Pelikone
de_DE.utf8 en_GB.utf8 fi_FI.utf8
 Uusi käyttäjä?
 

openX X5 X6 X7 mixed1 wucc wmucc mixed wmucc wmucc open damen1 damen2n damen2s open1a open1b open2n open2s open3no open3nw open3s X8 mixed2n mixed2s mixed34no mixed3nw mixed3sw mixed3so mixed4nw All groupings

mixed1

La 4.9.2021

Münster Kenttä 1
09:00 Disckick Berlin - Next Generation Nürnberg Mixed 1. Liga 9-16 Pool B 9 - 14
10:40 Nullacht! Ultimate Münster - Frau Rauscher & the Bembelboys Mixed 1. Liga 9-16 Pool A 11 - 15
12:20 Hucks Ultimate Club Berlin - Disckick Berlin Mixed 1. Liga 9-16 Pool B 9 - 15
14:00 Frau Rauscher & the Bembelboys - Maultaschen Tübingen Mixed 1. Liga 9-16 Pool A 15 - 13
15:40 Disckick Berlin - Dein Mudder Bremen Mixed 1. Liga 9-16 Pool B 11 - 15
17:20 Maultaschen Tübingen - Nullacht! Ultimate Münster Mixed 1. Liga 9-16 Pool A 11 - 15
Münster Kenttä 2
09:00 Dein Mudder Bremen - Hucks Ultimate Club Berlin Mixed 1. Liga 9-16 Pool B 14 - 12
12:20 Next Generation Nürnberg - Dein Mudder Bremen Mixed 1. Liga 9-16 Pool B 5 - 15
15:40 Hucks Ultimate Club Berlin - Next Generation Nürnberg Mixed 1. Liga 9-16 Pool B 9 - 15
Paderborn Kenttä 1
09:00 Seed #1 - Seed #8 DMO21_8er Pool A ? - ?
10:40 Seed #2 - Seed #7 DMO21_8er Pool B ? - ?
12:20 Seed #5 - Seed #1 DMO21_8er Pool A ? - ?
14:00 Seed #6 - Seed #2 DMO21_8er Pool B ? - ?
15:40 Seed #1 - Seed #4 DMO21_8er Pool A ? - ?
17:20 Seed #2 - Seed #3 DMO21_8er Pool B ? - ?
Paderborn Kenttä 2
09:00 Seed #4 - Seed #5 DMO21_8er Pool A ? - ?
10:40 Seed #3 - Seed #6 DMO21_8er Pool B ? - ?
12:20 Seed #8 - Seed #4 DMO21_8er Pool A ? - ?
14:00 Seed #7 - Seed #3 DMO21_8er Pool B ? - ?
15:40 Seed #5 - Seed #8 DMO21_8er Pool A ? - ?
17:20 Seed #6 - Seed #7 DMO21_8er Pool B ? - ?

mixed34no

La 4.9.2021

Magdeburg Kenttä 1
09:00 Hund Flach Werfen - Hucks Ultimate Club Berlin II Mixed 3./4. Liga NO Pool A 15 - 9
10:40 Saxy Divers - Pizza Volante Mixed 3./4. Liga NO Pool B 10 - 15
12:20 RotoR Ultimate Berlin - Hund Flach Werfen Mixed 3./4. Liga NO Pool A 7 - 12
14:00 Schleudertrauma - Saxy Divers Mixed 3./4. Liga NO Pool B 12 - 11
15:40 Hund Flach Werfen - Parkscheibe Mixed 3./4. Liga NO Pool A 15 - 7
17:20 Saxy Divers - Griffins Lehre Mixed 3./4. Liga NO Pool B 15 - 10
Magdeburg Kenttä 2
09:00 Parkscheibe - RotoR Ultimate Berlin Mixed 3./4. Liga NO Pool A 7 - 12
10:40 Griffins Lehre - Schleudertrauma Mixed 3./4. Liga NO Pool B 10 - 15
12:20 Hucks Ultimate Club Berlin II - Parkscheibe Mixed 3./4. Liga NO Pool A 13 - 11
14:00 Pizza Volante - Griffins Lehre Mixed 3./4. Liga NO Pool B 14 - 13
15:40 RotoR Ultimate Berlin - Hucks Ultimate Club Berlin II Mixed 3./4. Liga NO Pool A 12 - 15
17:20 Schleudertrauma - Pizza Volante Mixed 3./4. Liga NO Pool B 12 - 15

mixed3sw

La 4.9.2021

TV Eppelheim bei Heidelberg Kenttä 1
09:00 Heidees - TV Bad Rappenau Mixed 3. Liga SW Pool A 4 - 15
10:40 Flying Igels - Heidees TVE Mixed 3. Liga SW Pool B 7 - 15
12:20 TV Bad Rappenau - Colorado 2 Mixed 3. Liga SW Pool A 15 - 4
14:00 Disconnection 2 - Flying Igels Mixed 3. Liga SW Pool B 8 - 12
15:40 Colorado 2 - Heidees Mixed 3. Liga SW Pool A 11 - 15
17:20 Flying Igels - Hechte Mixed 3. Liga SW Pool B 15 - 7
TV Eppelheim bei Heidelberg Kenttä 2
10:40 Hechte - Disconnection 2 Mixed 3. Liga SW Pool B 13 - 14
14:00 Heidees TVE - Hechte Mixed 3. Liga SW Pool B 15 - 4
17:20 Disconnection 2 - Heidees TVE Mixed 3. Liga SW Pool B 1 - 15

X7

La 4.9.2021

Münster Kenttä 1
09:00 Seed #2 - Seed #7 DMO21_7er Pool B ? - ?
10:40 Seed #5 - Seed #1 DMO21_7er Pool A ? - ?
12:20 Seed #6 - Seed #2 DMO21_7er Pool B ? - ?
14:00 Seed #1 - Seed #4 DMO21_7er Pool A ? - ?
15:40 Seed #2 - Seed #3 DMO21_7er Pool B ? - ?
17:20 Seed #4 - Seed #5 DMO21_7er Pool A ? - ?
Münster Kenttä 2
09:00 Seed #3 - Seed #6 DMO21_7er Pool B ? - ?
12:20 Seed #7 - Seed #3 DMO21_7er Pool B ? - ?
15:40 Seed #6 - Seed #7 DMO21_7er Pool B ? - ?

X8

La 4.9.2021

Paderborn Kenttä 1
09:00 Colorado - Sturmflut Mixed 1. Liga 1-8 Pool A 15 - 12
10:40 Mainzelrenner - Die 7 Todsünden Mixed 1. Liga 1-8 Pool B 15 - 13
12:20 Disconnection - Colorado Mixed 1. Liga 1-8 Pool A 15 - 13
14:00 Sugar Mix - Mainzelrenner Mixed 1. Liga 1-8 Pool B 15 - 12
15:40 Colorado - Hässliche Erdferkel Mixed 1. Liga 1-8 Pool A 14 - 15
17:20 Mainzelrenner - Ars Ludendi Mixed 1. Liga 1-8 Pool B 11 - 15
Paderborn Kenttä 2
09:00 Hässliche Erdferkel - Disconnection Mixed 1. Liga 1-8 Pool A 14 - 12
10:40 Ars Ludendi - Sugar Mix Mixed 1. Liga 1-8 Pool B 8 - 15
12:20 Sturmflut - Hässliche Erdferkel Mixed 1. Liga 1-8 Pool A 13 - 15
14:00 Die 7 Todsünden - Ars Ludendi Mixed 1. Liga 1-8 Pool B 12 - 15
15:40 Disconnection - Sturmflut Mixed 1. Liga 1-8 Pool A 15 - 8
17:20 Sugar Mix - Die 7 Todsünden Mixed 1. Liga 1-8 Pool B 15 - 12

mixed3so

La 4.9.2021

ESV München Kenttä 1
10:00 Munich Mules - Friss die Frisbee Mixed 3. Liga SO Pool A 10 - 15
12:30 Friss die Frisbee - Ratisbona Eagles Mixed 3. Liga SO Pool A 15 - 8
15:00 Ratisbona Eagles - Munich Mules Mixed 3. Liga SO Pool A 15 - 12

mixed2n

La 4.9.2021

Aachen Kenttä 1
11:00 Frizzly Bears 2 - Bonobos Mixed 2. Liga Nord Pool A 10 - 15
13:30 Bonobos - Frisbee Family Mixed 2. Liga Nord Pool A 15 - 14
16:00 Frizzly Bears - Göttinger 7 Mixed 2. Liga Nord Pool A 15 - 8
Aachen Kenttä 2
11:00 Frisbee Family - Frizzly Bears Mixed 2. Liga Nord Pool A 13 - 15
13:30 Frizzly Bears 2 - Göttinger 7 Mixed 2. Liga Nord Pool A 15 - 9
16:00 Frisbee Family - Frizzly Bears 2 Mixed 2. Liga Nord Pool A 14 - 15

mixed2s

La 4.9.2021

Dürmentingen Kenttä 1
11:00 Zamperl - FT Ultimate Würzburg Mixed 2. Liga Süd Pool A 15 - 12
13:30 ULMtimates - Zamperl Mixed 2. Liga Süd Pool A 3 - 15
16:00 Tiefseetaucher - MINT Mixed 2. Liga Süd Pool A 15 - 6
Dürmentingen Kenttä 2
11:00 MINT - ULMtimates Mixed 2. Liga Süd Pool A 15 - 5
13:30 FT Ultimate Würzburg - Tiefseetaucher Mixed 2. Liga Süd Pool A 15 - 11
16:00 FT Ultimate Würzburg - ULMtimates Mixed 2. Liga Süd Pool A 15 - 6

mixed3nw

La 4.9.2021

Dortmund Kenttä 1
11:00 Torpedo Phoenix - Bonnsai Mixed 3. Liga NW Pool A 15 - 11
13:30 Bonnsai - Hamburg Alsters Mixed 3. Liga NW Pool A 15 - 9
16:00 Du bis Frisbee - Ultimate Lions Essen Mixed 3. Liga NW Pool A 15 - 5
Dortmund Kenttä 2
11:00 Hamburg Alsters - Du bis Frisbee Mixed 3. Liga NW Pool A 15 - 10
13:30 Torpedo Phoenix - Ultimate Lions Essen Mixed 3. Liga NW Pool A 14 - 10
16:00 Hamburg Alsters - Torpedo Phoenix Mixed 3. Liga NW Pool A 13 - 15

mixed4nw

La 4.9.2021

Wilhelmshaven Kenttä 1
11:00 Windhosen - Farmers Lüneburg Mixed 4. Liga NW Pool A 4 - 15
13:30 Farmers Lüneburg - Caracals Mixed 4. Liga NW Pool A 1 - 15
16:00 Nullacht! Ultimate Münster - Windhosen Mixed 4. Liga NW Pool A 15 - 2
Wilhelmshaven Kenttä 2
11:00 Nullacht! Ultimate Münster - Sunblocker Oldenburg Mixed 4. Liga NW Pool A 15 - 5
13:30 Sunblocker Oldenburg - Windhosen Mixed 4. Liga NW Pool A 14 - 9
16:00 Caracals - Sunblocker Oldenburg Mixed 4. Liga NW Pool A 15 - 3

X5

La 4.9.2021

Wilhelmshaven Kenttä 1
11:00 Seed #5 - Seed #1 DMO21_5er Pool A ? - ?
13:30 Seed #1 - Seed #4 DMO21_5er Pool A ? - ?
16:00 Seed #2 - Seed #3 DMO21_5er Pool A ? - ?
Wilhelmshaven Kenttä 2
11:00 Seed #4 - Seed #2 DMO21_5er Pool A ? - ?
13:30 Seed #5 - Seed #3 DMO21_5er Pool A ? - ?
16:00 Seed #4 - Seed #5 DMO21_5er Pool A ? - ?

mixed1

Su 5.9.2021

Münster Kenttä 1
09:00 Hucks Ultimate Club Berlin - Maultaschen Tübingen Mixed 1. Liga 9-16 Finale 5-7 15 - 13
10:40 Frau Rauscher & the Bembelboys - Next Generation Nürnberg Mixed 1. Liga 9-16 Finale 1-4 15 - 10
12:20 Maultaschen Tübingen - Disckick Berlin Mixed 1. Liga 9-16 Finale 5-7 15 - 12
14:00 Frau Rauscher & the Bembelboys - Dein Mudder Bremen Mixed 1. Liga 9-16 Finale 1-4 Finals 11 - 15
Münster Kenttä 2
10:40 Dein Mudder Bremen - Nullacht! Ultimate Münster Mixed 1. Liga 9-16 Finale 1-4 15 - 10
14:00 Next Generation Nürnberg - Nullacht! Ultimate Münster Mixed 1. Liga 9-16 Finale 1-4 Finals 7 - 15
Paderborn Kenttä 1
09:00 Pool A 3 - Pool B 4 DMO21_8er Finale 5-8 ? - ?
10:40 Pool A 1 - Pool B 2 DMO21_8er Finale 1-4 ? - ?
12:20 Pool A 3 - Pool B 3 DMO21_8er Finale 5-8 ? - ?
14:00 SF Winner 1 - SF Winner 2 DMO21_8er Finale 1-4 Finals ? - ?
Paderborn Kenttä 2
09:00 Pool B 3 - Pool A 4 DMO21_8er Finale 5-8 ? - ?
10:40 Pool B 1 - Pool A 2 DMO21_8er Finale 1-4 ? - ?
12:20 Pool A 4 - Pool B 4 DMO21_8er Finale 5-8 ? - ?
14:00 SF Loser 1 - SF Loser 2 DMO21_8er Finale 1-4 Finals ? - ?

mixed34no

Su 5.9.2021

Magdeburg Kenttä 1
09:00 RotoR Ultimate Berlin - Griffins Lehre Mixed 3./4. Liga NO Finale 5-8 10 - 14
10:40 Hund Flach Werfen - Schleudertrauma Mixed 3./4. Liga NO Finale 1-4 12 - 8
12:20 RotoR Ultimate Berlin - Saxy Divers Mixed 3./4. Liga NO Finale 5-8 10 - 13
14:00 Hund Flach Werfen - Pizza Volante Mixed 3./4. Liga NO Finale 1-4 Finals 10 - 15
Magdeburg Kenttä 2
09:00 Saxy Divers - Parkscheibe Mixed 3./4. Liga NO Finale 5-8 15 - 9
10:40 Pizza Volante - Hucks Ultimate Club Berlin II Mixed 3./4. Liga NO Finale 1-4 15 - 7
12:20 Parkscheibe - Griffins Lehre Mixed 3./4. Liga NO Finale 5-8 8 - 15
14:00 Schleudertrauma - Hucks Ultimate Club Berlin II Mixed 3./4. Liga NO Finale 1-4 Finals 15 - 8

mixed3sw

Su 5.9.2021

TV Eppelheim bei Heidelberg Kenttä 1
09:00 Hechte - Colorado 2 Mixed 3. Liga SW Finale 5-7 3 - 15
10:40 TV Bad Rappenau - Flying Igels Mixed 3. Liga SW Finale 1-4 15 - 2
12:20 Colorado 2 - Disconnection 2 Mixed 3. Liga SW Finale 5-7 15 - 8
14:00 TV Bad Rappenau - Heidees TVE Mixed 3. Liga SW Finale 1-4 Finals 15 - 5
TV Eppelheim bei Heidelberg Kenttä 2
10:40 Heidees TVE - Heidees Mixed 3. Liga SW Finale 1-4 15 - 11
14:00 Flying Igels - Heidees Mixed 3. Liga SW Finale 1-4 Finals 8 - 15

X7

Su 5.9.2021

Münster Kenttä 1
09:00 Pool B 4 - Pool A 3 DMO21_7er Finale 5-7 ? - ?
10:40 Pool A 1 - Pool B 2 DMO21_7er Finale 1-4 ? - ?
12:20 Pool A 3 - Pool B 3 DMO21_7er Finale 5-7 ? - ?
14:00 SF Winner 1 - SF Winner 2 DMO21_7er Finale 1-4 Finals ? - ?
Münster Kenttä 2
10:40 Pool B 1 - Pool A 2 DMO21_7er Finale 1-4 ? - ?
14:00 SF Loser 1 - SF Loser 2 DMO21_7er Finale 1-4 Finals ? - ?

X8

Su 5.9.2021

Paderborn Kenttä 1
09:00 Colorado - Die 7 Todsünden Mixed 1. Liga 1-8 Finale 5-8 15 - 12
10:40 Hässliche Erdferkel - Ars Ludendi Mixed 1. Liga 1-8 Finale 1-4 15 - 9
12:20 Colorado - Mainzelrenner Mixed 1. Liga 1-8 Finale 5-8 15 - 14
14:00 Hässliche Erdferkel - Disconnection Mixed 1. Liga 1-8 Finale 1-4 Finals 13 - 11
Paderborn Kenttä 2
09:00 Mainzelrenner - Sturmflut Mixed 1. Liga 1-8 Finale 5-8 12 - 13
10:40 Sugar Mix - Disconnection Mixed 1. Liga 1-8 Finale 1-4 14 - 15
12:20 Sturmflut - Die 7 Todsünden Mixed 1. Liga 1-8 Finale 5-8 15 - 11
14:00 Ars Ludendi - Sugar Mix Mixed 1. Liga 1-8 Finale 1-4 Finals 8 - 15

mixed2n

Su 5.9.2021

Aachen Kenttä 1
10:00 Göttinger 7 - Bonobos Mixed 2. Liga Nord Pool A 9 - 15
12:30 Bonobos - Frizzly Bears Mixed 2. Liga Nord Pool A 12 - 13
Aachen Kenttä 2
10:00 Frizzly Bears - Frizzly Bears 2 Mixed 2. Liga Nord Pool A 14 - 15
12:30 Göttinger 7 - Frisbee Family Mixed 2. Liga Nord Pool A 11 - 15

mixed2s

Su 5.9.2021

Dürmentingen Kenttä 1
10:00 Tiefseetaucher - Zamperl Mixed 2. Liga Süd Pool A 9 - 15
12:30 Zamperl - MINT Mixed 2. Liga Süd Pool A 15 - 7
Dürmentingen Kenttä 2
10:00 MINT - FT Ultimate Würzburg Mixed 2. Liga Süd Pool A 11 - 15
12:30 ULMtimates - Tiefseetaucher Mixed 2. Liga Süd Pool A 6 - 15

mixed3nw

Su 5.9.2021

Dortmund Kenttä 1
10:00 Ultimate Lions Essen - Bonnsai Mixed 3. Liga NW Pool A 8 - 15
12:30 Bonnsai - Du bis Frisbee Mixed 3. Liga NW Pool A 10 - 15
Dortmund Kenttä 2
10:00 Du bis Frisbee - Torpedo Phoenix Mixed 3. Liga NW Pool A 13 - 14
12:30 Ultimate Lions Essen - Hamburg Alsters Mixed 3. Liga NW Pool A 15 - 10

mixed4nw

Su 5.9.2021

Wilhelmshaven Kenttä 1
10:00 Sunblocker Oldenburg - Farmers Lüneburg Mixed 4. Liga NW Pool A 15 - 9
12:30 Farmers Lüneburg - Nullacht! Ultimate Münster Mixed 4. Liga NW Pool A 3 - 15
Wilhelmshaven Kenttä 2
10:00 Caracals - Nullacht! Ultimate Münster Mixed 4. Liga NW Pool A 15 - 6
12:30 Windhosen - Caracals Mixed 4. Liga NW Pool A 2 - 15

X5

Su 5.9.2021

Wilhelmshaven Kenttä 1
10:00 Seed #3 - Seed #1 DMO21_5er Pool A ? - ?
12:30 Seed #1 - Seed #2 DMO21_5er Pool A ? - ?
Wilhelmshaven Kenttä 2
10:00 Seed #2 - Seed #5 DMO21_5er Pool A ? - ?
12:30 Seed #3 - Seed #4 DMO21_5er Pool A ? - ?

damen1

La 11.9.2021

Berlin Kenttä 1
09:00 Mainzelmädchen - GoHo Girls Damen 1. Liga Pool A 15 - 6
10:40 Heidelbärchen - M-Pfau Damen 1. Liga Pool B 15 - 1
12:20 Seagulls - Mainzelmädchen Damen 1. Liga Pool A 10 - 15
14:00 Frankas - Heidelbärchen Damen 1. Liga Pool B 3 - 15
15:40 Mainzelmädchen - Woodchicas Damen 1. Liga Pool A 15 - 7
17:20 Heidelbärchen - jinX Damen 1. Liga Pool B 14 - 15
Berlin Kenttä 2
09:00 Woodchicas - Seagulls Damen 1. Liga Pool A 9 - 15
10:40 jinX - Frankas Damen 1. Liga Pool B 15 - 4
12:20 GoHo Girls - Woodchicas Damen 1. Liga Pool A 7 - 15
14:00 M-Pfau - jinX Damen 1. Liga Pool B 4 - 15
15:40 Seagulls - GoHo Girls Damen 1. Liga Pool A 15 - 10
17:20 Frankas - M-Pfau Damen 1. Liga Pool B 9 - 15

damen2n

La 11.9.2021

Aachen Kenttä 1
10:00 Metronom - U de Cologne Damen 2. Liga Nord Pool A 8 - 15
13:30 U de Cologne - Frizzly Bears Damen 2. Liga Nord Pool A 12 - 13
16:00 Gulls2Sea - Bonobabes Damen 2. Liga Nord Pool A 5 - 15
Aachen Kenttä 2
10:00 Frizzly Bears - Gulls2Sea Damen 2. Liga Nord Pool A 15 - 6
13:30 Metronom - Bonobabes Damen 2. Liga Nord Pool A 15 - 14
16:00 Frizzly Bears - Metronom Damen 2. Liga Nord Pool A 14 - 10

open1a

La 11.9.2021

Schwaigern Kenttä 1
09:00 Bad Skid - BORA Open 1. Liga 1-8 Pool A 15 - 11
10:40 MUC - Frizzly Bears Open 1. Liga 1-8 Pool B 15 - 11
12:20 Heidees - Bad Skid Open 1. Liga 1-8 Pool A 12 - 15
14:00 Ars Ludendi - MUC Open 1. Liga 1-8 Pool B 15 - 14
15:40 Bad Skid - Wall City Open 1. Liga 1-8 Pool A 8 - 15
17:20 MUC - 7 Schwaben Open 1. Liga 1-8 Pool B 15 - 12
Schwaigern Kenttä 2
09:00 Wall City - Heidees Open 1. Liga 1-8 Pool A 15 - 10
10:40 7 Schwaben - Ars Ludendi Open 1. Liga 1-8 Pool B 13 - 15
12:20 BORA - Wall City Open 1. Liga 1-8 Pool A 5 - 15
14:00 Frizzly Bears - 7 Schwaben Open 1. Liga 1-8 Pool B 15 - 12
15:40 Heidees - BORA Open 1. Liga 1-8 Pool A 11 - 15
17:20 Ars Ludendi - Frizzly Bears Open 1. Liga 1-8 Pool B 15 - 13

open1b

La 11.9.2021

MTV Karlsruhe Kenttä 1
09:00 Gummibärchen - Hässliche Erdferkel Open 1. Liga 9-16 Pool A 8 - 15
11:30 Goldfingers - GeRey Open 1. Liga 9-16 Pool A 12 - 15
15:40 GeRey - Gummibärchen Open 1. Liga 9-16 Pool A 9 - 15
17:20 Hardfisch - Frank N. Open 1. Liga 9-16 Pool A 15 - 11
MTV Karlsruhe Kenttä 2
09:00 GeRey - Hardfisch Open 1. Liga 9-16 Pool A 10 - 15
11:30 Hardfisch - Gummibärchen Open 1. Liga 9-16 Pool A 15 - 12
13:10 Frank N. - Hässliche Erdferkel Open 1. Liga 9-16 Pool A 15 - 14
14:50 Frank N. - Goldfingers Open 1. Liga 9-16 Pool A 15 - 14
17:20 Hässliche Erdferkel - Goldfingers Open 1. Liga 9-16 Pool A 15 - 9

open2n

La 11.9.2021

Bonn Kenttä 1
09:00 Drehst'n Deckel - Hard2fisch Open 2. Liga Nord Pool A 13 - 15
11:10 Funatics - Bonnsai Open 2. Liga Nord Pool A 14 - 15
13:20 Funatics - Family Ultimate Open 2. Liga Nord Pool A 13 - 15
15:30 Bonnsai - Hard2fisch Open 2. Liga Nord Pool A 15 - 9
17:10 Family Ultimate - Drehst'n Deckel Open 2. Liga Nord Pool A 15 - 10
Bonn Kenttä 2
09:00 Family Ultimate - Frühsport 02 Open 2. Liga Nord Pool A 12 - 15
11:10 Hard2fisch - Frühsport 02 Open 2. Liga Nord Pool A 10 - 15
13:20 Drehst'n Deckel - Bonnsai Open 2. Liga Nord Pool A 7 - 15
15:30 Frühsport 02 - Funatics Open 2. Liga Nord Pool A 15 - 8

open2s

La 11.9.2021

ESV München Kenttä 1
10:00 Wolpertinger - Sturm und Drang Open 2. Liga Süd Pool A 15 - 5
12:40 2MUCL - Wolpertinger Open 2. Liga Süd Pool A 8 - 15
15:20 Wolpertinger - THW Open 2. Liga Süd Pool A 15 - 10
ESV München Kenttä 2
10:00 Kiel 2 - Paradisco Open 2. Liga Süd Pool A 15 - 7
12:40 Sturm und Drang - Kiel 2 Open 2. Liga Süd Pool A 9 - 15
15:20 Kiel 2 - 2MUCL Open 2. Liga Süd Pool A 15 - 4

open3no

La 11.9.2021

Magdeburg Kenttä 1
09:00 Disckick - Schleudertrauma Open 3. Liga NO Pool A 15 - 8
10:40 DJ Dahlem - Pizza Volante Open 3. Liga NO Pool A 1 - 15
13:10 Disckick - DJ Dahlem Open 3. Liga NO Pool A 15 - 1
15:40 DJ Dahlem - EazyEastKoast Open 3. Liga NO Pool A 1 - 15
17:20 Saxy Divers - Schleudertrauma Open 3. Liga NO Pool A 15 - 13
Magdeburg Kenttä 2
09:50 EazyEastKoast - Saxy Divers Open 3. Liga NO Pool A 15 - 13
12:20 Schleudertrauma - EazyEastKoast Open 3. Liga NO Pool A 9 - 15
14:00 Pizza Volante - Saxy Divers Open 3. Liga NO Pool A 15 - 10
16:30 Pizza Volante - Disckick Open 3. Liga NO Pool A 11 - 15

open3nw

La 11.9.2021

Duisburg Kenttä 1
09:00 TeKielas - Frisbielefeld Open 3. Liga NW Pool A 15 - 5
10:40 Bonobos - Die 7 Todsünden Open 3. Liga NW Pool A 14 - 15
13:10 TeKielas - Bonobos Open 3. Liga NW Pool A 13 - 15
15:40 Bonobos - Caracals Open 3. Liga NW Pool A 14 - 12
17:20 DU bist Frisbee - Frisbielefeld Open 3. Liga NW Pool A 15 - 3
Duisburg Kenttä 2
09:50 Caracals - DU bist Frisbee Open 3. Liga NW Pool A 15 - 12
12:20 Frisbielefeld - Caracals Open 3. Liga NW Pool A 5 - 15
14:00 Die 7 Todsünden - DU bist Frisbee Open 3. Liga NW Pool A 15 - 13
16:30 Die 7 Todsünden - TeKielas Open 3. Liga NW Pool A 12 - 15

open3s

La 11.9.2021

Würzburg Kenttä 1
09:00 Cultimaters - FT Würzburg Ultimate Spice Boyz Open 3. Liga Süd Pool A 2 - 15
10:40 enerGi - Schwabing Frisbee Buam e.V. Open 3. Liga Süd Pool A 15 - 10
13:10 Schwabing Frisbee Buam e.V. - FT Würzburg Ultimate Spice Boyz Open 3. Liga Süd Pool A 13 - 15
15:40 Ratisbona Eagles - Schwabing Frisbee Buam e.V. Open 3. Liga Süd Pool A 15 - 11
17:20 Cultimaters - Wer(f)wölfe Open 3. Liga Süd Pool A 4 - 15
Würzburg Kenttä 2
09:50 Wer(f)wölfe - Ratisbona Eagles Open 3. Liga Süd Pool A 15 - 12
12:20 Cultimaters - Ratisbona Eagles Open 3. Liga Süd Pool A 3 - 15
14:00 Wer(f)wölfe - enerGi Open 3. Liga Süd Pool A 11 - 15
16:30 FT Würzburg Ultimate Spice Boyz - enerGi Open 3. Liga Süd Pool A 15 - 12

X6

La 11.9.2021

Würzburg Kenttä 1
09:00 Seed #3 - Seed #4 DMO21_6er Pool A ? - ?
11:10 Seed #1 - Seed #6 DMO21_6er Pool A ? - ?
13:20 Seed #1 - Seed #2 DMO21_6er Pool A ? - ?
15:30 Seed #6 - Seed #4 DMO21_6er Pool A ? - ?
17:10 Seed #2 - Seed #3 DMO21_6er Pool A ? - ?
Würzburg Kenttä 2
09:00 Seed #2 - Seed #5 DMO21_6er Pool A ? - ?
11:10 Seed #4 - Seed #5 DMO21_6er Pool A ? - ?
13:20 Seed #3 - Seed #6 DMO21_6er Pool A ? - ?
15:30 Seed #5 - Seed #1 DMO21_6er Pool A ? - ?

open2s

La 11.9.2021

ESV München Kenttä 3
10:00 THW - 2MUCL Open 2. Liga Süd Pool A 15 - 7
12:40 THW - Paradisco Open 2. Liga Süd Pool A 15 - 6
15:20 Sturm und Drang - Paradisco Open 2. Liga Süd Pool A 15 - 12

damen2s

La 11.9.2021

Tübingen Kenttä 1
11:00 Black Foxx - Heidelbärchen II Damen 2. Liga Süd Pool A 14 - 7
13:30 Heidelbärchen II - MarGie Damen 2. Liga Süd Pool A 6 - 15
16:00 Black Foxx - MarGie Damen 2. Liga Süd Pool A 13 - 15
Tübingen Kenttä 2
11:00 MarGie - MissTÜrious Damen 2. Liga Süd Pool A 12 - 15
13:30 MissTÜrious - Black Foxx Damen 2. Liga Süd Pool A 15 - 6
16:00 MissTÜrious - Heidelbärchen II Damen 2. Liga Süd Pool A 15 - 4

openX

La 11.9.2021

Tübingen Kenttä 1
11:00 Seed #1. - Seed #4 DMO21_4er Pool A ? - ?
13:30 Seed #4 - Seed #2 DMO21_4er Pool A ? - ?
16:00 Seed #1. - Seed #2 DMO21_4er Pool A ? - ?
Tübingen Kenttä 2
11:00 Seed #2 - Seed #3 DMO21_4er Pool A ? - ?
13:30 Seed #3 - Seed #1. DMO21_4er Pool A ? - ?
16:00 Seed #3 - Seed #4 DMO21_4er Pool A ? - ?

damen1

Su 12.9.2021

Berlin Kenttä 1
09:00 Woodchicas - Frankas Damen 1. Liga Finale 5-8 15 - 9
10:40 Mainzelmädchen - Heidelbärchen Damen 1. Liga Finale 1-4 15 - 12
12:20 Woodchicas - M-Pfau Damen 1. Liga Finale 5-8 12 - 11
14:00 Mainzelmädchen - jinX Damen 1. Liga Finale 1-4 Finals 15 - 14
Berlin Kenttä 2
09:00 M-Pfau - GoHo Girls Damen 1. Liga Finale 5-8 9 - 15
10:40 jinX - Seagulls Damen 1. Liga Finale 1-4 15 - 13
12:20 GoHo Girls - Frankas Damen 1. Liga Finale 5-8 15 - 2
14:00 Heidelbärchen - Seagulls Damen 1. Liga Finale 1-4 Finals 15 - 11

damen2n

Su 12.9.2021

Aachen Kenttä 1
10:00 Bonobabes - U de Cologne Damen 2. Liga Nord Pool A 6 - 15
12:30 U de Cologne - Gulls2Sea Damen 2. Liga Nord Pool A 15 - 7
Aachen Kenttä 2
10:00 Gulls2Sea - Metronom Damen 2. Liga Nord Pool A 15 - 14
12:30 Bonobabes - Frizzly Bears Damen 2. Liga Nord Pool A 9 - 15

open1a

Su 12.9.2021

Schwaigern Kenttä 1
09:00 BORA - 7 Schwaben Open 1. Liga 1-8 Finale 5-8 12 - 15
10:40 Wall City - MUC Open 1. Liga 1-8 Finale 1-4 15 - 10
12:20 BORA - Frizzly Bears Open 1. Liga 1-8 Finale 5-8 15 - 14
14:00 Wall City - Bad Skid Open 1. Liga 1-8 Finale 1-4 Finals 12 - 13
Schwaigern Kenttä 2
09:00 Frizzly Bears - Heidees Open 1. Liga 1-8 Finale 5-8 15 - 10
10:40 Ars Ludendi - Bad Skid Open 1. Liga 1-8 Finale 1-4 12 - 15
12:20 Heidees - 7 Schwaben Open 1. Liga 1-8 Finale 5-8 15 - 10
14:00 MUC - Ars Ludendi Open 1. Liga 1-8 Finale 1-4 Finals 15 - 11

open1b

Su 12.9.2021

MTV Karlsruhe Kenttä 1
09:00 Gummibärchen - Frank N. Open 1. Liga 9-16 Pool A 10 - 15
10:40 Goldfingers - Hardfisch Open 1. Liga 9-16 Pool A 13 - 15
13:10 Hardfisch - Hässliche Erdferkel Open 1. Liga 9-16 Pool A 15 - 11
MTV Karlsruhe Kenttä 2
09:00 Hässliche Erdferkel - GeRey Open 1. Liga 9-16 Pool A 15 - 12
11:30 GeRey - Frank N. Open 1. Liga 9-16 Pool A 15 - 11
13:10 Goldfingers - Gummibärchen Open 1. Liga 9-16 Pool A 15 - 14

open2n

Su 12.9.2021

Bonn Kenttä 1
09:00 Frühsport 02 - Bonnsai Open 2. Liga Nord Pool A 15 - 11
11:10 Hard2fisch - Family Ultimate Open 2. Liga Nord Pool A 15 - 14
13:20 Funatics - Hard2fisch Open 2. Liga Nord Pool A ? - ?
Bonn Kenttä 2
09:00 Drehst'n Deckel - Funatics Open 2. Liga Nord Pool A 9 - 15
11:10 Frühsport 02 - Drehst'n Deckel Open 2. Liga Nord Pool A ? - ?
13:20 Bonnsai - Family Ultimate Open 2. Liga Nord Pool A 15 - 8

open2s

Su 12.9.2021

ESV München Kenttä 1
10:00 Paradisco - Wolpertinger Open 2. Liga Süd Pool A 9 - 15
12:40 Kiel 2 - Wolpertinger Open 2. Liga Süd Pool A 15 - 14
ESV München Kenttä 2
10:00 THW - Kiel 2 Open 2. Liga Süd Pool A 11 - 15
12:40 Sturm und Drang - THW Open 2. Liga Süd Pool A 6 - 15

open3no

Su 12.9.2021

Magdeburg Kenttä 1
09:00 Schleudertrauma - DJ Dahlem Open 3. Liga NO Pool A 15 - 3
10:40 EazyEastKoast - Pizza Volante Open 3. Liga NO Pool A 14 - 12
13:10 Disckick - EazyEastKoast Open 3. Liga NO Pool A 15 - 7
Magdeburg Kenttä 2
09:00 Saxy Divers - Disckick Open 3. Liga NO Pool A 11 - 15
11:30 Saxy Divers - DJ Dahlem Open 3. Liga NO Pool A 15 - 2
13:10 Pizza Volante - Schleudertrauma Open 3. Liga NO Pool A 11 - 13

open3nw

Su 12.9.2021

Duisburg Kenttä 1
09:00 Frisbielefeld - Bonobos Open 3. Liga NW Pool A 6 - 15
10:40 Caracals - Die 7 Todsünden Open 3. Liga NW Pool A 15 - 10
13:10 TeKielas - Caracals Open 3. Liga NW Pool A 15 - 13
Duisburg Kenttä 2
09:00 DU bist Frisbee - TeKielas Open 3. Liga NW Pool A 15 - 5
11:30 DU bist Frisbee - Bonobos Open 3. Liga NW Pool A 15 - 14
13:10 Die 7 Todsünden - Frisbielefeld Open 3. Liga NW Pool A 15 - 3

open3s

Su 12.9.2021

Würzburg Kenttä 1
09:00 Schwabing Frisbee Buam e.V. - Cultimaters Open 3. Liga Süd Pool A 15 - 2
10:40 Ratisbona Eagles - enerGi Open 3. Liga Süd Pool A 8 - 15
13:10 FT Würzburg Ultimate Spice Boyz - Ratisbona Eagles Open 3. Liga Süd Pool A 15 - 7
Würzburg Kenttä 2
09:00 FT Würzburg Ultimate Spice Boyz - Wer(f)wölfe Open 3. Liga Süd Pool A 14 - 13
11:30 Wer(f)wölfe - Schwabing Frisbee Buam e.V. Open 3. Liga Süd Pool A 10 - 15
13:10 enerGi - Cultimaters Open 3. Liga Süd Pool A 15 - 1

X6

Su 12.9.2021

Würzburg Kenttä 1
09:00 Seed #5 - Seed #6 DMO21_6er Pool A ? - ?
11:10 Seed #4 - Seed #2 DMO21_6er Pool A ? - ?
13:20 Seed #1 - Seed #4 DMO21_6er Pool A ? - ?
Würzburg Kenttä 2
09:00 Seed #3 - Seed #1 DMO21_6er Pool A ? - ?
11:10 Seed #5 - Seed #3 DMO21_6er Pool A ? - ?
13:20 Seed #6 - Seed #2 DMO21_6er Pool A ? - ?

open2s

Su 12.9.2021

ESV München Kenttä 3
10:00 2MUCL - Sturm und Drang Open 2. Liga Süd Pool A 12 - 15
12:40 Paradisco - 2MUCL Open 2. Liga Süd Pool A 15 - 10

openX

Su 12.9.2021

Tübingen Kenttä 1
10:00 Pool A 1 - Pool A 4 DMO21_4er Finale 1-4 ? - ?
12:30 SF Winner 1 - SF Winner 2 DMO21_4er Finale 1-4 Finals ? - ?
Tübingen Kenttä 2
10:00 Pool A 2 - Pool A 3 DMO21_4er Finale 1-4 ? - ?
12:30 SF Loser 1 - SF Loser 2 DMO21_4er Finale 1-4 Finals ? - ?

wmucc open

La 25.9.2021

Neuss Kenttä 1
10:00 Bonnsai - GUC e.V. WMUCC Quali Open Masters Pool A 5 - 15
12:30 GUC e.V. - Hardfisch WMUCC Quali Open Masters Pool A 15 - 12
15:30 Family Ultimate - Wolpertinger WMUCC Quali Open Masters Pool A 6 - 15
Neuss Kenttä 2
10:00 Hardfisch - Family Ultimate WMUCC Quali Open Masters Pool A 15 - 6
12:30 Bonnsai - Wolpertinger WMUCC Quali Open Masters Pool A 9 - 15
15:30 Hardfisch - Bonnsai WMUCC Quali Open Masters Pool A 15 - 6

wmucc mixed

La 25.9.2021

Köln Kenttä 1
11:00 Spätmix - Old Man Line WMUCC Quali Mixed Masters Pool A 15 - 12
13:30 Old Man Line - SugarMix WMUCC Quali Mixed Masters Pool A 10 - 15
16:00 S5MmiXed - Heidees WMUCC Quali Mixed Masters Pool A 9 - 15
Köln Kenttä 2
11:00 SugarMix - S5MmiXed WMUCC Quali Mixed Masters Pool A 15 - 13
13:30 Spätmix - Heidees WMUCC Quali Mixed Masters Pool A 14 - 15
16:00 SugarMix - Spätmix WMUCC Quali Mixed Masters Pool A 15 - 10

wmucc

La 25.9.2021

Berlin Kenttä 1
12:00 jinX - Seagulls WMUCC Quali Frauen Masters Pool A 12 - 13

wmucc mixed

Su 26.9.2021

Köln Kenttä 1
10:00 Heidees - Old Man Line WMUCC Quali Mixed Masters Pool A 15 - 9
12:30 Old Man Line - S5MmiXed WMUCC Quali Mixed Masters Pool A 15 - 14
Köln Kenttä 2
10:00 S5MmiXed - Spätmix WMUCC Quali Mixed Masters Pool A 11 - 15
12:30 Heidees - SugarMix WMUCC Quali Mixed Masters Pool A 15 - 12

wmucc open

Su 26.9.2021

Neuss Kenttä 1
10:00 Wolpertinger - GUC e.V. WMUCC Quali Open Masters Pool A 7 - 15
12:30 GUC e.V. - Family Ultimate WMUCC Quali Open Masters Pool A 15 - 9
Neuss Kenttä 2
10:00 Family Ultimate - Bonnsai WMUCC Quali Open Masters Pool A 9 - 15
12:30 Wolpertinger - Hardfisch WMUCC Quali Open Masters Pool A 11 - 15

wucc

La 16.10.2021

Berlin Kenttä 1
09:00 Wall City - Hardfisch WUCC Quali Open Pool A 13 - 7
11:15 Bad Skid - Ars Ludendi WUCC Quali Open Pool A 13 - 2
12:40 jinX - Seagulls WUCC Quali Damen Pool A 15 - 11
14:20 7 Schwaben - Wall City WUCC Quali Open Pool A 9 - 13
16:35 Heidees - MUC WUCC Quali Open Pool A 6 - 13
Berlin Kenttä 2
09:00 MUC - 7 Schwaben WUCC Quali Open Pool A 10 - 13
11:15 Heidees - 7 Schwaben WUCC Quali Open Pool A 9 - 13
14:20 Heidees - Bad Skid WUCC Quali Open Pool A 9 - 13
16:35 Ars Ludendi - Wall City WUCC Quali Open Pool A 7 - 13
Berlin Kenttä 3
09:00 Ars Ludendi - Heidees WUCC Quali Open Pool A 10 - 13
11:15 Hardfisch - MUC WUCC Quali Open Pool A 8 - 13
14:20 Ars Ludendi - Hardfisch WUCC Quali Open Pool A 13 - 12
16:35 Bad Skid - 7 Schwaben WUCC Quali Open Pool A 13 - 11
Frankfurt am Main Kenttä 1
10:45 Maultaschen - Disconnection WUCC Quali Mixed Pool A 9 - 15
13:15 Disconnection - Frau Rauscher & the Bembelboys WUCC Quali Mixed Pool A 13 - 10
15:45 Colorado - Mainzelrenner WUCC Quali Mixed Pool A 15 - 11
Frankfurt am Main Kenttä 2
10:45 Frau Rauscher & the Bembelboys - Colorado WUCC Quali Mixed Pool A 15 - 14
13:15 Maultaschen - Mainzelrenner WUCC Quali Mixed Pool A 4 - 15

Su 17.10.2021

Berlin Kenttä 1
09:00 Wall City - Heidees WUCC Quali Open Pool A 13 - 4
11:15 7 Schwaben - Ars Ludendi WUCC Quali Open Pool A 13 - 4
13:30 Bad Skid - Wall City WUCC Quali Open Pool A 13 - 12
Berlin Kenttä 2
09:00 MUC - Bad Skid WUCC Quali Open Pool A 8 - 13
11:15 Hardfisch - Bad Skid WUCC Quali Open Pool A 10 - 13
13:30 Hardfisch - Heidees WUCC Quali Open Pool A 13 - 7
Berlin Kenttä 3
09:00 7 Schwaben - Hardfisch WUCC Quali Open Pool A 13 - 12
11:15 Wall City - MUC WUCC Quali Open Pool A 13 - 10
13:30 MUC - Ars Ludendi WUCC Quali Open Pool A 13 - 11
Frankfurt am Main Kenttä 1
12:00 Mainzelrenner - Disconnection WUCC Quali Mixed Pool A 13 - 15
14:30 Disconnection - Colorado WUCC Quali Mixed Pool A 15 - 12
Frankfurt am Main Kenttä 2
09:30 Frau Rauscher & the Bembelboys - Maultaschen WUCC Quali Mixed Pool A 15 - 10
12:00 Colorado - Maultaschen WUCC Quali Mixed Pool A 15 - 10
14:30 Mainzelrenner - Frau Rauscher & the Bembelboys WUCC Quali Mixed Pool A 15 - 7

Aikavyöhyke: Europe/Berlin. Paikallisaika: 18.10.2021 06:05