10 |
- |
15 |
|
|
Bottom 10-12 |
27.5.2018 |
08:30 |
Feld 4 |
Ost'n Powers |
- |
BORA |
10 |
- |
15 |
|
|
27.5.2018 |
11:30 |
Feld 4 |
Feldrenner |
- |
Ost'n Powers |
15 |
- |
11 |
|
|
27.5.2018 |
14:30 |
Feld 4 |
BORA |
- |
Feldrenner |
15 |
- |
13 |
|
|
EUCQ Mixed
Pool A |
26.5.2018 |
10:30 |
Feld 1 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Frühmix |
15 |
- |
3 |
|
|
26.5.2018 |
10:30 |
Feld 2 |
Frau Rauscher & The Bembelboyz |
- |
Die 7 Todsünden |
15 |
- |
9 |
|
|
26.5.2018 |
13:30 |
Feld 1 |
Frau Rauscher & The Bembelboyz |
- |
Hässliche Erdferkel |
7 |
- |
15 |
|
|
26.5.2018 |
13:30 |
Feld 2 |
Die 7 Todsünden |
- |
Frühmix |
7 |
- |
15 |
|
|
26.5.2018 |
16:30 |
Feld 1 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Die 7 Todsünden |
15 |
- |
7 |
|
|
26.5.2018 |
16:30 |
Feld 2 |
Frühmix |
- |
Frau Rauscher & The Bembelboyz |
10 |
- |
15 |
|
|
Pool B |
26.5.2018 |
10:30 |
Feld 3 |
Colorado |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
15 |
- |
6 |
|
|
26.5.2018 |
13:30 |
Feld 3 |
Maultaschen |
- |
Colorado |
6 |
- |
15 |
|
|
26.5.2018 |
16:30 |
Feld 3 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Maultaschen |
9 |
- |
14 |
|
|
Top 1-3 |
27.5.2018 |
10:00 |
Feld 3 |
Colorado |
- |
Frau Rauscher & The Bembelboyz |
13 |
- |
8 |
|
|
27.5.2018 |
13:00 |
Feld 3 |
Colorado |
- |
Hässliche Erdferkel |
14 |
- |
11 |
|
|
Bottom 4-7 |
27.5.2018 |
10:00 |
Feld 1 |
Maultaschen |
- |
Die 7 Todsünden |
15 |
- |
7 |
|
|
27.5.2018 |
10:00 |
Feld 2 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Frühmix |
11 |
- |
10 |
|
|
27.5.2018 |
13:00 |
Feld 1 |
Frühmix |
- |
Maultaschen |
9 |
- |
14 |
|
|
27.5.2018 |
13:00 |
Feld 2 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Die 7 Todsünden |
10 |
- |
15 |
|
|
Open Great Grandmasters
Round Robin |
8.9.2018 |
12:00 |
Feld 1 |
2Old2Dive |
- |
ALTiMates |
13 |
- |
9 |
|
|
8.9.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
ALTiMates |
- |
Wall City GGM |
7 |
- |
13 |
|
|
8.9.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
GAUL |
- |
2Old2Dive |
13 |
- |
12 |
|
|
8.9.2018 |
16:30 |
Feld 1 |
ALTiMates |
- |
GAUL |
13 |
- |
12 |
|
|
8.9.2018 |
16:30 |
Feld 2 |
2Old2Dive |
- |
Wall City GGM |
1 |
- |
13 |
|
|
8.9.2018 |
18:30 |
Feld 2 |
Wall City GGM |
- |
GAUL |
13 |
- |
5 |
|
|
Platz 1-4 |
9.9.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
2Old2Dive |
- |
GAUL |
13 |
- |
11 |
|
|
9.9.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Wall City GGM |
- |
ALTiMates |
13 |
- |
6 |
|
|
Platz 1-4 Finals |
9.9.2018 |
11:15 |
Feld 2 |
GAUL |
- |
ALTiMates |
13 |
- |
12 |
|
|
9.9.2018 |
12:00 |
Feld 1 |
2Old2Dive |
- |
Wall City GGM |
4 |
- |
13 |
|
|
Open Grandmasters
Round Robin |
5.5.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Wolpertinger GM |
- |
ALTiMates |
13 |
- |
0 |
|
|
5.5.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
GM Hardfisch |
- |
Endzonis |
13 |
- |
11 |
|
|
5.5.2018 |
10:20 |
Feld 1 |
NextGen Nürnberg |
- |
Wegwerfgesellschaft |
13 |
- |
6 |
|
|
5.5.2018 |
11:40 |
Feld 2 |
Endzonis |
- |
Wolpertinger GM |
9 |
- |
13 |
|
|
5.5.2018 |
13:00 |
Feld 1 |
Wegwerfgesellschaft |
- |
ALTiMates |
13 |
- |
3 |
|
|
5.5.2018 |
13:00 |
Feld 2 |
GM Hardfisch |
- |
NextGen Nürnberg |
13 |
- |
6 |
|
|
5.5.2018 |
15:40 |
Feld 2 |
ALTiMates |
- |
Endzonis |
4 |
- |
13 |
|
|
5.5.2018 |
17:00 |
Feld 1 |
NextGen Nürnberg |
- |
Wolpertinger GM |
10 |
- |
13 |
|
|
5.5.2018 |
17:00 |
Feld 2 |
Wegwerfgesellschaft |
- |
GM Hardfisch |
7 |
- |
13 |
|
|
6.5.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Wolpertinger GM |
- |
Wegwerfgesellschaft |
13 |
- |
11 |
|
|
6.5.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
ALTiMates |
- |
GM Hardfisch |
5 |
- |
13 |
|
|
6.5.2018 |
10:20 |
Feld 2 |
Endzonis |
- |
NextGen Nürnberg |
10 |
- |
13 |
|
|
6.5.2018 |
11:40 |
Feld 1 |
Wolpertinger GM |
- |
GM Hardfisch |
15 |
- |
9 |
|
|
6.5.2018 |
13:00 |
Feld 1 |
NextGen Nürnberg |
- |
ALTiMates |
13 |
- |
5 |
|
|
6.5.2018 |
13:00 |
Feld 2 |
Endzonis |
- |
Wegwerfgesellschaft |
10 |
- |
13 |
|
|
Finale |
6.5.2018 |
14:20 |
Feld 1 |
Wolpertinger GM |
- |
GM Hardfisch |
15 |
- |
9 |
|
|
Mixed Masters
Round Robin |
5.5.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Eintracht Frankfurt MXD |
- |
BMX |
12 |
- |
7 |
|
|
5.5.2018 |
10:20 |
Feld 1 |
Woodies |
- |
Saxy Divers |
13 |
- |
6 |
|
|
5.5.2018 |
11:40 |
Feld 1 |
BMX |
- |
Goldfingers |
4 |
- |
13 |
|
|
5.5.2018 |
13:00 |
Feld 1 |
Eintracht Frankfurt MXD |
- |
Woodies |
5 |
- |
13 |
|
|
5.5.2018 |
14:20 |
Feld 1 |
Goldfingers |
- |
Saxy Divers |
13 |
- |
8 |
|
|
5.5.2018 |
15:40 |
Feld 1 |
BMX |
- |
Woodies |
2 |
- |
13 |
|
|
5.5.2018 |
17:00 |
Feld 1 |
Goldfingers |
- |
Eintracht Frankfurt MXD |
13 |
- |
4 |
|
|
6.5.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Saxy Divers |
- |
BMX |
13 |
- |
3 |
|
|
6.5.2018 |
10:20 |
Feld 1 |
Woodies |
- |
Goldfingers |
12 |
- |
11 |
|
|
6.5.2018 |
11:40 |
Feld 1 |
Saxy Divers |
- |
Eintracht Frankfurt MXD |
13 |
- |
6 |
|
|
Finale |
6.5.2018 |
13:00 |
Feld 1 |
Woodies |
- |
Goldfingers |
13 |
- |
11 |
|
|
Open Masters
Pool A |
21.4.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
7 Schwaben |
- |
Wolpertinger |
8 |
- |
15 |
|
|
21.4.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Woodies |
- |
Goldfingers |
4 |
- |
15 |
|
|
21.4.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Goldfingers |
- |
7 Schwaben |
15 |
- |
6 |
|
|
21.4.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Wolpertinger |
- |
Woodies |
15 |
- |
7 |
|
|
21.4.2018 |
15:40 |
Feld 1 |
Wolpertinger |
- |
Goldfingers |
14 |
- |
15 |
|
|
21.4.2018 |
15:40 |
Feld 2 |
7 Schwaben |
- |
Woodies |
14 |
- |
15 |
|
|
Pool B |
21.4.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Caracals |
- |
DOM |
13 |
- |
15 |
|
|
21.4.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Frühsport 02 |
- |
Heidees Plus |
8 |
- |
15 |
|
|
21.4.2018 |
14:00 |
Feld 1 |
Heidees Plus |
- |
Caracals |
15 |
- |
6 |
|
|
21.4.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
DOM |
- |
Frühsport 02 |
15 |
- |
13 |
|
|
21.4.2018 |
17:20 |
Feld 1 |
DOM |
- |
Heidees Plus |
11 |
- |
15 |
|
|
21.4.2018 |
17:20 |
Feld 2 |
Caracals |
- |
Frühsport 02 |
14 |
- |
15 |
|
|
Top 1-4 |
22.4.2018 |
10:40 |
Feld 1 |
Goldfingers |
- |
DOM |
15 |
- |
6 |
|
|
22.4.2018 |
10:40 |
Feld 2 |
Heidees Plus |
- |
Wolpertinger |
15 |
- |
8 |
|
|
Top 1-4 Finals |
22.4.2018 |
14:00 |
Feld 2 |
DOM |
- |
Wolpertinger |
12 |
- |
15 |
|
|
22.4.2018 |
15:00 |
Feld 1 |
Goldfingers |
- |
Heidees Plus |
8 |
- |
15 |
|
|
Top 5-8 |
22.4.2018 |
09:00 |
Feld 1 |
Woodies |
- |
Caracals |
14 |
- |
12 |
|
|
22.4.2018 |
09:00 |
Feld 2 |
Frühsport 02 |
- |
7 Schwaben |
14 |
- |
15 |
|
|
Top 5-8 Finals |
22.4.2018 |
12:20 |
Feld 1 |
Caracals |
- |
Frühsport 02 |
7 |
- |
15 |
|
|
22.4.2018 |
12:20 |
Feld 2 |
Woodies |
- |
7 Schwaben |
8 |
- |
15 |
|
|
Zeitzone: Europe/Berlin. Ortszeit: 29.3.2024 14:20