Pelikone
de_DE.utf8 en_GB.utf8 fi_FI.utf8
 Uusi käyttäjä?
 

mixed masters Beach Pokal Open Junioren Quali NO Junioren Quali Nord Junioren Quali SO Junioren Quali West All groupings

mixed masters

La 30.4.2022

Duisburg Kenttä 1
09:00 Heidees - Family Ultimate Mixed Masters Pool A 15 - 2
10:40 SugarMix - Tekielas Mixed Masters Pool B 15 - 12
12:20 DU bist Frisbee - Heidees Mixed Masters Pool A 6 - 15
14:00 MINT - SugarMix Mixed Masters Pool B 1 - 15
15:40 Heidees - Old Main Line (Eintracht Frankfurt MXD) Mixed Masters Pool A 15 - 5
17:20 SugarMix - Spätmix Mixed Masters Pool B 15 - 12
Duisburg Kenttä 2
09:00 Old Main Line (Eintracht Frankfurt MXD) - DU bist Frisbee Mixed Masters Pool A 15 - 6
10:40 Spätmix - MINT Mixed Masters Pool B 15 - 8
12:20 Family Ultimate - Old Main Line (Eintracht Frankfurt MXD) Mixed Masters Pool A 10 - 15
14:00 Tekielas - Spätmix Mixed Masters Pool B 8 - 15
15:40 DU bist Frisbee - Family Ultimate Mixed Masters Pool A 8 - 15
17:20 MINT - Tekielas Mixed Masters Pool B 9 - 15

Su 1.5.2022

Duisburg Kenttä 1
09:00 Family Ultimate - MINT Mixed Masters RR 5-8 12 - 15
10:40 Heidees - Spätmix Mixed Masters Playoff 1-4 15 - 10
12:20 Tekielas - Family Ultimate Mixed Masters RR 5-8 15 - 6
14:00 Heidees - SugarMix Mixed Masters Playoff 1-4 Finals 12 - 15
Duisburg Kenttä 2
09:00 DU bist Frisbee - Tekielas Mixed Masters RR 5-8 5 - 15
10:40 SugarMix - Old Main Line (Eintracht Frankfurt MXD) Mixed Masters Playoff 1-4 15 - 11
12:20 DU bist Frisbee - MINT Mixed Masters RR 5-8 15 - 14
14:00 Spätmix - Old Main Line (Eintracht Frankfurt MXD) Mixed Masters Playoff 1-4 Finals 15 - 6

Beach

La 14.5.2022

Rostock Kenttä 1
10:00 Hucks Ultimate Club - Funatics Mixed 2. Liga Beach Mixed 2B 5 - 7
11:00 Caracals - Goldfingers Mixed 2. Liga Beach Mixed 2A 4 - 6
12:00 Farmers - Hucks Ultimate Club Mixed 2. Liga Beach Mixed 2B 5 - 8
13:00 Caracals - Zamperl Mixed 2. Liga Beach Mixed 2A 3 - 12
14:00 Göttinger 7 - Parkscheibe Mixed 1. Liga Beach Mixed 1A 8 - 6
15:00 Huskies - BRLO Mixed 2. Liga Beach Mixed 2B 2 - 8
16:00 Mainzelrenner - Monaco Mixed 1. Liga Beach Mixed 1B 9 - 6
17:00 Jogo Bonito - Parkscheibe Mixed 1. Liga Beach Mixed 1A 12 - 2
Rostock Kenttä 2
10:00 Farmers - BRLO Mixed 2. Liga Beach Mixed 2B 4 - 10
11:00 Windhosen - Bonnsai Mixed 2. Liga Beach Mixed 2A 4 - 5
12:00 Funatics - Huskies Mixed 2. Liga Beach Mixed 2B 7 - 3
13:00 Bonnsai - Goldfingers Mixed 2. Liga Beach Mixed 2A 5 - 7
14:00 Disckick - Saxy Divers Open 1. Liga Beach Open 11 - 6
15:00 Funatics - Farmers Mixed 2. Liga Beach Mixed 2B 12 - 3
16:00 Frau Rauscher & the Bembelboys - Hallunken Mixed 1. Liga Beach Mixed 1B 6 - 3
17:00 Endzonis - Göttinger 7 Mixed 1. Liga Beach Mixed 1A 8 - 6
Rostock Kenttä 3
10:00 Monaco - Frau Rauscher & the Bembelboys Mixed 1. Liga Beach Mixed 1B 7 - 8
11:00 Parkscheibe - Endzonis Mixed 1. Liga Beach Mixed 1A 4 - 11
12:00 Hardfisch - Disckick Open 1. Liga Beach Open 9 - 7
13:00 Hallunken - Monaco Mixed 1. Liga Beach Mixed 1B 8 - 9
14:00 Jogo Bonito - Endzonis Mixed 1. Liga Beach Mixed 1A 11 - 5
15:00 Bonnsai - Caracals Mixed 2. Liga Beach Mixed 2A 5 - 4
16:00 Saxy Divers - Hardfisch Open 1. Liga Beach Open 8 - 9
17:00 BRLO - Hucks Ultimate Club Mixed 2. Liga Beach Mixed 2B 13 - 3
Rostock Kenttä 4
10:00 Hallunken - Mainzelrenner Mixed 1. Liga Beach Mixed 1B 5 - 6
11:00 Göttinger 7 - Jogo Bonito Mixed 1. Liga Beach Mixed 1A 3 - 10
13:00 Mainzelrenner - Frau Rauscher & the Bembelboys Mixed 1. Liga Beach Mixed 1B 5 - 11
15:00 Zamperl - Windhosen Mixed 2. Liga Beach Mixed 2A 11 - 4
17:00 Goldfingers - Windhosen Mixed 2. Liga Beach Mixed 2A 9 - 6

Su 15.5.2022

Rostock Kenttä 1
09:00 Zamperl - Bonnsai Mixed 2. Liga Beach Mixed 2A 13 - 2
10:00 Jogo Bonito - Mainzelrenner Mixed 1. Liga Beach Playoff 1-4 12 - 4
11:00 Windhosen - Caracals Mixed 2. Liga Beach Mixed 2A 6 - 5
12:00 Mainzelrenner - Endzonis Mixed 1. Liga Beach Playoff 1-4 Finals 6 - 9
13:00 Windhosen - Farmers Mixed 2. Liga Beach Playoffs 8 - 5
14:00 Jogo Bonito - Frau Rauscher & the Bembelboys Mixed 1. Liga Beach Playoff 1-4 Finals 13 - 6
Rostock Kenttä 2
09:00 Huskies - Farmers Mixed 2. Liga Beach Mixed 2B 12 - 3
10:00 Frau Rauscher & the Bembelboys - Endzonis Mixed 1. Liga Beach Playoff 1-4 11 - 8
11:00 Goldfingers - Zamperl Mixed 2. Liga Beach Mixed 2A 6 - 11
13:00 Huskies - Caracals Mixed 2. Liga Beach Playoffs 6 - 10
14:00 BRLO - Goldfingers Mixed 2. Liga Beach Playoffs 12 - 7
Rostock Kenttä 3
11:00 BRLO - Funatics Mixed 2. Liga Beach Mixed 2B 13 - 2
13:00 Bonnsai - Hucks Ultimate Club Mixed 2. Liga Beach Spiel um Platz 5 7 - 5
Rostock Kenttä 4
11:00 Hucks Ultimate Club - Huskies Mixed 2. Liga Beach Mixed 2B 12 - 6
13:00 Zamperl - Funatics Mixed 2. Liga Beach Playoffs 13 - 7

Junioren Quali NO

Su 15.5.2022

Berlin Kenttä 1
15:45 Pizza Volante - Disckick U20 Quali NO U20 13 - 3
17:15 Disckick - Pizza Volante U20 Quali NO U20 4 - 10

Pokal Open

La 21.5.2022

Schwaigern Kenttä 1
09:00 Bora - Hardfisch DFV-Pokal Open Pool A 14 - 15
11:30 Hardfisch - Bad Skid DFV-Pokal Open Pool A 12 - 15
14:00 Bad Skid - Bora DFV-Pokal Open Pool A 15 - 10
16:00 Bora - Frizzly Bears DFV-Pokal Open RR 9-12 15 - 9
17:40 Bad Skid - Goldfingers DFV-Pokal Open Finale 1-8 15 - 10
Schwaigern Kenttä 2
09:00 Frizzly Bears - Goldfingers DFV-Pokal Open Pool B 10 - 12
11:30 Goldfingers - M.U.C. DFV-Pokal Open Pool B 14 - 15
14:00 M.U.C. - Frizzly Bears DFV-Pokal Open Pool B 15 - 14
17:40 M.U.C. - Hardfisch DFV-Pokal Open Finale 1-8 15 - 12
Kirchhausen Kenttä 1
09:00 Ars Ludendi - Bonnsai DFV-Pokal Open Pool C 15 - 6
11:30 Bonnsai - 7 Schwaben DFV-Pokal Open Pool C 6 - 15
14:00 7 Schwaben - Ars Ludendi DFV-Pokal Open Pool C 15 - 12
16:00 Bonnsai - Sturm und Drang DFV-Pokal Open RR 9-12 15 - 12
17:40 7 Schwaben - Heidees DFV-Pokal Open Finale 1-8 13 - 15
Kirchhausen Kenttä 2
09:00 Heidees - Sturm und Drang DFV-Pokal Open Pool D 13 - 12
11:30 Sturm und Drang - Wall City DFV-Pokal Open Pool D 7 - 15
14:00 Wall City - Heidees DFV-Pokal Open Pool D 15 - 7
17:40 Wall City - Ars Ludendi DFV-Pokal Open Finale 1-8 15 - 8

Junioren Quali NO

La 21.5.2022

Potsdam Kenttä 1
10:00 DJ Dahlem - Disckick U17 Quali NO Pool U17 0 - 13
10:45 JugEndzonis - Pizza Volante 2 U17 Quali NO Pool U17 3 - 10
11:30 Pizza Volante 1 - DJ Dahlem U17 Quali NO Pool U17 13 - 0
12:15 Disckick - JugEndzonis U17 Quali NO Pool U17 13 - 2
13:00 Pizza Volante 2 - Pizza Volante 1 U17 Quali NO Pool U17 2 - 13
13:45 DJ Dahlem - JugEndzonis U17 Quali NO Pool U17 5 - 6
14:30 Disckick - Pizza Volante 2 U17 Quali NO Pool U17 7 - 5
15:15 JugEndzonis - Pizza Volante 1 U17 Quali NO Pool U17 1 - 13
16:00 Pizza Volante 2 - DJ Dahlem U17 Quali NO Pool U17 13 - 3
16:45 Pizza Volante 1 - Disckick U17 Quali NO Pool U17 9 - 4

Junioren Quali West

La 21.5.2022

Köln Kenttä 1
10:00 Cologne Colibris - Sean's Sheep U17 Quali West Pool A 7 - 10
10:40 Frizzly Bears - TV Verl U17 Quali West Pool A 13 - 1
11:20 Nullacht! Ultimate - Cologne Colibris U17 Quali West Pool A 10 - 6
12:00 Sean's Sheep - Frizzly Bears U17 Quali West Pool A 10 - 5
12:40 TV Verl - Nullacht! Ultimate U17 Quali West Pool A 1 - 13
13:20 Cologne Colibris - Frizzly Bears U17 Quali West Pool A 9 - 7
14:00 Sean's Sheep - TV Verl U17 Quali West Pool A 13 - 0
14:40 Frizzly Bears - Nullacht! Ultimate U17 Quali West Pool A 5 - 12
15:20 TV Verl - Cologne Colibris U17 Quali West Pool A 0 - 11
16:00 Nullacht! Ultimate - Sean's Sheep U17 Quali West Pool A 7 - 11
Köln Kenttä 2
10:00 Cologne Colibris - Frizzly Bears U14 Quali West Pool A 5 - 7
10:50 TV Südkamen 1986 e.V. - Nullacht! Ultimate U14 Quali West Pool A 6 - 3
11:40 Frizzly Bears - TV Südkamen 1986 e.V. U14 Quali West Pool A 4 - 6
12:30 Nullacht! Ultimate - Cologne Colibris U14 Quali West Pool A 2 - 8
13:20 TV Südkamen 1986 e.V. - Cologne Colibris U14 Quali West Pool A 8 - 2
14:10 Frizzly Bears - Nullacht! Ultimate U14 Quali West Pool A 8 - 4
15:20 Cologne Colibris - Nullacht! Ultimate U14 Quali West Spiel um Platz 3 7 - 6
16:00 TV Südkamen 1986 e.V. - Frizzly Bears U14 Quali West Finale 9 - 3

Junioren Quali Nord

La 21.5.2022

Wilhelmshaven Kenttä 1
10:30 Etimates - Windhosen U14 U17 Quali Nord U17 9 - 3
11:15 UFO - Äitschbees U17 Quali Nord U17 3 - 9
12:00 Windhosen U17 - Etimates U17 Quali Nord U17 7 - 10
12:45 Windhosen U14 - UFO U17 Quali Nord U17 3 - 8
13:30 Äitschbees - Windhosen U17 U17 Quali Nord U17 12 - 2
14:15 Etimates - UFO U17 Quali Nord U17 7 - 5
15:00 Windhosen U14 - Äitschbees U17 Quali Nord U17 3 - 9
15:45 UFO - Windhosen U17 U17 Quali Nord U17 4 - 2
16:30 Äitschbees - Etimates U17 Quali Nord U17 13 - 5
17:15 Windhosen U17 - Windhosen U14 U17 Quali Nord U17 7 - 5
Wilhelmshaven Kenttä 2
11:30 Äitschbees - UFO U20 Quali Nord U20 7 - 10
13:20 UFO - Windhosen U20 U20 Quali Nord U20 13 - 3
15:10 Windhosen U20 - Äitschbees U20 Quali Nord U20 3 - 13

Junioren Quali NO

La 21.5.2022

Potsdam Kenttä 1
11:00 Goldfingers - Disckick U14 Quali NO Pool U14 1 - 9
11:35 Pebbleheads - Pizza Volante 2 U14 Quali NO Pool U14 3 - 5
12:10 Pizza Volante 1 - Goldfingers U14 Quali NO Pool U14 11 - 0
12:45 Disckick - Pebbleheads U14 Quali NO Pool U14 6 - 3
13:20 Pizza Volante 2 - Pizza Volante 1 U14 Quali NO Pool U14 0 - 6
13:55 Goldfingers - Pebbleheads U14 Quali NO Pool U14 3 - 2
14:30 Disckick - Pizza Volante 2 U14 Quali NO Pool U14 4 - 5
15:05 Pebbleheads - Pizza Volante 1 U14 Quali NO Pool U14 0 - 8
15:40 Pizza Volante 2 - Goldfingers U14 Quali NO Pool U14 4 - 5
16:15 Pizza Volante 1 - Disckick U14 Quali NO Pool U14 6 - 7

Pokal Open

Su 22.5.2022

Schwaigern Kenttä 1
09:00 Bad Skid - Wall City DFV-Pokal Open Finale 1-8 Semifinals 13 - 15
12:20 Bad Skid - Heidees DFV-Pokal Open Finale 1-8 Finals 15 - 10
14:00 Wall City - M.U.C. DFV-Pokal Open Finale 1-8 Finals 15 - 12
Schwaigern Kenttä 2
09:00 M.U.C. - Heidees DFV-Pokal Open Finale 1-8 Semifinals 15 - 13
12:20 Ars Ludendi - 7 Schwaben DFV-Pokal Open Finale 1-8 Finals 12 - 15
Kirchhausen Kenttä 1
09:00 Goldfingers - Ars Ludendi DFV-Pokal Open Finale 1-8 Semifinals 12 - 15
10:40 Bonnsai - Bora DFV-Pokal Open RR 9-12 7 - 15
12:20 Goldfingers - Hardfisch DFV-Pokal Open Finale 1-8 Finals 8 - 15
14:00 Bora - Sturm und Drang DFV-Pokal Open RR 9-12 15 - 9
Kirchhausen Kenttä 2
09:00 Hardfisch - 7 Schwaben DFV-Pokal Open Finale 1-8 Semifinals 14 - 15
10:40 Sturm und Drang - Frizzly Bears DFV-Pokal Open RR 9-12 10 - 15
14:00 Frizzly Bears - Bonnsai DFV-Pokal Open RR 9-12 15 - 7

Junioren Quali SO

Su 22.5.2022

Augsburg Kenttä 1
10:00 Lufos - Kindl U17 Quali Südost U17 8 - 7
11:20 Lufos - Moskitos U17 Quali Südost U17 11 - 6
12:40 Moskitos - Juniorwolves U17 Quali Südost U17 1 - 13
14:00 Kindl - Moskitos U17 Quali Südost U17 4 - 7
15:20 Moskitos - MuH U17 Quali Südost U17 4 - 8
Augsburg Kenttä 2
10:00 Juniorwolves - MuH U17 Quali Südost U17 13 - 1
11:20 MuH - Kindl U17 Quali Südost U17 5 - 11
12:40 MuH - Lufos U17 Quali Südost U17 2 - 11
14:00 Juniorwolves - Lufos U17 Quali Südost U17 13 - 1
15:20 Kindl - Juniorwolves U17 Quali Südost U17 1 - 13

Aikavyöhyke: Europe/Berlin. Paikallisaika: 25.5.2022 20:58