Beach Beach Mixed U20 U14 U17 damen1 damen2n damen2s open1 open2n open2s open3nw open3no open3s mixed1 mixed2n mixed2s mixed3nw mixed3no mixed3sw mixed3so mixed4nw mixed4no masters grandmasters Pokal Open Pokal Damen Quali SW Quali NW Quali NO Quali SO All groupings
Sat 14.9.2019 09:30
Field 1 |
TV Südkamen |
- |
Münchner Kindl |
U17 |
Pool A |
12 |
- |
0 |
|
|
Field 2 |
Pizza Volante |
- |
Heppie Frisbeez |
U14 |
Pool A |
3 |
- |
7 |
|
|
Sat 14.9.2019 10:15
Field 1 |
Disckick |
- |
Äitschbees |
U17 |
Pool B |
8 |
- |
12 |
|
|
Sat 14.9.2019 10:30
Field 2 |
Juniorwolves |
- |
Disckick |
U14 |
Pool A |
6 |
- |
9 |
|
|
Sat 14.9.2019 11:15
Field 1 |
Münchner Kindl |
- |
Piratos |
U17 |
Pool A |
5 |
- |
10 |
|
|
Sat 14.9.2019 11:30
Field 2 |
Heppie Frisbeez |
- |
MuH - Mir uss Haldawang |
U14 |
Pool A |
11 |
- |
2 |
|
|
Sat 14.9.2019 12:00
Field 1 |
Äitschbees |
- |
Cologne Colibris |
U17 |
Pool B |
10 |
- |
11 |
|
|
Sat 14.9.2019 12:30
Field 2 |
Disckick |
- |
Seans's Sheep |
U14 |
Pool A |
6 |
- |
7 |
|
|
Sat 14.9.2019 13:00
Field 1 |
Piratos |
- |
UFO |
U17 |
Pool A |
5 |
- |
13 |
|
|
Sat 14.9.2019 13:45
Field 1 |
Cologne Colibris |
- |
Lions |
U17 |
Pool B |
10 |
- |
11 |
|
|
Sat 14.9.2019 14:30
Field 2 |
Pizza Volante |
- |
Seans's Sheep |
U14 |
Pool A |
10 |
- |
1 |
|
|
Sat 14.9.2019 14:45
Field 1 |
TV Südkamen |
- |
Piratos |
U17 |
Pool A |
11 |
- |
3 |
|
|
Sat 14.9.2019 15:30
Field 1 |
Disckick |
- |
Cologne Colibris |
U17 |
Pool B |
5 |
- |
13 |
|
|
Field 2 |
TV Verl |
- |
Heppie Frisbeez |
U14 |
Pool A |
0 |
- |
11 |
|
|
Sat 14.9.2019 16:30
Field 1 |
Piratos |
- |
Pizza Volante |
U17 |
Pool A |
4 |
- |
11 |
|
|
Field 2 |
Seans's Sheep |
- |
MuH - Mir uss Haldawang |
U14 |
Pool A |
7 |
- |
5 |
|
|
Sat 14.9.2019 17:15
Field 1 |
Cologne Colibris |
- |
Kirchheim Ultimate Juniors |
U17 |
Pool B |
11 |
- |
6 |
|
|
Sat 14.9.2019 17:30
Field 2 |
Heppie Frisbeez |
- |
Disckick |
U14 |
Pool A |
7 |
- |
3 |
|
|
Sun 15.9.2019 09:00
Field 1 |
Cologne Colibris |
- |
TV Südkamen |
U17 |
Crossover |
5 |
- |
6 |
|
|
Field 2 |
MuH - Mir uss Haldawang |
- |
Disckick |
U14 |
Pool A |
3 |
- |
8 |
|
|
Sun 15.9.2019 09:45
Field 1 |
Disckick |
- |
Münchner Kindl |
U17 |
Crossover |
13 |
- |
3 |
|
|
Sun 15.9.2019 10:00
Field 2 |
Juniorwolves |
- |
Äitschbees |
U14 |
Pool A |
1 |
- |
10 |
|
|
Sun 15.9.2019 11:00
Field 1 |
Cologne Colibris |
- |
Disckick |
U17 |
Finale 5-8 |
5 |
- |
6 |
|
|
Field 2 |
TV Verl |
- |
MuH - Mir uss Haldawang |
U14 |
Pool A |
7 |
- |
5 |
|
|
Sun 15.9.2019 11:45
Field 1 |
UFO |
- |
TV Südkamen |
U17 |
Finale 1-4 |
12 |
- |
6 |
|
|
Sun 15.9.2019 12:00
Field 2 |
Äitschbees |
- |
Seans's Sheep |
U14 |
Pool A |
8 |
- |
1 |
|
|
Sun 15.9.2019 13:00
Field 2 |
Pizza Volante |
- |
MuH - Mir uss Haldawang |
U14 |
Pool A |
9 |
- |
4 |
|
|
Sun 15.9.2019 13:15
Field 1 |
Kirchheim Ultimate Juniors |
- |
Cologne Colibris |
U17 |
Finale 5-8 Finals |
3 |
- |
8 |
|
|
Sun 15.9.2019 14:00
Field 1 |
TV Südkamen |
- |
Lions |
U17 |
Finale 1-4 Finals |
9 |
- |
5 |
|
|
Field 2 |
Seans's Sheep |
- |
Juniorwolves |
U14 |
Pool A |
3 |
- |
11 |
|
|
Timezone: Europe/Berlin. Local time: 4.5.2024 15:10