Beach Beach Mixed U20 U14 U17 damen1 damen2n damen2s open1 open2n open2s open3nw open3no open3s mixed1 mixed2n mixed2s mixed3nw mixed3no mixed3sw mixed3so mixed4nw mixed4no masters grandmasters Pokal Open Pokal Damen Quali SW Quali NW Quali NO Quali SO All groupings
Open Beach
Pool A |
12.10.2019 |
09:30 |
Field 2 |
Cultimaters |
- |
Hardfisch |
6 |
- |
11 |
|
|
12.10.2019 |
10:30 |
Field 2 |
Berliner Plauze |
- |
Disckick |
4 |
- |
13 |
|
|
12.10.2019 |
12:30 |
Field 2 |
Disckick |
- |
Hardfisch |
9 |
- |
4 |
|
|
12.10.2019 |
13:30 |
Field 1 |
Berliner Plauze |
- |
Cultimaters |
7 |
- |
9 |
|
|
12.10.2019 |
15:30 |
Field 2 |
Disckick |
- |
Cultimaters |
13 |
- |
5 |
|
|
12.10.2019 |
16:30 |
Field 1 |
Hardfisch |
- |
Berliner Plauze |
13 |
- |
7 |
|
|
Pool B |
12.10.2019 |
11:30 |
Field 1 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Goldfingers |
9 |
- |
8 |
|
|
12.10.2019 |
11:30 |
Field 2 |
Ars Ludendi |
- |
Drehst'n Deckel |
5 |
- |
11 |
|
|
12.10.2019 |
13:30 |
Field 2 |
Ars Ludendi |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
7 |
- |
8 |
|
|
12.10.2019 |
14:30 |
Field 2 |
Drehst'n Deckel |
- |
Goldfingers |
6 |
- |
13 |
|
|
12.10.2019 |
16:30 |
Field 2 |
Drehst'n Deckel |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
13 |
- |
6 |
|
|
12.10.2019 |
17:30 |
Field 2 |
Goldfingers |
- |
Ars Ludendi |
13 |
- |
6 |
|
|
Finale 1-4 |
13.10.2019 |
11:00 |
Field 1 |
Disckick |
- |
Drehst'n Deckel |
13 |
- |
5 |
|
|
13.10.2019 |
11:00 |
Field 2 |
Goldfingers |
- |
Hardfisch |
9 |
- |
11 |
|
|
Finale 1-4 Finals |
13.10.2019 |
13:00 |
Field 1 |
Disckick |
- |
Hardfisch |
12 |
- |
10 |
|
|
13.10.2019 |
13:00 |
Field 2 |
Drehst'n Deckel |
- |
Goldfingers |
9 |
- |
11 |
|
|
RR 5-8 |
13.10.2019 |
10:00 |
Field 1 |
Cultimaters |
- |
Ars Ludendi |
11 |
- |
13 |
|
|
13.10.2019 |
10:00 |
Field 2 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Berliner Plauze |
13 |
- |
10 |
|
|
13.10.2019 |
12:00 |
Field 1 |
Cultimaters |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
7 |
- |
9 |
|
|
13.10.2019 |
12:00 |
Field 2 |
Berliner Plauze |
- |
Ars Ludendi |
9 |
- |
7 |
|
|
Damen Beach
Pool A |
12.10.2019 |
09:30 |
Field 1 |
Goldfingers PotsDamen |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
5 |
- |
2 |
|
|
12.10.2019 |
10:30 |
Field 1 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
jinX |
3 |
- |
12 |
|
|
12.10.2019 |
12:30 |
Field 1 |
jinX |
- |
Goldfingers PotsDamen |
13 |
- |
2 |
|
|
Rückrunde |
12.10.2019 |
14:30 |
Field 1 |
Goldfingers PotsDamen |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
5 |
- |
9 |
|
|
12.10.2019 |
15:30 |
Field 1 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
jinX |
6 |
- |
10 |
|
|
12.10.2019 |
17:30 |
Field 1 |
jinX |
- |
Goldfingers PotsDamen |
13 |
- |
8 |
|
|
Mixed 1. Liga Beach
Pool A |
12.10.2019 |
12:00 |
Field 1 |
Red Eagles |
- |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
7 |
- |
13 |
|
|
12.10.2019 |
12:00 |
Field 2 |
DARKROOM Foodplay |
- |
Mainzelrenner |
13 |
- |
6 |
|
|
12.10.2019 |
15:00 |
Field 1 |
DARKROOM Foodplay |
- |
Red Eagles |
13 |
- |
2 |
|
|
12.10.2019 |
15:00 |
Field 2 |
Mainzelrenner |
- |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
9 |
- |
7 |
|
|
12.10.2019 |
17:00 |
Field 1 |
Mainzelrenner |
- |
Red Eagles |
13 |
- |
4 |
|
|
12.10.2019 |
17:00 |
Field 2 |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
- |
DARKROOM Foodplay |
3 |
- |
13 |
|
|
Pool B |
12.10.2019 |
11:00 |
Field 3 |
Hund Flach Werfen |
- |
Endzonis |
12 |
- |
10 |
|
|
12.10.2019 |
11:00 |
Field 4 |
Frizzly Bears |
- |
Griffins Lehre |
13 |
- |
4 |
|
|
12.10.2019 |
14:00 |
Field 3 |
Frizzly Bears |
- |
Hund Flach Werfen |
13 |
- |
9 |
|
|
12.10.2019 |
14:00 |
Field 4 |
Griffins Lehre |
- |
Endzonis |
7 |
- |
13 |
|
|
12.10.2019 |
17:00 |
Field 3 |
Griffins Lehre |
- |
Hund Flach Werfen |
9 |
- |
12 |
|
|
12.10.2019 |
17:00 |
Field 4 |
Endzonis |
- |
Frizzly Bears |
1 |
- |
13 |
|
|
Finale 1-4 |
13.10.2019 |
11:00 |
Field 3 |
DARKROOM Foodplay |
- |
Hund Flach Werfen |
13 |
- |
6 |
|
|
13.10.2019 |
11:00 |
Field 4 |
Frizzly Bears |
- |
Mainzelrenner |
12 |
- |
5 |
|
|
Finale 1-4 Finals |
13.10.2019 |
13:00 |
Field 1 |
DARKROOM Foodplay |
- |
Frizzly Bears |
12 |
- |
10 |
|
|
13.10.2019 |
13:00 |
Field 4 |
Hund Flach Werfen |
- |
Mainzelrenner |
8 |
- |
9 |
|
|
Round Robin 5-8 |
13.10.2019 |
10:00 |
Field 3 |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
- |
Griffins Lehre |
12 |
- |
3 |
|
|
13.10.2019 |
10:00 |
Field 4 |
Endzonis |
- |
Red Eagles |
13 |
- |
6 |
|
|
13.10.2019 |
12:00 |
Field 3 |
Frau Rauscher & The Bembelboys |
- |
Endzonis |
10 |
- |
9 |
|
|
13.10.2019 |
12:00 |
Field 4 |
Red Eagles |
- |
Griffins Lehre |
7 |
- |
12 |
|
|
Mixed 2. Liga Beach
Pool A |
12.10.2019 |
10:00 |
Field 3 |
Sturmflut Hamburg |
- |
Torpedo Phoenix |
13 |
- |
7 |
|
|
12.10.2019 |
10:00 |
Field 4 |
Rotor Ultimate Berlin |
- |
Göttinger 7 |
9 |
- |
11 |
|
|
12.10.2019 |
13:00 |
Field 3 |
Rotor Ultimate Berlin |
- |
Sturmflut Hamburg |
6 |
- |
13 |
|
|
12.10.2019 |
13:00 |
Field 4 |
Göttinger 7 |
- |
Torpedo Phoenix |
13 |
- |
5 |
|
|
12.10.2019 |
15:00 |
Field 3 |
Göttinger 7 |
- |
Sturmflut Hamburg |
13 |
- |
8 |
|
|
12.10.2019 |
15:00 |
Field 4 |
Torpedo Phoenix |
- |
Rotor Ultimate Berlin |
12 |
- |
6 |
|
|
Pool B |
12.10.2019 |
11:00 |
Field 1 |
Hallunken |
- |
Drehst'n Deckel |
10 |
- |
9 |
|
|
12.10.2019 |
11:00 |
Field 2 |
Monaco |
- |
Saxy Divers |
12 |
- |
8 |
|
|
12.10.2019 |
13:00 |
Field 1 |
Monaco |
- |
Hallunken |
5 |
- |
12 |
|
|
12.10.2019 |
13:00 |
Field 2 |
Saxy Divers |
- |
Drehst'n Deckel |
13 |
- |
7 |
|
|
12.10.2019 |
16:00 |
Field 1 |
Saxy Divers |
- |
Hallunken |
12 |
- |
13 |
|
|
12.10.2019 |
16:00 |
Field 2 |
Drehst'n Deckel |
- |
Monaco |
8 |
- |
10 |
|
|
Round Robin 1-4 |
13.10.2019 |
10:00 |
Field 1 |
Göttinger 7 |
- |
Monaco |
13 |
- |
4 |
|
|
13.10.2019 |
10:00 |
Field 2 |
Hallunken |
- |
Sturmflut Hamburg |
7 |
- |
12 |
|
|
13.10.2019 |
13:00 |
Field 2 |
Göttinger 7 |
- |
Hallunken |
10 |
- |
12 |
|
|
13.10.2019 |
13:00 |
Field 3 |
Sturmflut Hamburg |
- |
Monaco |
10 |
- |
9 |
|
|
Round Robin 5-8 |
13.10.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Torpedo Phoenix |
- |
Drehst'n Deckel |
13 |
- |
4 |
|
|
13.10.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Saxy Divers |
- |
Rotor Ultimate Berlin |
12 |
- |
6 |
|
|
13.10.2019 |
12:00 |
Field 1 |
Torpedo Phoenix |
- |
Saxy Divers |
8 |
- |
13 |
|
|
13.10.2019 |
12:00 |
Field 2 |
Rotor Ultimate Berlin |
- |
Drehst'n Deckel |
8 |
- |
9 |
|
|
Mixed 3. Liga Beach
Round Robin |
12.10.2019 |
12:00 |
Field 3 |
HS-Ultimate |
- |
Nullacht! Ultimate Münster |
7 |
- |
10 |
|
|
12.10.2019 |
12:00 |
Field 4 |
Bonnsai |
- |
Parkscheibe |
5 |
- |
13 |
|
|
12.10.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Parkscheibe |
- |
HS-Ultimate |
13 |
- |
3 |
|
|
12.10.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Nullacht! Ultimate Münster |
- |
Bonnsai |
8 |
- |
11 |
|
|
12.10.2019 |
16:00 |
Field 3 |
Bonnsai |
- |
HS-Ultimate |
10 |
- |
9 |
|
|
12.10.2019 |
16:00 |
Field 4 |
Nullacht! Ultimate Münster |
- |
Parkscheibe |
5 |
- |
10 |
|
|
Finale |
13.10.2019 |
09:00 |
Field 3 |
Parkscheibe |
- |
HS-Ultimate |
12 |
- |
5 |
|
|
13.10.2019 |
09:00 |
Field 4 |
Bonnsai |
- |
Nullacht! Ultimate Münster |
10 |
- |
11 |
|
|
Finale Finals |
13.10.2019 |
11:00 |
Field 1 |
Parkscheibe |
- |
Nullacht! Ultimate Münster |
13 |
- |
8 |
|
|
13.10.2019 |
11:00 |
Field 2 |
HS-Ultimate |
- |
Bonnsai |
9 |
- |
11 |
|
|
U20
Pool A |
14.9.2019 |
09:30 |
Field 1 |
Äitschbees |
- |
Seans's Sheep |
10 |
- |
6 |
|
|
14.9.2019 |
09:30 |
Field 2 |
Lions |
- |
Nullacht! Ultimate Münster |
11 |
- |
9 |
|
|
14.9.2019 |
11:15 |
Field 1 |
Seans's Sheep |
- |
UFO |
8 |
- |
7 |
|
|
14.9.2019 |
11:15 |
Field 2 |
Nullacht! Ultimate Münster |
- |
Äitschbees |
5 |
- |
9 |
|
|
14.9.2019 |
13:00 |
Field 1 |
UFO |
- |
Lions |
6 |
- |
9 |
|
|
14.9.2019 |
13:00 |
Field 2 |
Nullacht! Ultimate Münster |
- |
Seans's Sheep |
9 |
- |
8 |
|
|
14.9.2019 |
14:45 |
Field 1 |
Äitschbees |
- |
UFO |
9 |
- |
8 |
|
|
14.9.2019 |
14:45 |
Field 2 |
Seans's Sheep |
- |
Lions |
8 |
- |
12 |
|
|
14.9.2019 |
16:30 |
Field 1 |
UFO |
- |
Nullacht! Ultimate Münster |
5 |
- |
13 |
|
|
14.9.2019 |
16:30 |
Field 2 |
Lions |
- |
Äitschbees |
11 |
- |
6 |
|
|
Pool B |
14.9.2019 |
10:15 |
Field 1 |
IsarRunners |
- |
TV Südkamen |
9 |
- |
5 |
|
|
14.9.2019 |
10:15 |
Field 2 |
Disckick |
- |
Cologne Colibris |
10 |
- |
9 |
|
|
14.9.2019 |
12:00 |
Field 1 |
TV Südkamen |
- |
Pizza Volante |
8 |
- |
7 |
|
|
14.9.2019 |
12:00 |
Field 2 |
Cologne Colibris |
- |
IsarRunners |
4 |
- |
12 |
|
|
14.9.2019 |
13:45 |
Field 1 |
Pizza Volante |
- |
Disckick |
4 |
- |
13 |
|
|
14.9.2019 |
13:45 |
Field 2 |
Cologne Colibris |
- |
TV Südkamen |
9 |
- |
10 |
|
|
14.9.2019 |
15:30 |
Field 1 |
IsarRunners |
- |
Pizza Volante |
13 |
- |
5 |
|
|
14.9.2019 |
15:30 |
Field 2 |
TV Südkamen |
- |
Disckick |
6 |
- |
13 |
|
|
14.9.2019 |
17:15 |
Field 1 |
Pizza Volante |
- |
Cologne Colibris |
10 |
- |
9 |
|
|
14.9.2019 |
17:15 |
Field 2 |
Disckick |
- |
IsarRunners |
12 |
- |
11 |
|
|
Crossover |
15.9.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Äitschbees |
- |
TV Südkamen |
8 |
- |
5 |
|
|
15.9.2019 |
09:00 |
Field 2 |
IsarRunners |
- |
Nullacht! Ultimate Münster |
12 |
- |
6 |
|
|
15.9.2019 |
09:45 |
Field 1 |
Seans's Sheep |
- |
Cologne Colibris |
13 |
- |
4 |
|
|
15.9.2019 |
09:45 |
Field 2 |
Pizza Volante |
- |
UFO |
3 |
- |
10 |
|
|
Finale 1-4 |
15.9.2019 |
11:45 |
Field 1 |
Disckick |
- |
Äitschbees |
8 |
- |
6 |
|
|
15.9.2019 |
11:45 |
Field 2 |
Lions |
- |
IsarRunners |
9 |
- |
7 |
|
|
Finale 1-4 Finals |
15.9.2019 |
14:00 |
Field 2 |
IsarRunners |
- |
Äitschbees |
8 |
- |
7 |
|
|
15.9.2019 |
15:00 |
Field 1 |
Lions |
- |
Disckick |
9 |
- |
10 |
|
|
Finale 5-8 |
15.9.2019 |
11:00 |
Field 1 |
TV Südkamen |
- |
Seans's Sheep |
10 |
- |
6 |
|
|
15.9.2019 |
11:00 |
Field 2 |
Nullacht! Ultimate Münster |
- |
UFO |
10 |
- |
11 |
|
|
Finale 5-8 Finals |
15.9.2019 |
13:15 |
Field 1 |
TV Südkamen |
- |
UFO |
8 |
- |
10 |
|
|
15.9.2019 |
13:15 |
Field 2 |
Seans's Sheep |
- |
Nullacht! Ultimate Münster |
9 |
- |
8 |
|
|
Finale 9-10 |
15.9.2019 |
12:30 |
Field 1 |
Cologne Colibris |
- |
Pizza Volante |
10 |
- |
8 |
|
|
U17
Pool A |
14.9.2019 |
09:30 |
Field 1 |
UFO |
- |
Pizza Volante |
10 |
- |
7 |
|
|
14.9.2019 |
09:30 |
Field 1 |
TV Südkamen |
- |
Münchner Kindl |
12 |
- |
0 |
|
|
14.9.2019 |
11:15 |
Field 1 |
Pizza Volante |
- |
TV Südkamen |
9 |
- |
7 |
|
|
14.9.2019 |
11:15 |
Field 1 |
Münchner Kindl |
- |
Piratos |
5 |
- |
10 |
|
|
14.9.2019 |
13:00 |
Field 1 |
Piratos |
- |
UFO |
5 |
- |
13 |
|
|
14.9.2019 |
13:00 |
Field 1 |
Pizza Volante |
- |
Münchner Kindl |
10 |
- |
2 |
|
|
14.9.2019 |
14:45 |
Field 1 |
Münchner Kindl |
- |
UFO |
2 |
- |
13 |
|
|
14.9.2019 |
14:45 |
Field 1 |
TV Südkamen |
- |
Piratos |
11 |
- |
3 |
|
|
14.9.2019 |
16:30 |
Field 1 |
UFO |
- |
TV Südkamen |
12 |
- |
1 |
|
|
14.9.2019 |
16:30 |
Field 1 |
Piratos |
- |
Pizza Volante |
4 |
- |
11 |
|
|
Pool B |
14.9.2019 |
10:15 |
Field 1 |
Lions |
- |
Kirchheim Ultimate Juniors |
11 |
- |
6 |
|
|
14.9.2019 |
10:15 |
Field 1 |
Disckick |
- |
Äitschbees |
8 |
- |
12 |
|
|
14.9.2019 |
12:00 |
Field 1 |
Kirchheim Ultimate Juniors |
- |
Disckick |
5 |
- |
12 |
|
|
14.9.2019 |
12:00 |
Field 1 |
Äitschbees |
- |
Cologne Colibris |
10 |
- |
11 |
|
|
14.9.2019 |
13:45 |
Field 1 |
Cologne Colibris |
- |
Lions |
10 |
- |
11 |
|
|
14.9.2019 |
13:45 |
Field 1 |
Kirchheim Ultimate Juniors |
- |
Äitschbees |
3 |
- |
11 |
|
|
14.9.2019 |
15:30 |
Field 1 |
Äitschbees |
- |
Lions |
9 |
- |
11 |
|
|
14.9.2019 |
15:30 |
Field 1 |
Disckick |
- |
Cologne Colibris |
5 |
- |
13 |
|
|
14.9.2019 |
17:15 |
Field 1 |
Lions |
- |
Disckick |
10 |
- |
8 |
|
|
14.9.2019 |
17:15 |
Field 1 |
Cologne Colibris |
- |
Kirchheim Ultimate Juniors |
11 |
- |
6 |
|
|
Crossover |
15.9.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Pizza Volante |
- |
Äitschbees |
10 |
- |
8 |
|
|
15.9.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Cologne Colibris |
- |
TV Südkamen |
5 |
- |
6 |
|
|
15.9.2019 |
09:45 |
Field 1 |
Piratos |
- |
Kirchheim Ultimate Juniors |
3 |
- |
10 |
|
|
15.9.2019 |
09:45 |
Field 1 |
Disckick |
- |
Münchner Kindl |
13 |
- |
3 |
|
|
Finale 1-4 |
15.9.2019 |
11:45 |
Field 1 |
UFO |
- |
TV Südkamen |
12 |
- |
6 |
|
|
15.9.2019 |
11:45 |
Field 1 |
Lions |
- |
Pizza Volante |
7 |
- |
8 |
|
|
Finale 1-4 Finals |
15.9.2019 |
14:00 |
Field 1 |
TV Südkamen |
- |
Lions |
9 |
- |
5 |
|
|
15.9.2019 |
14:30 |
Field 1 |
UFO |
- |
Pizza Volante |
11 |
- |
2 |
|
|
Finale 5-8 |
15.9.2019 |
11:00 |
Field 1 |
Äitschbees |
- |
Kirchheim Ultimate Juniors |
9 |
- |
7 |
|
|
15.9.2019 |
11:00 |
Field 1 |
Cologne Colibris |
- |
Disckick |
5 |
- |
6 |
|
|
Finale 5-8 Finals |
15.9.2019 |
13:15 |
Field 1 |
Äitschbees |
- |
Disckick |
5 |
- |
9 |
|
|
15.9.2019 |
13:15 |
Field 1 |
Kirchheim Ultimate Juniors |
- |
Cologne Colibris |
3 |
- |
8 |
|
|
Finale 9-10 |
15.9.2019 |
12:30 |
Field 1 |
Piratos |
- |
Münchner Kindl |
6 |
- |
5 |
|
|
U14
Pool A |
14.9.2019 |
09:30 |
Field 2 |
Pizza Volante |
- |
Heppie Frisbeez |
3 |
- |
7 |
|
|
14.9.2019 |
09:30 |
Field 2 |
MuH - Mir uss Haldawang |
- |
Äitschbees |
0 |
- |
10 |
|
|
14.9.2019 |
10:30 |
Field 2 |
Seans's Sheep |
- |
TV Verl |
4 |
- |
5 |
|
|
14.9.2019 |
10:30 |
Field 2 |
Juniorwolves |
- |
Disckick |
6 |
- |
9 |
|
|
14.9.2019 |
11:30 |
Field 2 |
Heppie Frisbeez |
- |
MuH - Mir uss Haldawang |
11 |
- |
2 |
|
|
14.9.2019 |
11:30 |
Field 2 |
Äitschbees |
- |
Pizza Volante |
10 |
- |
3 |
|
|
14.9.2019 |
12:30 |
Field 2 |
TV Verl |
- |
Juniorwolves |
1 |
- |
9 |
|
|
14.9.2019 |
12:30 |
Field 2 |
Disckick |
- |
Seans's Sheep |
6 |
- |
7 |
|
|
14.9.2019 |
14:30 |
Field 2 |
Pizza Volante |
- |
Seans's Sheep |
10 |
- |
1 |
|
|
14.9.2019 |
14:30 |
Field 2 |
MuH - Mir uss Haldawang |
- |
Juniorwolves |
2 |
- |
8 |
|
|
14.9.2019 |
15:30 |
Field 2 |
TV Verl |
- |
Heppie Frisbeez |
0 |
- |
11 |
|
|
14.9.2019 |
15:30 |
Field 2 |
Disckick |
- |
Äitschbees |
2 |
- |
8 |
|
|
14.9.2019 |
16:30 |
Field 2 |
Seans's Sheep |
- |
MuH - Mir uss Haldawang |
7 |
- |
5 |
|
|
14.9.2019 |
16:30 |
Field 2 |
Juniorwolves |
- |
Pizza Volante |
7 |
- |
9 |
|
|
14.9.2019 |
17:30 |
Field 2 |
Heppie Frisbeez |
- |
Disckick |
7 |
- |
3 |
|
|
14.9.2019 |
17:30 |
Field 2 |
Äitschbees |
- |
TV Verl |
9 |
- |
3 |
|
|
15.9.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Pizza Volante |
- |
TV Verl |
8 |
- |
4 |
|
|
15.9.2019 |
09:00 |
Field 2 |
MuH - Mir uss Haldawang |
- |
Disckick |
3 |
- |
8 |
|
|
15.9.2019 |
10:00 |
Field 2 |
Seans's Sheep |
- |
Heppie Frisbeez |
0 |
- |
9 |
|
|
15.9.2019 |
10:00 |
Field 2 |
Juniorwolves |
- |
Äitschbees |
1 |
- |
10 |
|
|
15.9.2019 |
11:00 |
Field 2 |
TV Verl |
- |
MuH - Mir uss Haldawang |
7 |
- |
5 |
|
|
15.9.2019 |
11:00 |
Field 2 |
Disckick |
- |
Pizza Volante |
2 |
- |
8 |
|
|
15.9.2019 |
12:00 |
Field 2 |
Heppie Frisbeez |
- |
Juniorwolves |
9 |
- |
3 |
|
|
15.9.2019 |
12:00 |
Field 2 |
Äitschbees |
- |
Seans's Sheep |
8 |
- |
1 |
|
|
15.9.2019 |
13:00 |
Field 2 |
TV Verl |
- |
Disckick |
4 |
- |
11 |
|
|
15.9.2019 |
13:00 |
Field 2 |
Pizza Volante |
- |
MuH - Mir uss Haldawang |
9 |
- |
4 |
|
|
15.9.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Heppie Frisbeez |
- |
Äitschbees |
3 |
- |
8 |
|
|
15.9.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Seans's Sheep |
- |
Juniorwolves |
3 |
- |
11 |
|
|
Damen 1. Liga
Pool A |
27.7.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Mainzelmädchen |
- |
MarGie |
15 |
- |
3 |
|
|
27.7.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Heidelbärchen |
- |
JinX |
15 |
- |
13 |
|
|
27.7.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Woodchicas |
- |
Frankas |
15 |
- |
5 |
|
|
27.7.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Seagulls |
- |
Black Foxx |
15 |
- |
10 |
|
|
27.7.2019 |
12:20 |
Field 1 |
JinX |
- |
Mainzelmädchen |
6 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
12:20 |
Field 2 |
MarGie |
- |
Heidelbärchen |
14 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Black Foxx |
- |
Woodchicas |
15 |
- |
13 |
|
|
27.7.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Frankas |
- |
Seagulls |
10 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
15:40 |
Field 1 |
Mainzelmädchen |
- |
Heidelbärchen |
15 |
- |
9 |
|
|
27.7.2019 |
15:40 |
Field 2 |
MarGie |
- |
JinX |
7 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
17:20 |
Field 1 |
Frankas |
- |
Black Foxx |
14 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
17:20 |
Field 2 |
Woodchicas |
- |
Seagulls |
15 |
- |
10 |
|
|
28.7.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Woodchicas |
- |
JinX |
11 |
- |
13 |
|
|
28.7.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Heidelbärchen |
- |
Frankas |
15 |
- |
6 |
|
|
28.7.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Seagulls |
- |
MarGie |
13 |
- |
10 |
|
|
28.7.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Mainzelmädchen |
- |
Black Foxx |
15 |
- |
5 |
|
|
28.7.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Heidelbärchen |
- |
Woodchicas |
15 |
- |
12 |
|
|
28.7.2019 |
12:20 |
Field 2 |
JinX |
- |
Frankas |
15 |
- |
3 |
|
|
28.7.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Seagulls |
- |
Mainzelmädchen |
7 |
- |
15 |
|
|
28.7.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Black Foxx |
- |
MarGie |
14 |
- |
8 |
|
|
7.9.2019 |
09:00 |
Field 5 |
Black Foxx |
- |
Heidelbärchen |
9 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
09:00 |
Field 6 |
JinX |
- |
Seagulls |
15 |
- |
8 |
|
|
7.9.2019 |
10:40 |
Field 5 |
MarGie |
- |
Woodchicas |
2 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
10:40 |
Field 6 |
Frankas |
- |
Mainzelmädchen |
3 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
12:20 |
Field 5 |
JinX |
- |
Black Foxx |
15 |
- |
9 |
|
|
7.9.2019 |
12:20 |
Field 6 |
Seagulls |
- |
Heidelbärchen |
13 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
14:00 |
Field 5 |
Frankas |
- |
MarGie |
15 |
- |
13 |
|
|
7.9.2019 |
14:00 |
Field 6 |
Mainzelmädchen |
- |
Woodchicas |
15 |
- |
12 |
|
|
Playoffs 1-4 |
8.9.2019 |
10:10 |
Field 5 |
Mainzelmädchen |
- |
Woodchicas |
15 |
- |
14 |
|
|
8.9.2019 |
10:10 |
Field 6 |
Heidelbärchen |
- |
JinX |
15 |
- |
10 |
|
|
Playoffs 1-4 Finals |
8.9.2019 |
13:30 |
Field 5 |
Mainzelmädchen |
- |
Heidelbärchen |
15 |
- |
12 |
|
|
8.9.2019 |
13:30 |
Field 6 |
Woodchicas |
- |
JinX |
13 |
- |
15 |
|
|
Round Robin 5-8 |
7.9.2019 |
16:30 |
Field 5 |
Seagulls |
- |
MarGie |
14 |
- |
13 |
|
|
7.9.2019 |
16:30 |
Field 6 |
Black Foxx |
- |
Frankas |
10 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
08:30 |
Field 5 |
Frankas |
- |
Seagulls |
8 |
- |
9 |
|
|
8.9.2019 |
08:30 |
Field 6 |
MarGie |
- |
Black Foxx |
6 |
- |
11 |
|
|
8.9.2019 |
11:50 |
Field 5 |
Frankas |
- |
MarGie |
15 |
- |
13 |
|
|
8.9.2019 |
11:50 |
Field 6 |
Seagulls |
- |
Black Foxx |
15 |
- |
5 |
|
|
Damen 2. Liga Nord
Pool A |
27.7.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
U de Cologne |
12 |
- |
13 |
|
|
27.7.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Nullacht! Ultimate |
- |
Gulls2Sea |
0 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Saxy Berries |
- |
Goldfingers PotsDamen |
15 |
- |
4 |
|
|
27.7.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Bonobos |
- |
M-Pfau |
13 |
- |
10 |
|
|
27.7.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Nullacht! Ultimate |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
0 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
12:20 |
Field 2 |
DAX |
- |
U de Cologne |
4 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Bonobos |
- |
Saxy Berries |
11 |
- |
13 |
|
|
27.7.2019 |
14:00 |
Field 2 |
M-Pfau |
- |
Goldfingers PotsDamen |
15 |
- |
2 |
|
|
27.7.2019 |
15:40 |
Field 1 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
DAX |
13 |
- |
8 |
|
|
27.7.2019 |
15:40 |
Field 2 |
U de Cologne |
- |
Gulls2Sea |
15 |
- |
6 |
|
|
27.7.2019 |
17:20 |
Field 1 |
Nullacht! Ultimate |
- |
Saxy Berries |
0 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
17:20 |
Field 2 |
Goldfingers PotsDamen |
- |
Bonobos |
3 |
- |
15 |
|
|
28.7.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Bonobos |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
11 |
- |
14 |
|
|
28.7.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Goldfingers PotsDamen |
- |
U de Cologne |
1 |
- |
15 |
|
|
28.7.2019 |
10:40 |
Field 1 |
M-Pfau |
- |
Nullacht! Ultimate |
15 |
- |
0 |
|
|
28.7.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Gulls2Sea |
- |
DAX |
15 |
- |
6 |
|
|
28.7.2019 |
12:20 |
Field 1 |
U de Cologne |
- |
Bonobos |
11 |
- |
10 |
|
|
28.7.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Goldfingers PotsDamen |
15 |
- |
6 |
|
|
28.7.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Saxy Berries |
- |
Gulls2Sea |
15 |
- |
4 |
|
|
28.7.2019 |
14:00 |
Field 2 |
M-Pfau |
- |
DAX |
15 |
- |
5 |
|
|
7.9.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Gulls2Sea |
- |
M-Pfau |
9 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
09:00 |
Field 2 |
DAX |
- |
Nullacht! Ultimate |
15 |
- |
0 |
|
|
7.9.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Saxy Berries |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
15 |
- |
10 |
|
|
7.9.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Bonobos |
- |
Gulls2Sea |
14 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Goldfingers PotsDamen |
- |
Nullacht! Ultimate |
15 |
- |
0 |
|
|
7.9.2019 |
14:00 |
Field 1 |
U de Cologne |
- |
Saxy Berries |
15 |
- |
7 |
|
|
7.9.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
M-Pfau |
7 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
15:40 |
Field 1 |
Nullacht! Ultimate |
- |
Bonobos |
0 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
15:40 |
Field 2 |
Gulls2Sea |
- |
Goldfingers PotsDamen |
15 |
- |
5 |
|
|
7.9.2019 |
17:20 |
Field 1 |
M-Pfau |
- |
U de Cologne |
15 |
- |
4 |
|
|
7.9.2019 |
17:20 |
Field 2 |
DAX |
- |
Saxy Berries |
9 |
- |
14 |
|
|
8.9.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Goldfingers PotsDamen |
- |
DAX |
5 |
- |
11 |
|
|
8.9.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Saxy Berries |
- |
M-Pfau |
8 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Gulls2Sea |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
15 |
- |
9 |
|
|
8.9.2019 |
10:40 |
Field 2 |
U de Cologne |
- |
Nullacht! Ultimate |
15 |
- |
0 |
|
|
8.9.2019 |
12:20 |
Field 1 |
DAX |
- |
Bonobos |
2 |
- |
15 |
|
|
Finale |
8.9.2019 |
14:50 |
Field 1 |
M-Pfau |
- |
U de Cologne |
15 |
- |
8 |
|
|
Damen 2. Liga Süd
Pool A |
27.7.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Chicyrria |
- |
Paradisca Jena |
15 |
- |
11 |
|
|
27.7.2019 |
10:40 |
Field 1 |
GoHo Girls |
- |
Mainz Ludendi |
15 |
- |
0 |
|
|
27.7.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Bad Chicks |
- |
Frau Rauscher |
0 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
13:10 |
Field 1 |
Mainz Ludendi |
- |
Bad Chicks |
0 |
- |
0 |
|
|
27.7.2019 |
13:10 |
Field 2 |
Frau Rauscher |
- |
Chicyrria |
15 |
- |
11 |
|
|
27.7.2019 |
14:50 |
Field 1 |
GoHo Girls |
- |
Paradisca Jena |
15 |
- |
7 |
|
|
27.7.2019 |
16:30 |
Field 1 |
Chicyrria |
- |
Mainz Ludendi |
15 |
- |
0 |
|
|
27.7.2019 |
18:10 |
Field 1 |
Frau Rauscher |
- |
GoHo Girls |
10 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
18:10 |
Field 2 |
Paradisca Jena |
- |
Bad Chicks |
15 |
- |
0 |
|
|
28.7.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Mainz Ludendi |
- |
Paradisca Jena |
0 |
- |
15 |
|
|
28.7.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Chicyrria |
- |
GoHo Girls |
10 |
- |
14 |
|
|
28.7.2019 |
11:30 |
Field 1 |
Bad Chicks |
- |
Chicyrria |
0 |
- |
15 |
|
|
28.7.2019 |
11:30 |
Field 2 |
Paradisca Jena |
- |
Frau Rauscher |
5 |
- |
13 |
|
|
28.7.2019 |
14:00 |
Field 1 |
GoHo Girls |
- |
Bad Chicks |
15 |
- |
0 |
|
|
28.7.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Frau Rauscher |
- |
Mainz Ludendi |
15 |
- |
0 |
|
|
Rückrunde |
7.9.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Frau Rauscher |
- |
Chicyrria |
13 |
- |
14 |
|
|
7.9.2019 |
10:40 |
Field 1 |
GoHo Girls |
- |
Mainz Ludendi |
15 |
- |
0 |
|
|
7.9.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Bad Chicks |
- |
Paradisca Jena |
0 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
13:10 |
Field 1 |
Mainz Ludendi |
- |
Bad Chicks |
0 |
- |
0 |
|
|
7.9.2019 |
13:10 |
Field 2 |
Paradisca Jena |
- |
Frau Rauscher |
8 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
14:50 |
Field 1 |
GoHo Girls |
- |
Chicyrria |
15 |
- |
10 |
|
|
7.9.2019 |
16:30 |
Field 1 |
Frau Rauscher |
- |
Mainz Ludendi |
15 |
- |
0 |
|
|
7.9.2019 |
18:10 |
Field 1 |
Paradisca Jena |
- |
GoHo Girls |
0 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
18:10 |
Field 2 |
Chicyrria |
- |
Bad Chicks |
15 |
- |
0 |
|
|
8.9.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Mainz Ludendi |
- |
Chicyrria |
0 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Frau Rauscher |
- |
GoHo Girls |
14 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
11:30 |
Field 1 |
Bad Chicks |
- |
Frau Rauscher |
0 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
11:30 |
Field 2 |
Chicyrria |
- |
Paradisca Jena |
15 |
- |
10 |
|
|
8.9.2019 |
14:00 |
Field 1 |
GoHo Girls |
- |
Bad Chicks |
15 |
- |
0 |
|
|
8.9.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Paradisca Jena |
- |
Mainz Ludendi |
15 |
- |
0 |
|
|
Open 1. Liga
Vorrunde A |
27.7.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Kiel2 |
- |
Frank N. |
11 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Frizzly Bears |
- |
Heidees |
13 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Bad Skid |
- |
BORA |
15 |
- |
9 |
|
|
27.7.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Hucks Ultimate Berlin |
15 |
- |
11 |
|
|
27.7.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Frank N. |
- |
Frizzly Bears |
14 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Heidees |
- |
Kiel2 |
15 |
- |
13 |
|
|
27.7.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Hucks Ultimate Berlin |
- |
Bad Skid |
7 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
14:00 |
Field 2 |
BORA |
- |
Hässliche Erdferkel |
13 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
15:40 |
Field 1 |
Frank N. |
- |
Heidees |
11 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
15:40 |
Field 2 |
Frizzly Bears |
- |
Kiel2 |
15 |
- |
11 |
|
|
27.7.2019 |
17:20 |
Field 1 |
Bad Skid |
- |
Hässliche Erdferkel |
15 |
- |
11 |
|
|
27.7.2019 |
17:20 |
Field 2 |
BORA |
- |
Hucks Ultimate Berlin |
15 |
- |
10 |
|
|
28.7.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Frank N. |
- |
Hucks Ultimate Berlin |
15 |
- |
9 |
|
|
28.7.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Frizzly Bears |
10 |
- |
15 |
|
|
28.7.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Bad Skid |
- |
Kiel2 |
15 |
- |
10 |
|
|
28.7.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Heidees |
- |
BORA |
15 |
- |
11 |
|
|
28.7.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Frank N. |
12 |
- |
15 |
|
|
28.7.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Hucks Ultimate Berlin |
- |
Frizzly Bears |
6 |
- |
15 |
|
|
28.7.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Heidees |
- |
Bad Skid |
8 |
- |
15 |
|
|
28.7.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Kiel2 |
- |
BORA |
8 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Hucks Ultimate Berlin |
- |
Heidees |
14 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Kiel2 |
- |
Hässliche Erdferkel |
11 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Frizzly Bears |
- |
Bad Skid |
2 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
10:40 |
Field 2 |
BORA |
- |
Frank N. |
15 |
- |
9 |
|
|
7.9.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Heidees |
- |
Hässliche Erdferkel |
9 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Hucks Ultimate Berlin |
- |
Kiel2 |
15 |
- |
14 |
|
|
7.9.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Bad Skid |
- |
Frank N. |
15 |
- |
8 |
|
|
7.9.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Frizzly Bears |
- |
BORA |
14 |
- |
15 |
|
|
Vorrunde B |
27.7.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Funatics |
- |
Family Ultimate |
11 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Hardfisch |
- |
7Schwaben |
13 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
10:40 |
Field 1 |
M.U.C. |
- |
GeRey |
15 |
- |
10 |
|
|
27.7.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Wall City |
- |
Ars Ludendi |
15 |
- |
12 |
|
|
27.7.2019 |
12:00 |
Field 1 |
Family Ultimate |
- |
Hardfisch |
15 |
- |
11 |
|
|
27.7.2019 |
12:20 |
Field 2 |
7Schwaben |
- |
Funatics |
15 |
- |
5 |
|
|
27.7.2019 |
13:45 |
Field 1 |
Ars Ludendi |
- |
M.U.C. |
14 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
13:45 |
Field 2 |
GeRey |
- |
Wall City |
14 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
15:25 |
Field 1 |
Family Ultimate |
- |
7Schwaben |
10 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
15:25 |
Field 2 |
Hardfisch |
- |
Funatics |
15 |
- |
11 |
|
|
27.7.2019 |
17:20 |
Field 1 |
M.U.C. |
- |
Wall City |
13 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
17:20 |
Field 2 |
GeRey |
- |
Ars Ludendi |
13 |
- |
15 |
|
|
28.7.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Family Ultimate |
- |
Ars Ludendi |
11 |
- |
15 |
|
|
28.7.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Wall City |
- |
Hardfisch |
15 |
- |
13 |
|
|
28.7.2019 |
10:40 |
Field 1 |
M.U.C. |
- |
Funatics |
15 |
- |
7 |
|
|
28.7.2019 |
10:40 |
Field 2 |
7Schwaben |
- |
GeRey |
15 |
- |
8 |
|
|
28.7.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Wall City |
- |
Family Ultimate |
15 |
- |
10 |
|
|
28.7.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Ars Ludendi |
- |
Hardfisch |
15 |
- |
11 |
|
|
28.7.2019 |
14:00 |
Field 1 |
7Schwaben |
- |
M.U.C. |
15 |
- |
12 |
|
|
28.7.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Funatics |
- |
GeRey |
10 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
09:00 |
Field 3 |
Ars Ludendi |
- |
7Schwaben |
8 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
09:00 |
Field 4 |
Funatics |
- |
Wall City |
4 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
10:40 |
Field 3 |
Hardfisch |
- |
M.U.C. |
9 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
10:40 |
Field 4 |
GeRey |
- |
Family Ultimate |
15 |
- |
9 |
|
|
7.9.2019 |
12:20 |
Field 3 |
7Schwaben |
- |
Wall City |
13 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
12:20 |
Field 4 |
Ars Ludendi |
- |
Funatics |
15 |
- |
10 |
|
|
7.9.2019 |
14:00 |
Field 3 |
M.U.C. |
- |
Family Ultimate |
15 |
- |
12 |
|
|
7.9.2019 |
14:00 |
Field 4 |
Hardfisch |
- |
GeRey |
15 |
- |
8 |
|
|
Top 8 |
7.9.2019 |
18:10 |
Field 1 |
Heidees |
- |
M.U.C. |
11 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
18:10 |
Field 2 |
Wall City |
- |
BORA |
15 |
- |
14 |
|
|
7.9.2019 |
18:10 |
Field 3 |
Bad Skid |
- |
Ars Ludendi |
15 |
- |
8 |
|
|
7.9.2019 |
18:10 |
Field 4 |
7Schwaben |
- |
Frizzly Bears |
15 |
- |
9 |
|
|
Top 8 Semifinals |
8.9.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Wall City |
- |
M.U.C. |
10 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Bad Skid |
- |
7Schwaben |
15 |
- |
9 |
|
|
8.9.2019 |
10:40 |
Field 3 |
BORA |
- |
Heidees |
9 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
10:40 |
Field 4 |
Ars Ludendi |
- |
Frizzly Bears |
15 |
- |
14 |
|
|
Top 8 Finals |
8.9.2019 |
14:00 |
Field 2 |
7Schwaben |
- |
Wall City |
15 |
- |
14 |
|
|
8.9.2019 |
14:00 |
Field 3 |
Ars Ludendi |
- |
Heidees |
14 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
14:00 |
Field 4 |
Frizzly Bears |
- |
BORA |
15 |
- |
7 |
|
|
8.9.2019 |
14:30 |
Field 1 |
Bad Skid |
- |
M.U.C. |
15 |
- |
8 |
|
|
Zwischen C |
7.9.2019 |
16:30 |
Field 1 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Funatics |
15 |
- |
12 |
|
|
7.9.2019 |
16:30 |
Field 2 |
Hucks Ultimate Berlin |
- |
GeRey |
9 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
09:00 |
Field 1 |
GeRey |
- |
Hässliche Erdferkel |
9 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Hucks Ultimate Berlin |
- |
Funatics |
12 |
- |
14 |
|
|
Zwischen D |
7.9.2019 |
16:30 |
Field 3 |
Hardfisch |
- |
Kiel2 |
15 |
- |
7 |
|
|
7.9.2019 |
16:30 |
Field 4 |
Family Ultimate |
- |
Frank N. |
8 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
09:00 |
Field 3 |
Frank N. |
- |
Hardfisch |
10 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
09:00 |
Field 4 |
Family Ultimate |
- |
Kiel2 |
14 |
- |
15 |
|
|
Spiel um Platz 9 |
8.9.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Hardfisch |
12 |
- |
15 |
|
|
Relegationsspiel (Platz 11) |
8.9.2019 |
12:20 |
Field 2 |
GeRey |
- |
Kiel2 |
15 |
- |
13 |
|
|
8.9.2019 |
12:20 |
Field 3 |
Frank N. |
- |
Funatics |
15 |
- |
3 |
|
|
Spiel um Platz 15 |
8.9.2019 |
12:20 |
Field 4 |
Hucks Ultimate Berlin |
- |
Family Ultimate |
15 |
- |
0 |
|
|
Open 2. Liga Nord
Vorrunde A |
27.7.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Frühsport 0,2 |
- |
Caracals |
8 |
- |
14 |
|
|
27.7.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Drehst'n Deckel |
- |
Disckick |
15 |
- |
6 |
|
|
27.7.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Deine Mudder Bremen |
- |
TeKielas |
15 |
- |
12 |
|
|
27.7.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Goldfingers |
- |
Hard2Fisch |
14 |
- |
9 |
|
|
27.7.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Disckick |
- |
Frühsport 0,2 |
6 |
- |
12 |
|
|
27.7.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Caracals |
- |
Drehst'n Deckel |
11 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Hard2Fisch |
- |
Deine Mudder Bremen |
13 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
14:00 |
Field 2 |
TeKielas |
- |
Goldfingers |
8 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
15:40 |
Field 1 |
Frühsport 0,2 |
- |
Drehst'n Deckel |
3 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
15:40 |
Field 2 |
Caracals |
- |
Disckick |
15 |
- |
11 |
|
|
27.7.2019 |
17:20 |
Field 1 |
TeKielas |
- |
Hard2Fisch |
6 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
17:20 |
Field 2 |
Deine Mudder Bremen |
- |
Goldfingers |
12 |
- |
11 |
|
|
28.7.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Deine Mudder Bremen |
- |
Disckick |
15 |
- |
7 |
|
|
28.7.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Drehst'n Deckel |
- |
TeKielas |
15 |
- |
9 |
|
|
28.7.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Goldfingers |
- |
Caracals |
15 |
- |
13 |
|
|
28.7.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Frühsport 0,2 |
- |
Hard2Fisch |
8 |
- |
15 |
|
|
28.7.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Drehst'n Deckel |
- |
Deine Mudder Bremen |
13 |
- |
15 |
|
|
28.7.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Disckick |
- |
TeKielas |
9 |
- |
15 |
|
|
28.7.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Goldfingers |
- |
Frühsport 0,2 |
15 |
- |
10 |
|
|
28.7.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Hard2Fisch |
- |
Caracals |
15 |
- |
12 |
|
|
7.9.2019 |
09:00 |
Field 7 |
Hard2Fisch |
- |
Drehst'n Deckel |
13 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
09:00 |
Field 8 |
Disckick |
- |
Goldfingers |
7 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
10:40 |
Field 7 |
Caracals |
- |
Deine Mudder Bremen |
9 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
10:40 |
Field 8 |
TeKielas |
- |
Frühsport 0,2 |
14 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
12:20 |
Field 7 |
Disckick |
- |
Hard2Fisch |
8 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
12:20 |
Field 8 |
Goldfingers |
- |
Drehst'n Deckel |
15 |
- |
7 |
|
|
7.9.2019 |
14:00 |
Field 7 |
TeKielas |
- |
Caracals |
10 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
14:00 |
Field 8 |
Frühsport 0,2 |
- |
Deine Mudder Bremen |
7 |
- |
15 |
|
|
Top 4 |
7.9.2019 |
18:10 |
Field 7 |
Deine Mudder Bremen |
- |
Hard2Fisch |
15 |
- |
7 |
|
|
7.9.2019 |
18:10 |
Field 8 |
Goldfingers |
- |
Drehst'n Deckel |
15 |
- |
14 |
|
|
8.9.2019 |
10:40 |
Field 7 |
Drehst'n Deckel |
- |
Deine Mudder Bremen |
11 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
10:40 |
Field 8 |
Hard2Fisch |
- |
Goldfingers |
14 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
14:00 |
Field 7 |
Deine Mudder Bremen |
- |
Goldfingers |
13 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
14:00 |
Field 8 |
Drehst'n Deckel |
- |
Hard2Fisch |
11 |
- |
13 |
|
|
Bottom 4 |
7.9.2019 |
16:30 |
Field 7 |
Caracals |
- |
Disckick |
12 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
16:30 |
Field 8 |
Frühsport 0,2 |
- |
TeKielas |
15 |
- |
8 |
|
|
8.9.2019 |
09:00 |
Field 7 |
TeKielas |
- |
Caracals |
3 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
09:00 |
Field 8 |
Disckick |
- |
Frühsport 0,2 |
12 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
12:20 |
Field 7 |
Caracals |
- |
Frühsport 0,2 |
14 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
12:20 |
Field 8 |
TeKielas |
- |
Disckick |
15 |
- |
12 |
|
|
Open 2. Liga Süd
Vorrunde A |
27.7.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Gummibärchen |
- |
2MUCL |
15 |
- |
4 |
|
|
27.7.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Wolpertinger |
- |
7Schwaben II |
14 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Feldrenner |
- |
Force Middle |
7 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Bad Raps |
- |
THW |
15 |
- |
11 |
|
|
27.7.2019 |
12:20 |
Field 1 |
7Schwaben II |
- |
Gummibärchen |
5 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
12:20 |
Field 2 |
2MUCL |
- |
Wolpertinger |
9 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
14:00 |
Field 1 |
THW |
- |
Feldrenner |
15 |
- |
9 |
|
|
27.7.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Force Middle |
- |
Bad Raps |
9 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
15:40 |
Field 1 |
Gummibärchen |
- |
Wolpertinger |
15 |
- |
12 |
|
|
27.7.2019 |
15:40 |
Field 2 |
2MUCL |
- |
7Schwaben II |
15 |
- |
10 |
|
|
27.7.2019 |
17:20 |
Field 1 |
Force Middle |
- |
THW |
15 |
- |
10 |
|
|
27.7.2019 |
17:20 |
Field 2 |
Feldrenner |
- |
Bad Raps |
6 |
- |
15 |
|
|
28.7.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Feldrenner |
- |
7Schwaben II |
15 |
- |
10 |
|
|
28.7.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Wolpertinger |
- |
Force Middle |
15 |
- |
10 |
|
|
28.7.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Bad Raps |
- |
2MUCL |
15 |
- |
14 |
|
|
28.7.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Gummibärchen |
- |
THW |
15 |
- |
8 |
|
|
28.7.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Wolpertinger |
- |
Feldrenner |
15 |
- |
5 |
|
|
28.7.2019 |
12:20 |
Field 2 |
7Schwaben II |
- |
Force Middle |
14 |
- |
15 |
|
|
28.7.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Bad Raps |
- |
Gummibärchen |
15 |
- |
9 |
|
|
28.7.2019 |
14:00 |
Field 2 |
THW |
- |
2MUCL |
13 |
- |
11 |
|
|
7.9.2019 |
09:00 |
Field 7 |
THW |
- |
Wolpertinger |
8 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
09:00 |
Field 8 |
7Schwaben II |
- |
Bad Raps |
8 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
10:40 |
Field 7 |
2MUCL |
- |
Feldrenner |
13 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
10:40 |
Field 8 |
Force Middle |
- |
Gummibärchen |
9 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
12:20 |
Field 7 |
7Schwaben II |
- |
THW |
7 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
12:20 |
Field 8 |
Bad Raps |
- |
Wolpertinger |
15 |
- |
14 |
|
|
7.9.2019 |
14:00 |
Field 7 |
Force Middle |
- |
2MUCL |
12 |
- |
13 |
|
|
7.9.2019 |
14:00 |
Field 8 |
Gummibärchen |
- |
Feldrenner |
15 |
- |
7 |
|
|
Top 4 |
7.9.2019 |
18:10 |
Field 7 |
Bad Raps |
- |
Force Middle |
15 |
- |
13 |
|
|
7.9.2019 |
18:10 |
Field 8 |
Gummibärchen |
- |
Wolpertinger |
15 |
- |
8 |
|
|
8.9.2019 |
10:40 |
Field 7 |
Wolpertinger |
- |
Bad Raps |
11 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
10:40 |
Field 8 |
Force Middle |
- |
Gummibärchen |
10 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
14:00 |
Field 7 |
Bad Raps |
- |
Gummibärchen |
15 |
- |
12 |
|
|
8.9.2019 |
14:00 |
Field 8 |
Wolpertinger |
- |
Force Middle |
15 |
- |
14 |
|
|
Bottom 4 |
7.9.2019 |
16:30 |
Field 7 |
THW |
- |
7Schwaben II |
15 |
- |
5 |
|
|
7.9.2019 |
16:30 |
Field 8 |
Feldrenner |
- |
2MUCL |
14 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
09:00 |
Field 7 |
2MUCL |
- |
THW |
11 |
- |
13 |
|
|
8.9.2019 |
09:00 |
Field 8 |
7Schwaben II |
- |
Feldrenner |
9 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
12:20 |
Field 7 |
THW |
- |
Feldrenner |
15 |
- |
12 |
|
|
8.9.2019 |
12:20 |
Field 8 |
2MUCL |
- |
7Schwaben II |
15 |
- |
5 |
|
|
Open 3. Liga NW
Pool A |
27.7.2019 |
09:00 |
Field 1 |
DU bist Frisbee |
- |
Bonnsai |
11 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Frisbielefeld |
- |
Bonobos |
1 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Die 7 Todsünden |
- |
Bonnsai |
1 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Bonobos |
- |
DU bist Frisbee |
13 |
- |
14 |
|
|
27.7.2019 |
15:40 |
Field 1 |
Die 7 Todsünden |
- |
Frisbielefeld |
15 |
- |
8 |
|
|
27.7.2019 |
17:20 |
Field 1 |
Bonnsai |
- |
Bonobos |
15 |
- |
13 |
|
|
28.7.2019 |
08:00 |
Field 1 |
Frisbielefeld |
- |
DU bist Frisbee |
8 |
- |
15 |
|
|
28.7.2019 |
09:40 |
Field 1 |
Bonobos |
- |
Die 7 Todsünden |
15 |
- |
3 |
|
|
28.7.2019 |
11:20 |
Field 1 |
Bonnsai |
- |
Frisbielefeld |
15 |
- |
3 |
|
|
28.7.2019 |
13:00 |
Field 1 |
DU bist Frisbee |
- |
Die 7 Todsünden |
15 |
- |
4 |
|
|
Finale |
28.7.2019 |
14:40 |
Field 1 |
Bonnsai |
- |
DU bist Frisbee |
15 |
- |
9 |
|
|
Open 3. Liga NO
Pool A |
27.7.2019 |
09:00 |
Field 1 |
DJ Dahlem |
- |
MULe |
15 |
- |
9 |
|
|
27.7.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Mad Squid |
- |
EazyEastKoast |
14 |
- |
8 |
|
|
27.7.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Schleudertrauma |
- |
Mitteldeutscher Rundflug |
0 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
13:10 |
Field 1 |
EazyEastKoast |
- |
Schleudertrauma |
15 |
- |
0 |
|
|
27.7.2019 |
13:10 |
Field 2 |
Mitteldeutscher Rundflug |
- |
DJ Dahlem |
10 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
14:50 |
Field 1 |
Mad Squid |
- |
MULe |
15 |
- |
7 |
|
|
27.7.2019 |
16:30 |
Field 1 |
DJ Dahlem |
- |
EazyEastKoast |
11 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
18:10 |
Field 1 |
Mitteldeutscher Rundflug |
- |
Mad Squid |
9 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
18:10 |
Field 2 |
MULe |
- |
Schleudertrauma |
15 |
- |
0 |
|
|
28.7.2019 |
09:00 |
Field 1 |
EazyEastKoast |
- |
MULe |
15 |
- |
9 |
|
|
28.7.2019 |
09:00 |
Field 2 |
DJ Dahlem |
- |
Mad Squid |
10 |
- |
15 |
|
|
28.7.2019 |
11:30 |
Field 1 |
Schleudertrauma |
- |
DJ Dahlem |
0 |
- |
15 |
|
|
28.7.2019 |
11:30 |
Field 2 |
MULe |
- |
Mitteldeutscher Rundflug |
12 |
- |
15 |
|
|
28.7.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Mad Squid |
- |
Schleudertrauma |
15 |
- |
0 |
|
|
28.7.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Mitteldeutscher Rundflug |
- |
EazyEastKoast |
9 |
- |
15 |
|
|
Rückrunde |
7.9.2019 |
09:00 |
Field 1 |
DJ Dahlem |
- |
Schleudertrauma |
15 |
- |
0 |
|
|
7.9.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Mad Squid |
- |
Mitteldeutscher Rundflug |
15 |
- |
6 |
|
|
7.9.2019 |
10:40 |
Field 2 |
EazyEastKoast |
- |
MULe |
15 |
- |
10 |
|
|
7.9.2019 |
13:10 |
Field 1 |
Mitteldeutscher Rundflug |
- |
EazyEastKoast |
10 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
13:10 |
Field 2 |
MULe |
- |
DJ Dahlem |
15 |
- |
7 |
|
|
7.9.2019 |
14:50 |
Field 1 |
Mad Squid |
- |
Schleudertrauma |
15 |
- |
0 |
|
|
7.9.2019 |
16:30 |
Field 1 |
DJ Dahlem |
- |
Mitteldeutscher Rundflug |
8 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
18:10 |
Field 1 |
MULe |
- |
Mad Squid |
3 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
18:10 |
Field 2 |
Schleudertrauma |
- |
EazyEastKoast |
0 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Mitteldeutscher Rundflug |
- |
Schleudertrauma |
15 |
- |
0 |
|
|
8.9.2019 |
09:00 |
Field 2 |
DJ Dahlem |
- |
Mad Squid |
2 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
11:30 |
Field 1 |
EazyEastKoast |
- |
DJ Dahlem |
15 |
- |
6 |
|
|
8.9.2019 |
11:30 |
Field 2 |
Schleudertrauma |
- |
MULe |
0 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Mad Squid |
- |
EazyEastKoast |
15 |
- |
12 |
|
|
8.9.2019 |
14:00 |
Field 2 |
MULe |
- |
Mitteldeutscher Rundflug |
15 |
- |
10 |
|
|
Open 3. Liga Süd
Pool A |
27.7.2019 |
09:00 |
Field 1 |
FrankPauli |
- |
Spice Boyz |
11 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Sturm und Drang |
- |
Wer(f)wölfle |
15 |
- |
6 |
|
|
27.7.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Schwabing Frisbee Buam e.V. |
- |
Paradisco |
7 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
13:10 |
Field 1 |
Wer(f)wölfle |
- |
Schwabing Frisbee Buam e.V. |
13 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
13:10 |
Field 2 |
Paradisco |
- |
FrankPauli |
15 |
- |
5 |
|
|
27.7.2019 |
14:50 |
Field 1 |
Sturm und Drang |
- |
Spice Boyz |
15 |
- |
3 |
|
|
27.7.2019 |
16:30 |
Field 1 |
FrankPauli |
- |
Wer(f)wölfle |
12 |
- |
15 |
|
|
27.7.2019 |
18:10 |
Field 1 |
Paradisco |
- |
Sturm und Drang |
15 |
- |
13 |
|
|
27.7.2019 |
18:10 |
Field 2 |
Spice Boyz |
- |
Schwabing Frisbee Buam e.V. |
7 |
- |
15 |
|
|
28.7.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Wer(f)wölfle |
- |
Spice Boyz |
10 |
- |
15 |
|
|
28.7.2019 |
09:00 |
Field 2 |
FrankPauli |
- |
Sturm und Drang |
10 |
- |
15 |
|
|
28.7.2019 |
11:30 |
Field 1 |
Schwabing Frisbee Buam e.V. |
- |
FrankPauli |
15 |
- |
10 |
|
|
28.7.2019 |
11:30 |
Field 2 |
Spice Boyz |
- |
Paradisco |
4 |
- |
15 |
|
|
28.7.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Sturm und Drang |
- |
Schwabing Frisbee Buam e.V. |
15 |
- |
8 |
|
|
28.7.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Paradisco |
- |
Wer(f)wölfle |
15 |
- |
5 |
|
|
Rückrunde |
7.9.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Schwabing Frisbee Buam e.V. |
- |
Spice Boyz |
12 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Paradisco |
- |
FrankPauli |
15 |
- |
9 |
|
|
7.9.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Sturm und Drang |
- |
Wer(f)wölfle |
15 |
- |
9 |
|
|
7.9.2019 |
13:10 |
Field 1 |
FrankPauli |
- |
Sturm und Drang |
5 |
- |
15 |
|
|
7.9.2019 |
13:10 |
Field 2 |
Wer(f)wölfle |
- |
Schwabing Frisbee Buam e.V. |
15 |
- |
12 |
|
|
7.9.2019 |
14:50 |
Field 1 |
Paradisco |
- |
Spice Boyz |
15 |
- |
9 |
|
|
7.9.2019 |
16:30 |
Field 1 |
Schwabing Frisbee Buam e.V. |
- |
FrankPauli |
15 |
- |
11 |
|
|
7.9.2019 |
18:10 |
Field 1 |
Wer(f)wölfle |
- |
Paradisco |
15 |
- |
13 |
|
|
7.9.2019 |
18:10 |
Field 2 |
Spice Boyz |
- |
Sturm und Drang |
5 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
09:00 |
Field 1 |
FrankPauli |
- |
Spice Boyz |
15 |
- |
9 |
|
|
8.9.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Schwabing Frisbee Buam e.V. |
- |
Paradisco |
11 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
11:30 |
Field 1 |
Sturm und Drang |
- |
Schwabing Frisbee Buam e.V. |
15 |
- |
0 |
|
|
8.9.2019 |
11:30 |
Field 2 |
Spice Boyz |
- |
Wer(f)wölfle |
5 |
- |
15 |
|
|
8.9.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Paradisco |
- |
Sturm und Drang |
11 |
- |
13 |
|
|
8.9.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Wer(f)wölfle |
- |
FrankPauli |
13 |
- |
9 |
|
|
Mixed 1. Liga
Pool A |
22.6.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Colorado |
- |
Sturmflut |
15 |
- |
8 |
|
|
22.6.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Disc-o-Fever |
- |
Sugar Mix |
5 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
09:00 |
Field 3 |
Die 7 Todsünden |
- |
ULMtimates |
15 |
- |
10 |
|
|
22.6.2019 |
09:00 |
Field 4 |
Tiefseetaucher |
- |
Disckick |
15 |
- |
11 |
|
|
22.6.2019 |
12:20 |
Field 1 |
ULMtimates |
- |
Disc-o-Fever |
15 |
- |
12 |
|
|
22.6.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Disckick |
- |
Colorado |
7 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
12:20 |
Field 3 |
Sturmflut |
- |
Tiefseetaucher |
13 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
12:20 |
Field 4 |
Sugar Mix |
- |
Die 7 Todsünden |
13 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
15:40 |
Field 1 |
Colorado |
- |
Tiefseetaucher |
15 |
- |
12 |
|
|
22.6.2019 |
15:40 |
Field 2 |
Disc-o-Fever |
- |
Die 7 Todsünden |
8 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
15:40 |
Field 3 |
Sturmflut |
- |
Disckick |
15 |
- |
6 |
|
|
22.6.2019 |
15:40 |
Field 4 |
Sugar Mix |
- |
ULMtimates |
15 |
- |
12 |
|
|
23.6.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Disc-o-Fever |
- |
Disckick |
12 |
- |
15 |
|
|
23.6.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Colorado |
- |
ULMtimates |
15 |
- |
6 |
|
|
23.6.2019 |
10:40 |
Field 3 |
Tiefseetaucher |
- |
Sugar Mix |
9 |
- |
15 |
|
|
23.6.2019 |
10:40 |
Field 4 |
Die 7 Todsünden |
- |
Sturmflut |
13 |
- |
15 |
|
|
23.6.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Tiefseetaucher |
- |
Disc-o-Fever |
15 |
- |
12 |
|
|
23.6.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Die 7 Todsünden |
- |
Colorado |
13 |
- |
15 |
|
|
23.6.2019 |
14:00 |
Field 3 |
Disckick |
- |
Sugar Mix |
10 |
- |
15 |
|
|
23.6.2019 |
14:00 |
Field 4 |
ULMtimates |
- |
Sturmflut |
12 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Sugar Mix |
- |
Colorado |
15 |
- |
12 |
|
|
31.8.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Disckick |
- |
Die 7 Todsünden |
15 |
- |
13 |
|
|
31.8.2019 |
10:40 |
Field 3 |
Sturmflut |
- |
Disc-o-Fever |
15 |
- |
9 |
|
|
31.8.2019 |
10:40 |
Field 4 |
ULMtimates |
- |
Tiefseetaucher |
15 |
- |
10 |
|
|
31.8.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Die 7 Todsünden |
- |
Tiefseetaucher |
15 |
- |
7 |
|
|
31.8.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Colorado |
- |
Disc-o-Fever |
15 |
- |
4 |
|
|
31.8.2019 |
14:00 |
Field 3 |
Disckick |
- |
ULMtimates |
15 |
- |
12 |
|
|
31.8.2019 |
14:00 |
Field 4 |
Sugar Mix |
- |
Sturmflut |
15 |
- |
10 |
|
|
Pool B |
22.6.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Ars Ludendi |
- |
Frau Rauscher & the Bembelboys |
15 |
- |
9 |
|
|
22.6.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Maultaschen |
15 |
- |
11 |
|
|
22.6.2019 |
10:40 |
Field 3 |
Zamperl |
- |
Deine Mudder |
13 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
10:40 |
Field 4 |
Mainzelrenner |
- |
Disconnection |
12 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Deine Mudder |
- |
Hässliche Erdferkel |
15 |
- |
10 |
|
|
22.6.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Disconnection |
- |
Ars Ludendi |
10 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
14:00 |
Field 3 |
Frau Rauscher & the Bembelboys |
- |
Mainzelrenner |
7 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
14:00 |
Field 4 |
Maultaschen |
- |
Zamperl |
15 |
- |
8 |
|
|
22.6.2019 |
17:20 |
Field 1 |
Ars Ludendi |
- |
Mainzelrenner |
14 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
17:20 |
Field 2 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Zamperl |
15 |
- |
9 |
|
|
22.6.2019 |
17:20 |
Field 3 |
Frau Rauscher & the Bembelboys |
- |
Disconnection |
12 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
17:20 |
Field 4 |
Maultaschen |
- |
Deine Mudder |
15 |
- |
11 |
|
|
23.6.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Disconnection |
15 |
- |
12 |
|
|
23.6.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Ars Ludendi |
- |
Deine Mudder |
15 |
- |
12 |
|
|
23.6.2019 |
09:00 |
Field 3 |
Mainzelrenner |
- |
Maultaschen |
15 |
- |
11 |
|
|
23.6.2019 |
09:00 |
Field 4 |
Zamperl |
- |
Frau Rauscher & the Bembelboys |
10 |
- |
15 |
|
|
23.6.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Mainzelrenner |
- |
Hässliche Erdferkel |
11 |
- |
15 |
|
|
23.6.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Zamperl |
- |
Ars Ludendi |
8 |
- |
15 |
|
|
23.6.2019 |
12:20 |
Field 3 |
Disconnection |
- |
Maultaschen |
15 |
- |
13 |
|
|
23.6.2019 |
12:20 |
Field 4 |
Deine Mudder |
- |
Frau Rauscher & the Bembelboys |
15 |
- |
10 |
|
|
31.8.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Maultaschen |
- |
Ars Ludendi |
8 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Disconnection |
- |
Zamperl |
15 |
- |
6 |
|
|
31.8.2019 |
09:00 |
Field 3 |
Frau Rauscher & the Bembelboys |
- |
Hässliche Erdferkel |
9 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
09:00 |
Field 4 |
Deine Mudder |
- |
Mainzelrenner |
8 |
- |
13 |
|
|
31.8.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Zamperl |
- |
Mainzelrenner |
9 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Ars Ludendi |
- |
Hässliche Erdferkel |
14 |
- |
13 |
|
|
31.8.2019 |
12:20 |
Field 3 |
Disconnection |
- |
Deine Mudder |
15 |
- |
10 |
|
|
31.8.2019 |
12:20 |
Field 4 |
Maultaschen |
- |
Frau Rauscher & the Bembelboys |
11 |
- |
13 |
|
|
Playoffs 1-8 |
31.8.2019 |
17:50 |
Field 1 |
Colorado |
- |
Disconnection |
15 |
- |
10 |
|
|
31.8.2019 |
17:50 |
Field 2 |
Ars Ludendi |
- |
Die 7 Todsünden |
13 |
- |
9 |
|
|
31.8.2019 |
17:50 |
Field 3 |
Sugar Mix |
- |
Mainzelrenner |
12 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
17:50 |
Field 4 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Sturmflut |
15 |
- |
13 |
|
|
Playoffs 1-8 Semifinals |
1.9.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Mainzelrenner |
- |
Hässliche Erdferkel |
15 |
- |
12 |
|
|
1.9.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Ars Ludendi |
- |
Colorado |
14 |
- |
15 |
|
|
1.9.2019 |
10:40 |
Field 3 |
Sugar Mix |
- |
Sturmflut |
15 |
- |
10 |
|
|
1.9.2019 |
10:40 |
Field 4 |
Die 7 Todsünden |
- |
Disconnection |
8 |
- |
15 |
|
|
Playoffs 1-8 Finals |
1.9.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Ars Ludendi |
10 |
- |
15 |
|
|
1.9.2019 |
14:00 |
Field 3 |
Sugar Mix |
- |
Disconnection |
8 |
- |
15 |
|
|
1.9.2019 |
14:00 |
Field 4 |
Sturmflut |
- |
Die 7 Todsünden |
9 |
- |
14 |
|
|
1.9.2019 |
15:30 |
Field 1 |
Mainzelrenner |
- |
Colorado |
14 |
- |
15 |
|
|
Pool C |
31.8.2019 |
16:10 |
Field 1 |
Tiefseetaucher |
- |
Zamperl |
12 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
16:10 |
Field 2 |
ULMtimates |
- |
Frau Rauscher & the Bembelboys |
15 |
- |
12 |
|
|
1.9.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Frau Rauscher & the Bembelboys |
- |
Tiefseetaucher |
15 |
- |
13 |
|
|
1.9.2019 |
09:00 |
Field 2 |
ULMtimates |
- |
Zamperl |
9 |
- |
15 |
|
|
Pool D |
31.8.2019 |
16:10 |
Field 3 |
Deine Mudder |
- |
Disc-o-Fever |
15 |
- |
14 |
|
|
31.8.2019 |
16:10 |
Field 4 |
Maultaschen |
- |
Disckick |
11 |
- |
15 |
|
|
1.9.2019 |
09:00 |
Field 3 |
Disckick |
- |
Deine Mudder |
10 |
- |
13 |
|
|
1.9.2019 |
09:00 |
Field 4 |
Maultaschen |
- |
Disc-o-Fever |
15 |
- |
6 |
|
|
Spiel um Platz 9 |
1.9.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Frau Rauscher & the Bembelboys |
- |
Disckick |
14 |
- |
12 |
|
|
Relegationsspiele (11-14) |
1.9.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Maultaschen |
- |
ULMtimates |
15 |
- |
10 |
|
|
1.9.2019 |
12:20 |
Field 3 |
Zamperl |
- |
Deine Mudder |
7 |
- |
13 |
|
|
Spiel um Platz 15 |
1.9.2019 |
12:20 |
Field 4 |
Tiefseetaucher |
- |
Disc-o-Fever |
14 |
- |
15 |
|
|
Mixed 2. Liga Nord
Pool A |
22.6.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Frühmix |
- |
Bonobos |
6 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Tekielas |
- |
Frizzly Bears |
15 |
- |
13 |
|
|
22.6.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Nullacht! Ultimate Münster |
11 |
- |
12 |
|
|
22.6.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Family Ultimate |
- |
Endzonis |
15 |
- |
0 |
|
|
22.6.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Frizzly Bears |
- |
Frühmix |
15 |
- |
7 |
|
|
22.6.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Bonobos |
- |
Tekielas |
15 |
- |
8 |
|
|
22.6.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Endzonis |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
0 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Nullacht! Ultimate Münster |
- |
Family Ultimate |
15 |
- |
10 |
|
|
22.6.2019 |
15:40 |
Field 1 |
Frühmix |
- |
Tekielas |
7 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
15:40 |
Field 2 |
Bonobos |
- |
Frizzly Bears |
15 |
- |
8 |
|
|
22.6.2019 |
17:20 |
Field 1 |
Nullacht! Ultimate Münster |
- |
Endzonis |
15 |
- |
0 |
|
|
22.6.2019 |
17:20 |
Field 2 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Family Ultimate |
15 |
- |
11 |
|
|
23.6.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Frizzly Bears |
15 |
- |
4 |
|
|
23.6.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Tekielas |
- |
Nullacht! Ultimate Münster |
12 |
- |
15 |
|
|
23.6.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Family Ultimate |
- |
Bonobos |
13 |
- |
11 |
|
|
23.6.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Frühmix |
- |
Endzonis |
15 |
- |
0 |
|
|
23.6.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Tekielas |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
15 |
- |
14 |
|
|
23.6.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Frizzly Bears |
- |
Nullacht! Ultimate Münster |
4 |
- |
15 |
|
|
23.6.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Family Ultimate |
- |
Frühmix |
15 |
- |
7 |
|
|
23.6.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Endzonis |
- |
Bonobos |
0 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Endzonis |
- |
Tekielas |
0 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Frizzly Bears |
- |
Family Ultimate |
15 |
- |
6 |
|
|
31.8.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Bonobos |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
8 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Nullacht! Ultimate Münster |
- |
Frühmix |
15 |
- |
6 |
|
|
31.8.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Frizzly Bears |
- |
Endzonis |
15 |
- |
0 |
|
|
31.8.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Family Ultimate |
- |
Tekielas |
12 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Nullacht! Ultimate Münster |
- |
Bonobos |
15 |
- |
8 |
|
|
31.8.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Frühmix |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
12 |
- |
15 |
|
|
Round Robin 1-4 |
31.8.2019 |
18:10 |
Field 1 |
Nullacht! Ultimate Münster |
- |
Bonobos |
15 |
- |
6 |
|
|
31.8.2019 |
18:10 |
Field 2 |
Tekielas |
- |
Hucks Ultimate Club Berlin |
12 |
- |
15 |
|
|
1.9.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Nullacht! Ultimate Münster |
15 |
- |
13 |
|
|
1.9.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Bonobos |
- |
Tekielas |
15 |
- |
6 |
|
|
1.9.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Nullacht! Ultimate Münster |
- |
Tekielas |
15 |
- |
10 |
|
|
1.9.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Hucks Ultimate Club Berlin |
- |
Bonobos |
15 |
- |
5 |
|
|
Round Robin 5-8 |
31.8.2019 |
16:30 |
Field 1 |
Frizzly Bears |
- |
Endzonis |
15 |
- |
0 |
|
|
31.8.2019 |
16:30 |
Field 2 |
Family Ultimate |
- |
Frühmix |
13 |
- |
15 |
|
|
1.9.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Frühmix |
- |
Frizzly Bears |
11 |
- |
15 |
|
|
1.9.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Endzonis |
- |
Family Ultimate |
0 |
- |
15 |
|
|
1.9.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Frizzly Bears |
- |
Family Ultimate |
15 |
- |
12 |
|
|
1.9.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Frühmix |
- |
Endzonis |
15 |
- |
0 |
|
|
Mixed 2. Liga Süd
Pool A |
22.6.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Team Südsee |
- |
Paradisco Jena |
15 |
- |
10 |
|
|
22.6.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Next Generation |
- |
Colorados |
15 |
- |
4 |
|
|
22.6.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Monaco Mix |
- |
Wurfkultur Bamberg |
15 |
- |
3 |
|
|
22.6.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Heidees |
- |
Frisbee Fieber |
9 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Colorados |
- |
Team Südsee |
11 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Paradisco Jena |
- |
Next Generation |
12 |
- |
10 |
|
|
22.6.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Frisbee Fieber |
- |
Monaco Mix |
8 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Wurfkultur Bamberg |
- |
Heidees |
11 |
- |
12 |
|
|
22.6.2019 |
15:40 |
Field 1 |
Team Südsee |
- |
Next Generation |
10 |
- |
12 |
|
|
22.6.2019 |
15:40 |
Field 2 |
Paradisco Jena |
- |
Colorados |
14 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
17:20 |
Field 1 |
Wurfkultur Bamberg |
- |
Frisbee Fieber |
11 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
17:20 |
Field 2 |
Monaco Mix |
- |
Heidees |
15 |
- |
9 |
|
|
23.6.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Monaco Mix |
- |
Colorados |
15 |
- |
6 |
|
|
23.6.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Next Generation |
- |
Wurfkultur Bamberg |
14 |
- |
15 |
|
|
23.6.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Heidees |
- |
Paradisco Jena |
8 |
- |
15 |
|
|
23.6.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Team Südsee |
- |
Frisbee Fieber |
14 |
- |
13 |
|
|
23.6.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Next Generation |
- |
Monaco Mix |
13 |
- |
15 |
|
|
23.6.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Colorados |
- |
Wurfkultur Bamberg |
7 |
- |
15 |
|
|
23.6.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Heidees |
- |
Team Südsee |
9 |
- |
15 |
|
|
23.6.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Frisbee Fieber |
- |
Paradisco Jena |
15 |
- |
12 |
|
|
31.8.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Frisbee Fieber |
- |
Next Generation |
10 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Colorados |
- |
Heidees |
13 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Paradisco Jena |
- |
Monaco Mix |
8 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Wurfkultur Bamberg |
- |
Team Südsee |
13 |
- |
10 |
|
|
31.8.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Colorados |
- |
Frisbee Fieber |
10 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Heidees |
- |
Next Generation |
12 |
- |
13 |
|
|
31.8.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Wurfkultur Bamberg |
- |
Paradisco Jena |
13 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Team Südsee |
- |
Monaco Mix |
7 |
- |
15 |
|
|
Round Robin 1-4 |
31.8.2019 |
18:10 |
Field 1 |
Monaco Mix |
- |
Frisbee Fieber |
15 |
- |
13 |
|
|
31.8.2019 |
18:10 |
Field 2 |
Next Generation |
- |
Team Südsee |
15 |
- |
14 |
|
|
1.9.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Team Südsee |
- |
Monaco Mix |
7 |
- |
14 |
|
|
1.9.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Frisbee Fieber |
- |
Next Generation |
8 |
- |
15 |
|
|
1.9.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Monaco Mix |
- |
Next Generation |
12 |
- |
14 |
|
|
1.9.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Team Südsee |
- |
Frisbee Fieber |
10 |
- |
12 |
|
|
Round Robin 5-8 |
31.8.2019 |
16:30 |
Field 1 |
Paradisco Jena |
- |
Colorados |
15 |
- |
6 |
|
|
31.8.2019 |
16:30 |
Field 2 |
Wurfkultur Bamberg |
- |
Heidees |
15 |
- |
13 |
|
|
1.9.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Heidees |
- |
Paradisco Jena |
12 |
- |
15 |
|
|
1.9.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Colorados |
- |
Wurfkultur Bamberg |
13 |
- |
15 |
|
|
1.9.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Paradisco Jena |
- |
Wurfkultur Bamberg |
8 |
- |
15 |
|
|
1.9.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Heidees |
- |
Colorados |
11 |
- |
15 |
|
|
Mixed 3. Liga NW
Pool A |
22.6.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Funatics |
- |
DU bist Frisbee |
15 |
- |
10 |
|
|
22.6.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Hamburg Alsters |
- |
Göttinger 7 |
5 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Hamburg Sturmflut 2 |
- |
Endzonengammler Essen |
15 |
- |
9 |
|
|
22.6.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Bonnsai |
- |
Fischkutter |
15 |
- |
5 |
|
|
22.6.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Göttinger 7 |
- |
Funatics |
15 |
- |
12 |
|
|
22.6.2019 |
12:20 |
Field 2 |
DU bist Frisbee |
- |
Hamburg Alsters |
13 |
- |
14 |
|
|
22.6.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Fischkutter |
- |
Hamburg Sturmflut 2 |
6 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Endzonengammler Essen |
- |
Bonnsai |
9 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
15:40 |
Field 1 |
Funatics |
- |
Hamburg Alsters |
15 |
- |
10 |
|
|
22.6.2019 |
15:40 |
Field 2 |
DU bist Frisbee |
- |
Göttinger 7 |
7 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
17:20 |
Field 1 |
Endzonengammler Essen |
- |
Fischkutter |
15 |
- |
10 |
|
|
22.6.2019 |
17:20 |
Field 2 |
Hamburg Sturmflut 2 |
- |
Bonnsai |
15 |
- |
11 |
|
|
23.6.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Hamburg Sturmflut 2 |
- |
Göttinger 7 |
12 |
- |
14 |
|
|
23.6.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Hamburg Alsters |
- |
Endzonengammler Essen |
14 |
- |
15 |
|
|
23.6.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Bonnsai |
- |
DU bist Frisbee |
15 |
- |
9 |
|
|
23.6.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Funatics |
- |
Fischkutter |
14 |
- |
12 |
|
|
23.6.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Hamburg Alsters |
- |
Hamburg Sturmflut 2 |
9 |
- |
13 |
|
|
23.6.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Göttinger 7 |
- |
Endzonengammler Essen |
15 |
- |
4 |
|
|
23.6.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Bonnsai |
- |
Funatics |
15 |
- |
4 |
|
|
23.6.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Fischkutter |
- |
DU bist Frisbee |
9 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Fischkutter |
- |
Hamburg Alsters |
14 |
- |
13 |
|
|
31.8.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Göttinger 7 |
- |
Bonnsai |
15 |
- |
4 |
|
|
31.8.2019 |
10:40 |
Field 1 |
DU bist Frisbee |
- |
Hamburg Sturmflut 2 |
15 |
- |
13 |
|
|
31.8.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Endzonengammler Essen |
- |
Funatics |
12 |
- |
11 |
|
|
31.8.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Göttinger 7 |
- |
Fischkutter |
15 |
- |
7 |
|
|
31.8.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Bonnsai |
- |
Hamburg Alsters |
15 |
- |
6 |
|
|
31.8.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Endzonengammler Essen |
- |
DU bist Frisbee |
13 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Funatics |
- |
Hamburg Sturmflut 2 |
5 |
- |
15 |
|
|
Playoffs 1-4 |
1.9.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Göttinger 7 |
- |
Funatics |
15 |
- |
8 |
|
|
1.9.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Hamburg Sturmflut 2 |
- |
Bonnsai |
10 |
- |
15 |
|
|
Playoffs 1-4 Finals |
1.9.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Göttinger 7 |
- |
Bonnsai |
15 |
- |
10 |
|
|
1.9.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Funatics |
- |
Hamburg Sturmflut 2 |
12 |
- |
15 |
|
|
Round Robin 1-4 |
31.8.2019 |
16:30 |
Field 1 |
Endzonengammler Essen |
- |
Hamburg Alsters |
8 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
16:30 |
Field 2 |
DU bist Frisbee |
- |
Fischkutter |
15 |
- |
10 |
|
|
1.9.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Fischkutter |
- |
Endzonengammler Essen |
3 |
- |
15 |
|
|
1.9.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Hamburg Alsters |
- |
DU bist Frisbee |
11 |
- |
15 |
|
|
1.9.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Fischkutter |
- |
Hamburg Alsters |
11 |
- |
9 |
|
|
1.9.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Endzonengammler Essen |
- |
DU bist Frisbee |
13 |
- |
15 |
|
|
Mixed 3. Liga NO
Pool A |
22.6.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Red Eagles |
- |
Hallunken |
7 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Hund Flach Werfen |
- |
Griffin's Lehre |
15 |
- |
5 |
|
|
22.6.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Drehst'n Deckel |
- |
Goldfingers |
15 |
- |
11 |
|
|
22.6.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Saxy Divers |
- |
BRLO Ultmte Berlin |
5 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Griffin's Lehre |
- |
Red Eagles |
10 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Hallunken |
- |
Hund Flach Werfen |
15 |
- |
9 |
|
|
22.6.2019 |
14:00 |
Field 1 |
BRLO Ultmte Berlin |
- |
Drehst'n Deckel |
15 |
- |
5 |
|
|
22.6.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Goldfingers |
- |
Saxy Divers |
5 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
15:40 |
Field 1 |
Red Eagles |
- |
Hund Flach Werfen |
11 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
15:40 |
Field 2 |
Hallunken |
- |
Griffin's Lehre |
15 |
- |
6 |
|
|
22.6.2019 |
17:20 |
Field 1 |
Goldfingers |
- |
BRLO Ultmte Berlin |
8 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
17:20 |
Field 2 |
Drehst'n Deckel |
- |
Saxy Divers |
7 |
- |
15 |
|
|
23.6.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Drehst'n Deckel |
- |
Griffin's Lehre |
15 |
- |
7 |
|
|
23.6.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Hund Flach Werfen |
- |
Goldfingers |
15 |
- |
4 |
|
|
23.6.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Saxy Divers |
- |
Hallunken |
13 |
- |
11 |
|
|
23.6.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Red Eagles |
- |
BRLO Ultmte Berlin |
4 |
- |
15 |
|
|
23.6.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Hund Flach Werfen |
- |
Drehst'n Deckel |
15 |
- |
8 |
|
|
23.6.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Griffin's Lehre |
- |
Goldfingers |
11 |
- |
15 |
|
|
23.6.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Saxy Divers |
- |
Red Eagles |
15 |
- |
7 |
|
|
23.6.2019 |
14:00 |
Field 2 |
BRLO Ultmte Berlin |
- |
Hallunken |
15 |
- |
7 |
|
|
31.8.2019 |
09:00 |
Field 1 |
BRLO Ultmte Berlin |
- |
Hund Flach Werfen |
15 |
- |
13 |
|
|
31.8.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Griffin's Lehre |
- |
Saxy Divers |
13 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Hallunken |
- |
Drehst'n Deckel |
13 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Goldfingers |
- |
Red Eagles |
13 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Griffin's Lehre |
- |
BRLO Ultmte Berlin |
9 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Saxy Divers |
- |
Hund Flach Werfen |
14 |
- |
13 |
|
|
31.8.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Goldfingers |
- |
Hallunken |
13 |
- |
14 |
|
|
31.8.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Red Eagles |
- |
Drehst'n Deckel |
11 |
- |
15 |
|
|
Playoffs 1-4 |
1.9.2019 |
10:40 |
Field 1 |
BRLO Ultmte Berlin |
- |
Hund Flach Werfen |
15 |
- |
10 |
|
|
1.9.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Saxy Divers |
- |
Hallunken |
11 |
- |
13 |
|
|
Playoffs 1-4 Finals |
1.9.2019 |
14:00 |
Field 1 |
BRLO Ultmte Berlin |
- |
Hallunken |
15 |
- |
2 |
|
|
1.9.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Hund Flach Werfen |
- |
Saxy Divers |
15 |
- |
13 |
|
|
Round Robin 5-8 |
31.8.2019 |
16:30 |
Field 1 |
Drehst'n Deckel |
- |
Griffin's Lehre |
10 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
16:30 |
Field 2 |
Red Eagles |
- |
Goldfingers |
12 |
- |
10 |
|
|
1.9.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Goldfingers |
- |
Drehst'n Deckel |
8 |
- |
15 |
|
|
1.9.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Griffin's Lehre |
- |
Red Eagles |
12 |
- |
15 |
|
|
1.9.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Goldfingers |
- |
Griffin's Lehre |
9 |
- |
14 |
|
|
1.9.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Drehst'n Deckel |
- |
Red Eagles |
15 |
- |
10 |
|
|
Mixed 3. Liga SW
Pool A |
22.6.2019 |
10:00 |
Field 1 |
Feldmädchen |
- |
Friendly Fire |
15 |
- |
10 |
|
|
22.6.2019 |
10:00 |
Field 2 |
Flying Igels |
- |
Hechte |
15 |
- |
10 |
|
|
22.6.2019 |
11:40 |
Field 1 |
Ars Ludendi |
- |
Himmelstürmer |
15 |
- |
9 |
|
|
22.6.2019 |
12:40 |
Field 2 |
Hechte |
- |
Feldmädchen |
9 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
14:20 |
Field 1 |
Himmelstürmer |
- |
Flying Igels |
8 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
15:20 |
Field 2 |
Ars Ludendi |
- |
Friendly Fire |
13 |
- |
14 |
|
|
22.6.2019 |
17:00 |
Field 1 |
Feldmädchen |
- |
Himmelstürmer |
15 |
- |
11 |
|
|
22.6.2019 |
18:40 |
Field 1 |
Hechte |
- |
Ars Ludendi |
6 |
- |
14 |
|
|
22.6.2019 |
18:40 |
Field 2 |
Friendly Fire |
- |
Flying Igels |
10 |
- |
15 |
|
|
23.6.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Himmelstürmer |
- |
Friendly Fire |
13 |
- |
9 |
|
|
23.6.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Feldmädchen |
- |
Ars Ludendi |
3 |
- |
13 |
|
|
23.6.2019 |
11:30 |
Field 1 |
Flying Igels |
- |
Feldmädchen |
6 |
- |
10 |
|
|
23.6.2019 |
11:30 |
Field 2 |
Friendly Fire |
- |
Hechte |
7 |
- |
12 |
|
|
23.6.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Ars Ludendi |
- |
Flying Igels |
13 |
- |
6 |
|
|
23.6.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Hechte |
- |
Himmelstürmer |
6 |
- |
12 |
|
|
Runde 2 |
31.8.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Flying Igels |
- |
Himmelstürmer |
8 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Feldmädchen |
- |
Hechte |
15 |
- |
11 |
|
|
31.8.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Ars Ludendi |
- |
Friendly Fire |
15 |
- |
10 |
|
|
31.8.2019 |
11:40 |
Field 2 |
Hechte |
- |
Flying Igels |
9 |
- |
13 |
|
|
31.8.2019 |
13:20 |
Field 1 |
Friendly Fire |
- |
Feldmädchen |
9 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
14:20 |
Field 2 |
Ars Ludendi |
- |
Himmelstürmer |
15 |
- |
11 |
|
|
31.8.2019 |
16:00 |
Field 1 |
Flying Igels |
- |
Friendly Fire |
15 |
- |
8 |
|
|
31.8.2019 |
17:40 |
Field 1 |
Hechte |
- |
Ars Ludendi |
5 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
17:40 |
Field 2 |
Himmelstürmer |
- |
Feldmädchen |
15 |
- |
10 |
|
|
1.9.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Friendly Fire |
- |
Himmelstürmer |
14 |
- |
13 |
|
|
1.9.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Flying Igels |
- |
Ars Ludendi |
12 |
- |
15 |
|
|
1.9.2019 |
11:30 |
Field 1 |
Feldmädchen |
- |
Flying Igels |
15 |
- |
10 |
|
|
1.9.2019 |
11:30 |
Field 2 |
Himmelstürmer |
- |
Hechte |
15 |
- |
7 |
|
|
1.9.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Ars Ludendi |
- |
Feldmädchen |
15 |
- |
9 |
|
|
1.9.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Hechte |
- |
Friendly Fire |
13 |
- |
9 |
|
|
Mixed 3. Liga SO
Pool A |
22.6.2019 |
11:00 |
Field 1 |
Ultimate am See |
- |
Seichtwasserschnorchler |
0 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
11:00 |
Field 2 |
Ratisbona Eagles |
- |
MINT |
4 |
- |
12 |
|
|
22.6.2019 |
13:30 |
Field 1 |
Seichtwasserschnorchler |
- |
Ratisbona Eagles |
5 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
13:30 |
Field 2 |
Ultimate am See |
- |
Unwucht |
0 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
16:00 |
Field 1 |
MINT |
- |
Unwucht |
15 |
- |
7 |
|
|
22.6.2019 |
16:00 |
Field 2 |
Ratisbona Eagles |
- |
Ultimate am See |
15 |
- |
0 |
|
|
23.6.2019 |
10:00 |
Field 1 |
Unwucht |
- |
Seichtwasserschnorchler |
9 |
- |
14 |
|
|
23.6.2019 |
10:00 |
Field 2 |
MINT |
- |
Ultimate am See |
15 |
- |
0 |
|
|
23.6.2019 |
12:30 |
Field 1 |
Seichtwasserschnorchler |
- |
MINT |
4 |
- |
15 |
|
|
23.6.2019 |
12:30 |
Field 2 |
Unwucht |
- |
Ratisbona Eagles |
2 |
- |
15 |
|
|
Rückrunde |
31.8.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Ultimate am See |
- |
MINT |
0 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Unwucht |
- |
Ratisbona Eagles |
5 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Ultimate am See |
- |
Seichtwasserschnorchler |
0 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
14:00 |
Field 1 |
MINT |
- |
Unwucht |
15 |
- |
5 |
|
|
31.8.2019 |
15:40 |
Field 1 |
Ratisbona Eagles |
- |
Seichtwasserschnorchler |
15 |
- |
5 |
|
|
31.8.2019 |
17:20 |
Field 1 |
Unwucht |
- |
Ultimate am See |
15 |
- |
0 |
|
|
1.9.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Seichtwasserschnorchler |
- |
MINT |
7 |
- |
12 |
|
|
1.9.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Ratisbona Eagles |
- |
Ultimate am See |
15 |
- |
0 |
|
|
1.9.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Seichtwasserschnorchler |
- |
Unwucht |
15 |
- |
10 |
|
|
1.9.2019 |
14:00 |
Field 1 |
MINT |
- |
Ratisbona Eagles |
15 |
- |
13 |
|
|
Mixed 4. Liga NW
Round-Robin |
31.8.2019 |
11:00 |
Field 1 |
Nullacht! Ultimate Münster II |
- |
Farmers Lüneburg |
11 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
13:30 |
Field 1 |
Torpedo Phoenix |
- |
Nullacht! Ultimate Münster II |
15 |
- |
5 |
|
|
31.8.2019 |
16:00 |
Field 1 |
Farmers Lüneburg |
- |
Torpedo Phoenix |
4 |
- |
15 |
|
|
Rückrunde |
1.9.2019 |
10:00 |
Field 1 |
Nullacht! Ultimate Münster II |
- |
Torpedo Phoenix |
4 |
- |
15 |
|
|
1.9.2019 |
12:30 |
Field 1 |
Farmers Lüneburg |
- |
Nullacht! Ultimate Münster II |
15 |
- |
8 |
|
|
1.9.2019 |
15:10 |
Field 1 |
Torpedo Phoenix |
- |
Farmers Lüneburg |
15 |
- |
5 |
|
|
Mixed 4. Liga NO
Pool A |
22.6.2019 |
10:00 |
Field 1 |
Stoneheads |
- |
Parkscheibe |
0 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
10:00 |
Field 2 |
DiscUrs |
- |
RotoR Ultimate Berlin |
8 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
12:30 |
Field 1 |
Parkscheibe |
- |
DiscUrs |
15 |
- |
7 |
|
|
22.6.2019 |
12:30 |
Field 2 |
Stoneheads |
- |
Schleudertrauma |
0 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
15:00 |
Field 1 |
RotoR Ultimate Berlin |
- |
Schleudertrauma |
9 |
- |
15 |
|
|
22.6.2019 |
15:00 |
Field 2 |
DiscUrs |
- |
Stoneheads |
15 |
- |
0 |
|
|
23.6.2019 |
10:00 |
Field 1 |
Schleudertrauma |
- |
Parkscheibe |
9 |
- |
13 |
|
|
23.6.2019 |
10:00 |
Field 2 |
RotoR Ultimate Berlin |
- |
Stoneheads |
15 |
- |
0 |
|
|
23.6.2019 |
12:30 |
Field 1 |
Parkscheibe |
- |
RotoR Ultimate Berlin |
7 |
- |
13 |
|
|
23.6.2019 |
12:30 |
Field 2 |
Schleudertrauma |
- |
DiscUrs |
15 |
- |
7 |
|
|
Rückrunde |
31.8.2019 |
11:00 |
Field 1 |
Schleudertrauma |
- |
Stoneheads |
15 |
- |
0 |
|
|
31.8.2019 |
11:00 |
Field 2 |
RotoR Ultimate Berlin |
- |
DiscUrs |
13 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
13:30 |
Field 1 |
DiscUrs |
- |
Schleudertrauma |
12 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
13:30 |
Field 2 |
Parkscheibe |
- |
Stoneheads |
15 |
- |
0 |
|
|
31.8.2019 |
16:00 |
Field 1 |
RotoR Ultimate Berlin |
- |
Parkscheibe |
7 |
- |
15 |
|
|
31.8.2019 |
16:00 |
Field 2 |
Stoneheads |
- |
DiscUrs |
0 |
- |
15 |
|
|
1.9.2019 |
10:00 |
Field 1 |
Parkscheibe |
- |
Schleudertrauma |
14 |
- |
13 |
|
|
1.9.2019 |
10:00 |
Field 2 |
Stoneheads |
- |
RotoR Ultimate Berlin |
0 |
- |
15 |
|
|
1.9.2019 |
12:30 |
Field 1 |
Schleudertrauma |
- |
RotoR Ultimate Berlin |
4 |
- |
15 |
|
|
1.9.2019 |
12:30 |
Field 2 |
DiscUrs |
- |
Parkscheibe |
7 |
- |
15 |
|
|
Mixed Masters
Round Robin |
13.7.2019 |
11:00 |
Field 1 |
Torpedo Phoenix |
- |
Goldfingers |
6 |
- |
15 |
|
|
13.7.2019 |
11:00 |
Field 2 |
TiB Mixed Masters |
- |
Old Main Line |
15 |
- |
7 |
|
|
13.7.2019 |
13:30 |
Field 1 |
Old Main Line |
- |
Torpedo Phoenix |
15 |
- |
9 |
|
|
13.7.2019 |
13:30 |
Field 2 |
Goldfingers |
- |
TiB Mixed Masters |
15 |
- |
5 |
|
|
13.7.2019 |
16:00 |
Field 1 |
Old Main Line |
- |
Goldfingers |
15 |
- |
12 |
|
|
13.7.2019 |
16:00 |
Field 2 |
Torpedo Phoenix |
- |
TiB Mixed Masters |
10 |
- |
15 |
|
|
Playoffs |
14.7.2019 |
10:00 |
Field 1 |
Goldfingers |
- |
Torpedo Phoenix |
15 |
- |
3 |
|
|
14.7.2019 |
10:00 |
Field 2 |
TiB Mixed Masters |
- |
Old Main Line |
15 |
- |
12 |
|
|
Playoffs Finals |
14.7.2019 |
12:30 |
Field 2 |
Torpedo Phoenix |
- |
Old Main Line |
3 |
- |
15 |
|
|
14.7.2019 |
13:00 |
Field 1 |
Goldfingers |
- |
TiB Mixed Masters |
15 |
- |
12 |
|
|
Open Masters
Round Robin |
27.4.2019 |
11:00 |
Field 1 |
Heidees |
- |
Family Ultimate |
15 |
- |
12 |
|
|
27.4.2019 |
11:00 |
Field 2 |
Goldfingers |
- |
Frühsport 0,2 |
15 |
- |
8 |
|
|
27.4.2019 |
13:30 |
Field 1 |
Heidees |
- |
Sugar Daddies |
15 |
- |
8 |
|
|
27.4.2019 |
13:30 |
Field 2 |
Family Ultimate |
- |
Goldfingers |
5 |
- |
15 |
|
|
27.4.2019 |
16:00 |
Field 1 |
Frühsport 0,2 |
- |
Sugar Daddies |
11 |
- |
15 |
|
|
27.4.2019 |
16:00 |
Field 2 |
Goldfingers |
- |
Heidees |
15 |
- |
10 |
|
|
28.4.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Sugar Daddies |
- |
Goldfingers |
7 |
- |
15 |
|
|
28.4.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Family Ultimate |
- |
Frühsport 0,2 |
15 |
- |
14 |
|
|
28.4.2019 |
11:30 |
Field 1 |
Sugar Daddies |
- |
Family Ultimate |
15 |
- |
6 |
|
|
28.4.2019 |
11:30 |
Field 2 |
Frühsport 0,2 |
- |
Heidees |
12 |
- |
15 |
|
|
Finale |
28.4.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Goldfingers |
- |
Heidees |
15 |
- |
11 |
|
|
Open Grandmasters
Round Robin |
18.5.2019 |
11:00 |
Field 1 |
TeKielas |
- |
Wolpertinger GM |
7 |
- |
15 |
|
|
18.5.2019 |
11:00 |
Field 2 |
Feldrentner |
- |
NextGen Nürnberg |
15 |
- |
10 |
|
|
18.5.2019 |
13:30 |
Field 1 |
Wegwerfgesellschaft |
- |
Wolpertinger GM |
6 |
- |
15 |
|
|
18.5.2019 |
13:30 |
Field 2 |
NextGen Nürnberg |
- |
TeKielas |
15 |
- |
7 |
|
|
18.5.2019 |
16:00 |
Field 1 |
Wegwerfgesellschaft |
- |
Feldrentner |
10 |
- |
15 |
|
|
18.5.2019 |
16:00 |
Field 2 |
Wolpertinger GM |
- |
NextGen Nürnberg |
15 |
- |
14 |
|
|
19.5.2019 |
09:00 |
Field 1 |
NextGen Nürnberg |
- |
Wegwerfgesellschaft |
15 |
- |
10 |
|
|
19.5.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Feldrentner |
- |
TeKielas |
15 |
- |
8 |
|
|
19.5.2019 |
11:30 |
Field 1 |
TeKielas |
- |
Wegwerfgesellschaft |
15 |
- |
14 |
|
|
19.5.2019 |
11:30 |
Field 2 |
Wolpertinger GM |
- |
Feldrentner |
7 |
- |
15 |
|
|
Finale |
19.5.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Feldrentner |
- |
Wolpertinger GM |
15 |
- |
7 |
|
|
DFV-Pokal Open
Vorrunde 1 |
25.5.2019 |
09:00 |
Field 1 |
M.U.C. |
- |
Hässliche Erdferkel |
15 |
- |
7 |
|
|
25.5.2019 |
09:00 |
Field 2 |
FrankN |
- |
7 Schwaben |
15 |
- |
13 |
|
|
25.5.2019 |
09:00 |
Field 3 |
Frizzly Bears |
- |
2MUCL |
15 |
- |
9 |
|
|
25.5.2019 |
09:00 |
Field 4 |
Hucks Ultimate Berlin |
- |
Kiel2 |
15 |
- |
12 |
|
|
25.5.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Bad Skid |
- |
Wall City |
15 |
- |
5 |
|
|
25.5.2019 |
10:40 |
Field 2 |
Family Ultimate |
- |
Heidees |
13 |
- |
15 |
|
|
25.5.2019 |
10:40 |
Field 3 |
Hardfisch |
- |
Disckick |
15 |
- |
8 |
|
|
25.5.2019 |
10:40 |
Field 4 |
Ars Ludendi |
- |
Funatics |
15 |
- |
8 |
|
|
Vorrunde 2 |
25.5.2019 |
12:20 |
Field 1 |
M.U.C. |
- |
FrankN |
15 |
- |
10 |
Spiel 12 |
|
25.5.2019 |
12:20 |
Field 2 |
7 Schwaben |
- |
Hucks Ultimate Berlin |
15 |
- |
5 |
Spiel 13 |
|
25.5.2019 |
12:20 |
Field 3 |
Frizzly Bears |
- |
Hässliche Erdferkel |
15 |
- |
13 |
Spiel 15 |
|
25.5.2019 |
12:20 |
Field 4 |
2MUCL |
- |
Kiel2 |
12 |
- |
15 |
Spiel 18 |
|
25.5.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Bad Skid |
- |
Heidees |
15 |
- |
8 |
Spiel 11 |
|
25.5.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Family Ultimate |
- |
Ars Ludendi |
15 |
- |
10 |
Spiel 14 |
|
25.5.2019 |
14:00 |
Field 3 |
Hardfisch |
- |
Wall City |
15 |
- |
14 |
Spiel 16 |
|
25.5.2019 |
14:00 |
Field 4 |
Disckick |
- |
Funatics |
15 |
- |
9 |
Spiel 17 |
|
Finale 1-8 |
25.5.2019 |
16:10 |
Field 1 |
Bad Skid |
- |
Frizzly Bears |
15 |
- |
4 |
|
|
25.5.2019 |
16:10 |
Field 2 |
M.U.C. |
- |
Hardfisch |
15 |
- |
14 |
|
|
25.5.2019 |
16:10 |
Field 3 |
Heidees |
- |
7 Schwaben |
9 |
- |
15 |
|
|
25.5.2019 |
16:10 |
Field 4 |
FrankN |
- |
Family Ultimate |
13 |
- |
15 |
|
|
Finale 1-8 Semifinals |
26.5.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Bad Skid |
- |
Family Ultimate |
15 |
- |
8 |
|
|
26.5.2019 |
10:40 |
Field 2 |
M.U.C. |
- |
7 Schwaben |
15 |
- |
14 |
|
|
26.5.2019 |
10:40 |
Field 3 |
Frizzly Bears |
- |
FrankN |
10 |
- |
15 |
|
|
26.5.2019 |
10:40 |
Field 4 |
Hardfisch |
- |
Heidees |
14 |
- |
15 |
|
|
Finale 1-8 Finals |
26.5.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Family Ultimate |
- |
7 Schwaben |
9 |
- |
15 |
|
|
26.5.2019 |
14:00 |
Field 3 |
FrankN |
- |
Heidees |
10 |
- |
15 |
|
|
26.5.2019 |
14:00 |
Field 4 |
Frizzly Bears |
- |
Hardfisch |
8 |
- |
15 |
|
|
26.5.2019 |
15:00 |
Field 1 |
Bad Skid |
- |
M.U.C. |
15 |
- |
8 |
|
|
Finale 9-16 |
25.5.2019 |
17:50 |
Field 1 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Funatics |
15 |
- |
14 |
|
|
25.5.2019 |
17:50 |
Field 2 |
Wall City |
- |
2MUCL |
15 |
- |
7 |
|
|
25.5.2019 |
17:50 |
Field 3 |
Hucks Ultimate Berlin |
- |
Disckick |
10 |
- |
15 |
|
|
25.5.2019 |
17:50 |
Field 4 |
Ars Ludendi |
- |
Kiel2 |
15 |
- |
8 |
|
|
Finale 9-16 Semifinals |
26.5.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Ars Ludendi |
12 |
- |
15 |
|
|
26.5.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Wall City |
- |
Disckick |
15 |
- |
12 |
|
|
26.5.2019 |
09:00 |
Field 3 |
Funatics |
- |
Kiel2 |
11 |
- |
15 |
|
|
26.5.2019 |
09:00 |
Field 4 |
2MUCL |
- |
Hucks Ultimate Berlin |
8 |
- |
15 |
|
|
Finale 9-16 Finals |
26.5.2019 |
12:20 |
Field 1 |
Ars Ludendi |
- |
Wall City |
6 |
- |
15 |
|
|
26.5.2019 |
12:20 |
Field 2 |
Hässliche Erdferkel |
- |
Disckick |
9 |
- |
15 |
|
|
26.5.2019 |
12:20 |
Field 3 |
Kiel2 |
- |
Hucks Ultimate Berlin |
13 |
- |
15 |
|
|
26.5.2019 |
12:20 |
Field 4 |
Funatics |
- |
2MUCL |
10 |
- |
15 |
|
|
DFV-Pokal Damen
Pool A |
25.5.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Frankas |
- |
JinX |
0 |
- |
15 |
|
|
25.5.2019 |
11:30 |
Field 1 |
Mainzelmädchen |
- |
Frankas |
15 |
- |
5 |
|
|
25.5.2019 |
14:00 |
Field 1 |
JinX |
- |
Mainzelmädchen |
7 |
- |
15 |
|
|
Pool B |
25.5.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Heidelbärchen |
- |
Black Foxx |
15 |
- |
6 |
|
|
25.5.2019 |
11:30 |
Field 2 |
Woodchicas |
- |
Heidelbärchen |
15 |
- |
14 |
|
|
25.5.2019 |
14:00 |
Field 2 |
Black Foxx |
- |
Woodchicas |
10 |
- |
15 |
|
|
Zwischenrunde |
25.5.2019 |
16:30 |
Field 1 |
JinX |
- |
Black Foxx |
15 |
- |
6 |
|
|
25.5.2019 |
16:30 |
Field 2 |
Heidelbärchen |
- |
Frankas |
15 |
- |
2 |
|
|
Finale 1-4 |
26.5.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Mainzelmädchen |
- |
Heidelbärchen |
15 |
- |
11 |
|
|
26.5.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Woodchicas |
- |
JinX |
15 |
- |
9 |
|
|
Finale 1-4 Finals |
26.5.2019 |
11:30 |
Field 2 |
Heidelbärchen |
- |
JinX |
15 |
- |
9 |
|
|
26.5.2019 |
13:10 |
Field 1 |
Mainzelmädchen |
- |
Woodchicas |
15 |
- |
13 |
|
|
Spiel um Platz 5 |
26.5.2019 |
10:40 |
Field 1 |
Black Foxx |
- |
Frankas |
13 |
- |
12 |
|
|
U20 Quali SW
Round Robin |
18.5.2019 |
10:00 |
Field 1 |
Lions |
- |
ToGetHer |
12 |
- |
4 |
|
|
18.5.2019 |
11:35 |
Field 2 |
ToGetHer |
- |
Lions |
3 |
- |
7 |
|
|
U20 Quali NW
Round Robin |
16.6.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Cologne Colibris |
- |
UFO |
4 |
- |
8 |
|
|
16.6.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Nullacht! Ultimate |
- |
Seans's Sheep |
6 |
- |
5 |
|
|
16.6.2019 |
09:00 |
Field 3 |
FischbeesNEXT |
- |
Äitschbees |
0 |
- |
8 |
|
|
16.6.2019 |
10:20 |
Field 1 |
UFO |
- |
TV Südkamen |
5 |
- |
6 |
|
|
16.6.2019 |
10:20 |
Field 2 |
Nullacht! Ultimate |
- |
Cologne Colibris |
6 |
- |
4 |
|
|
16.6.2019 |
10:20 |
Field 3 |
FischbeesNEXT |
- |
Seans's Sheep |
2 |
- |
9 |
|
|
16.6.2019 |
11:40 |
Field 1 |
Äitschbees |
- |
TV Südkamen |
8 |
- |
5 |
|
|
16.6.2019 |
11:40 |
Field 2 |
UFO |
- |
Nullacht! Ultimate |
7 |
- |
6 |
|
|
16.6.2019 |
11:40 |
Field 3 |
FischbeesNEXT |
- |
Cologne Colibris |
2 |
- |
6 |
|
|
16.6.2019 |
13:00 |
Field 1 |
TV Südkamen |
- |
Seans's Sheep |
5 |
- |
7 |
|
|
16.6.2019 |
13:00 |
Field 2 |
Äitschbees |
- |
UFO |
7 |
- |
4 |
|
|
16.6.2019 |
13:00 |
Field 3 |
Nullacht! Ultimate |
- |
FischbeesNEXT |
11 |
- |
0 |
|
|
16.6.2019 |
14:20 |
Field 1 |
Cologne Colibris |
- |
TV Südkamen |
6 |
- |
5 |
|
|
16.6.2019 |
14:20 |
Field 2 |
UFO |
- |
FischbeesNEXT |
8 |
- |
1 |
|
|
16.6.2019 |
14:20 |
Field 3 |
Seans's Sheep |
- |
Äitschbees |
3 |
- |
7 |
|
|
16.6.2019 |
15:40 |
Field 1 |
TV Südkamen |
- |
Nullacht! Ultimate |
3 |
- |
7 |
|
|
16.6.2019 |
15:40 |
Field 2 |
Cologne Colibris |
- |
Äitschbees |
5 |
- |
7 |
|
|
16.6.2019 |
15:40 |
Field 3 |
Seans's Sheep |
- |
UFO |
5 |
- |
7 |
|
|
16.6.2019 |
17:00 |
Field 1 |
Äitschbees |
- |
Nullacht! Ultimate |
7 |
- |
0 |
|
|
16.6.2019 |
17:00 |
Field 2 |
Seans's Sheep |
- |
Cologne Colibris |
5 |
- |
7 |
|
|
16.6.2019 |
17:00 |
Field 3 |
TV Südkamen |
- |
FischbeesNEXT |
7 |
- |
1 |
|
|
U20 Quali NO
Round Robin |
18.5.2019 |
11:30 |
Field 1 |
Disckick |
- |
Pizza Volante |
9 |
- |
7 |
|
|
18.5.2019 |
14:00 |
Field 1 |
Pizza Volante |
- |
Disckick |
9 |
- |
8 |
|
|
U20 Quali SO
Round Robin |
30.6.2019 |
10:30 |
Field 1 |
Münchner Kindl U17 |
- |
Isarrunners |
2 |
- |
13 |
|
|
30.6.2019 |
11:30 |
Field 1 |
Isarrunners |
- |
Münchner Kindl U20 |
13 |
- |
5 |
|
|
30.6.2019 |
12:30 |
Field 1 |
Münchner Kindl U20 |
- |
Münchner Kindl U17 |
9 |
- |
5 |
|
|
U17 Quali NO
Round Robin |
18.5.2019 |
11:00 |
Field 1 |
Disckick |
- |
Pizza Volante II |
8 |
- |
3 |
|
|
18.5.2019 |
11:00 |
Field 2 |
Pizza Volante |
- |
Drehst'n Deckel |
11 |
- |
3 |
|
|
18.5.2019 |
12:15 |
Field 1 |
Pizza Volante II |
- |
Drehst'n Deckel |
9 |
- |
10 |
|
|
18.5.2019 |
12:15 |
Field 2 |
Pizza Volante |
- |
Disckick |
6 |
- |
9 |
|
|
18.5.2019 |
13:30 |
Field 1 |
Drehst'n Deckel |
- |
Disckick |
5 |
- |
10 |
|
|
18.5.2019 |
13:30 |
Field 2 |
Pizza Volante II |
- |
Pizza Volante |
2 |
- |
10 |
|
|
Finale |
18.5.2019 |
15:15 |
Field 1 |
Disckick |
- |
Pizza Volante |
9 |
- |
6 |
|
|
Finale 3-4 |
18.5.2019 |
15:15 |
Field 2 |
Drehst'n Deckel |
- |
Pizza Volante II |
10 |
- |
5 |
|
|
U17 Quali SW
Round Robin |
18.5.2019 |
09:00 |
Field 1 |
Lions |
- |
Piratos |
10 |
- |
2 |
|
|
18.5.2019 |
09:00 |
Field 2 |
Bad Raps |
- |
Kirchheim Ultimate Juniors |
7 |
- |
3 |
|
|
18.5.2019 |
09:30 |
Field 1 |
Eintracht Frankfurt |
- |
Disconnection Kirchzarten |
9 |
- |
3 |
|
|
18.5.2019 |
10:35 |
Field 2 |
Piratos |
- |
Kirchheim Ultimate Juniors |
6 |
- |
4 |
|
|
18.5.2019 |
11:05 |
Field 1 |
Disconnection Kirchzarten |
- |
Bad Raps |
0 |
- |
12 |
|
|
18.5.2019 |
11:05 |
Field 2 |
Eintracht Frankfurt |
- |
Lions |
2 |
- |
12 |
|
|
18.5.2019 |
12:25 |
Field 1 |
Piratos |
- |
Bad Raps |
4 |
- |
8 |
|
|
18.5.2019 |
12:55 |
Field 1 |
Lions |
- |
Disconnection Kirchzarten |
12 |
- |
1 |
|
|
18.5.2019 |
12:55 |
Field 2 |
Kirchheim Ultimate Juniors |
- |
Eintracht Frankfurt |
7 |
- |
4 |
|
|
18.5.2019 |
14:15 |
Field 1 |
Disconnection Kirchzarten |
- |
Piratos |
3 |
- |
6 |
|
|
18.5.2019 |
14:15 |
Field 2 |
Bad Raps |
- |
Eintracht Frankfurt |
10 |
- |
1 |
|
|
18.5.2019 |
14:45 |
Field 1 |
Kirchheim Ultimate Juniors |
- |
Lions |
2 |
- |
12 |
|
|
18.5.2019 |
15:30 |
Field 1 |
Eintracht Frankfurt |
- |
Piratos |
2 |
- |
9 |
|
|
18.5.2019 |
16:00 |
Field 1 |
Lions |
- |
Bad Raps |
9 |
- |
5 |
|
|
18.5.2019 |
16:00 |
Field 2 |
Kirchheim Ultimate Juniors |
- |
Disconnection Kirchzarten |
8 |
- |
5 |
|
|
U17 Quali NW
Round Robin |
16.6.2019 |
09:30 |
Field 1 |
UFO |
- |
TV Südkamen |
8 |
- |
4 |
|
|
16.6.2019 |
09:30 |
Field 2 |
Äitschbees |
- |
Seans's Sheep |
10 |
- |
5 |
|
|
16.6.2019 |
09:30 |
Field 3 |
Cologne Colibris |
- |
TV Verl |
8 |
- |
2 |
|
|
16.6.2019 |
10:50 |
Field 1 |
TV Südkamen |
- |
Seans's Sheep |
10 |
- |
2 |
|
|
16.6.2019 |
10:50 |
Field 2 |
TV Verl |
- |
Äitschbees |
3 |
- |
9 |
|
|
16.6.2019 |
10:50 |
Field 3 |
Cologne Colibris |
- |
UFO |
4 |
- |
9 |
|
|
16.6.2019 |
12:10 |
Field 1 |
TV Südkamen |
- |
Äitschbees |
8 |
- |
4 |
|
|
16.6.2019 |
12:10 |
Field 2 |
UFO |
- |
TV Verl |
7 |
- |
3 |
|
|
16.6.2019 |
12:10 |
Field 3 |
Seans's Sheep |
- |
Cologne Colibris |
3 |
- |
11 |
|
|
16.6.2019 |
13:30 |
Field 1 |
TV Verl |
- |
TV Südkamen |
1 |
- |
10 |
|
|
16.6.2019 |
13:30 |
Field 2 |
Äitschbees |
- |
Cologne Colibris |
7 |
- |
8 |
|
|
16.6.2019 |
13:30 |
Field 3 |
Seans's Sheep |
- |
UFO |
4 |
- |
9 |
|
|
16.6.2019 |
14:50 |
Field 1 |
Cologne Colibris |
- |
TV Südkamen |
4 |
- |
8 |
|
|
16.6.2019 |
14:50 |
Field 2 |
UFO |
- |
Äitschbees |
7 |
- |
3 |
|
|
16.6.2019 |
14:50 |
Field 3 |
Seans's Sheep |
- |
TV Verl |
7 |
- |
6 |
|
|
U14 Quali NO
Round Robin |
18.5.2019 |
10:00 |
Field U14 |
Endzonis |
- |
Pizza Volante |
1 |
- |
12 |
|
|
18.5.2019 |
10:30 |
Field U14 |
Disckick |
- |
Disckick II |
8 |
- |
4 |
|
|
18.5.2019 |
11:30 |
Field U14 |
Endzonis |
- |
Pizza Volante II |
4 |
- |
5 |
|
|
18.5.2019 |
12:00 |
Field U14 |
Disckick II |
- |
Pizza Volante |
3 |
- |
8 |
|
|
18.5.2019 |
13:00 |
Field U14 |
Pizza Volante II |
- |
Disckick |
1 |
- |
12 |
|
|
18.5.2019 |
13:30 |
Field U14 |
Disckick II |
- |
Endzonis |
8 |
- |
1 |
|
|
18.5.2019 |
14:30 |
Field U14 |
Pizza Volante |
- |
Pizza Volante II |
8 |
- |
5 |
|
|
18.5.2019 |
15:00 |
Field U14 |
Disckick |
- |
Endzonis |
8 |
- |
3 |
|
|
18.5.2019 |
16:00 |
Field U14 |
Pizza Volante II |
- |
Disckick II |
5 |
- |
8 |
|
|
18.5.2019 |
16:30 |
Field U14 |
Pizza Volante |
- |
Disckick |
4 |
- |
6 |
|
|
U14 Quali SW
Round Robin |
18.5.2019 |
09:00 |
Field U14 |
Heppie Frisbeez |
- |
Piratos |
11 |
- |
1 |
|
|
18.5.2019 |
10:00 |
Field U14 |
Piratos |
- |
Bad Raps |
1 |
- |
8 |
|
|
18.5.2019 |
11:00 |
Field U14 |
Bad Raps |
- |
Heppie Frisbeez |
1 |
- |
10 |
|
|
U14 Quali NW
Round Robin |
16.6.2019 |
10:00 |
Field 4 |
TV Verl |
- |
Äitschbees I |
3 |
- |
10 |
|
|
16.6.2019 |
10:30 |
Field 4 |
Cologne Colibris |
- |
Äitschbees II |
6 |
- |
7 |
|
|
16.6.2019 |
11:20 |
Field 4 |
TV Verl |
- |
Seans's Sheep |
8 |
- |
4 |
|
|
16.6.2019 |
11:50 |
Field 4 |
Äitschbees II |
- |
Äitschbees I |
2 |
- |
11 |
|
|
16.6.2019 |
12:40 |
Field 4 |
Seans's Sheep |
- |
Cologne Colibris |
12 |
- |
2 |
|
|
16.6.2019 |
13:10 |
Field 4 |
Äitschbees II |
- |
TV Verl |
4 |
- |
8 |
|
|
16.6.2019 |
14:00 |
Field 4 |
Äitschbees I |
- |
Seans's Sheep |
11 |
- |
3 |
|
|
16.6.2019 |
14:30 |
Field 4 |
Cologne Colibris |
- |
TV Verl |
6 |
- |
7 |
|
|
16.6.2019 |
15:20 |
Field 4 |
Seans's Sheep |
- |
Äitschbees II |
10 |
- |
2 |
|
|
16.6.2019 |
15:50 |
Field 4 |
Äitschbees I |
- |
Cologne Colibris |
9 |
- |
1 |
|
|
U14 Quali SO
Round Robin |
30.6.2019 |
10:00 |
Field 2 |
Ultimate am See |
- |
Juniorwolves/Lufos |
2 |
- |
12 |
|
|
30.6.2019 |
11:00 |
Field 2 |
Juniorwolves/Lufos |
- |
MuH - Mir uss Haldawang |
13 |
- |
1 |
|
|
30.6.2019 |
12:00 |
Field 2 |
MuH - Mir uss Haldawang |
- |
Ultimate am See |
7 |
- |
1 |
|
|
Timezone: Europe/Berlin. Local time: 4.5.2024 15:28