mixed masters

Sat 30.4.2022 Duisburg

Mixed Masters Pool A
09:00 Field 1 Heidees - Family Ultimate 15 - 2
09:00 Field 2 Old Main Line (Eintracht Frankfurt MXD) - DU bist Frisbee 15 - 6
12:20 Field 1 DU bist Frisbee - Heidees 6 - 15
12:20 Field 2 Family Ultimate - Old Main Line (Eintracht Frankfurt MXD) 10 - 15
15:40 Field 1 Heidees - Old Main Line (Eintracht Frankfurt MXD) 15 - 5
15:40 Field 2 DU bist Frisbee - Family Ultimate 8 - 15
Mixed Masters Pool B
10:40 Field 1 SugarMix - Tekielas 15 - 12
10:40 Field 2 Spätmix - MINT 15 - 8
14:00 Field 1 MINT - SugarMix 1 - 15
14:00 Field 2 Tekielas - Spätmix 8 - 15
17:20 Field 1 SugarMix - Spätmix 15 - 12
17:20 Field 2 MINT - Tekielas 9 - 15

Sun 1.5.2022 Duisburg

Mixed Masters Playoff 1-4
10:40 Field 1 Heidees - Spätmix 15 - 10
10:40 Field 2 SugarMix - Old Main Line (Eintracht Frankfurt MXD) 15 - 11
Mixed Masters Playoff 1-4 Finals
14:00 Field 1 Heidees - SugarMix 12 - 15
14:00 Field 2 Spätmix - Old Main Line (Eintracht Frankfurt MXD) 15 - 6
Mixed Masters RR 5-8
09:00 Field 1 Family Ultimate - MINT 12 - 15
09:00 Field 2 DU bist Frisbee - Tekielas 5 - 15
12:20 Field 1 Tekielas - Family Ultimate 15 - 6
12:20 Field 2 DU bist Frisbee - MINT 15 - 14

Junioren Quali NO

Sun 15.5.2022 Berlin

U20 Quali NO U20
15:45 Field 1 Pizza Volante - Disckick 13 - 3
17:15 Field 1 Disckick - Pizza Volante 4 - 10

Pokal Open

Sat 21.5.2022 Schwaigern

DFV-Pokal Open Pool A
09:00 Field 1 Bora - Hardfisch 14 - 15
11:30 Field 1 Hardfisch - Bad Skid 12 - 15
14:00 Field 1 Bad Skid - Bora 15 - 10
DFV-Pokal Open Pool B
09:00 Field 2 Frizzly Bears - Goldfingers 10 - 12
11:30 Field 2 Goldfingers - M.U.C. 14 - 15
14:00 Field 2 M.U.C. - Frizzly Bears 15 - 14
DFV-Pokal Open Finale 1-8
17:40 Field 1 Bad Skid - Goldfingers 15 - 10
17:40 Field 2 M.U.C. - Hardfisch 15 - 12
DFV-Pokal Open RR 9-12
16:00 Field 1 Bora - Frizzly Bears 15 - 9

Sat 21.5.2022 Kirchhausen

DFV-Pokal Open Pool C
09:00 Field 1 Ars Ludendi - Bonnsai 15 - 6
11:30 Field 1 Bonnsai - 7 Schwaben 6 - 15
14:00 Field 1 7 Schwaben - Ars Ludendi 15 - 12
DFV-Pokal Open Pool D
09:00 Field 2 Heidees - Sturm und Drang 13 - 12
11:30 Field 2 Sturm und Drang - Wall City 7 - 15
14:00 Field 2 Wall City - Heidees 15 - 7
DFV-Pokal Open Finale 1-8
17:40 Field 1 7 Schwaben - Heidees 13 - 15
17:40 Field 2 Wall City - Ars Ludendi 15 - 8
DFV-Pokal Open RR 9-12
16:00 Field 1 Bonnsai - Sturm und Drang 15 - 12

Junioren Quali NO

Sat 21.5.2022 Potsdam

U17 Quali NO Pool U17
10:00 Field 1 DJ Dahlem - Disckick 0 - 13
10:45 Field 1 JugEndzonis - Pizza Volante 2 3 - 10
11:30 Field 1 Pizza Volante 1 - DJ Dahlem 13 - 0
12:15 Field 1 Disckick - JugEndzonis 13 - 2
13:00 Field 1 Pizza Volante 2 - Pizza Volante 1 2 - 13
13:45 Field 1 DJ Dahlem - JugEndzonis 5 - 6
14:30 Field 1 Disckick - Pizza Volante 2 7 - 5
15:15 Field 1 JugEndzonis - Pizza Volante 1 1 - 13
16:00 Field 1 Pizza Volante 2 - DJ Dahlem 13 - 3
16:45 Field 1 Pizza Volante 1 - Disckick 9 - 4

Junioren Quali Nord

Sat 21.5.2022 Wilhelmshaven

U17 Quali Nord U17
10:30 Field 1 Etimates - Windhosen U14 9 - 3
11:15 Field 1 UFO - Äitschbees 3 - 9
12:00 Field 1 Windhosen U17 - Etimates 7 - 10
12:45 Field 1 Windhosen U14 - UFO 3 - 8
13:30 Field 1 Äitschbees - Windhosen U17 12 - 2
14:15 Field 1 Etimates - UFO 7 - 5
15:00 Field 1 Windhosen U14 - Äitschbees 3 - 9
15:45 Field 1 UFO - Windhosen U17 4 - 2
16:30 Field 1 Äitschbees - Etimates 13 - 5
17:15 Field 1 Windhosen U17 - Windhosen U14 7 - 5
U20 Quali Nord U20
11:30 Field 2 Äitschbees - UFO 7 - 10
13:20 Field 2 UFO - Windhosen U20 13 - 3
15:10 Field 2 Windhosen U20 - Äitschbees 3 - 13

Junioren Quali NO

Sat 21.5.2022 Potsdam

U14 Quali NO Pool U14
11:00 Field 1 Goldfingers - Disckick 1 - 9
11:35 Field 1 Pebbleheads - Pizza Volante 2 3 - 5
12:10 Field 1 Pizza Volante 1 - Goldfingers 11 - 0
12:45 Field 1 Disckick - Pebbleheads 6 - 3
13:20 Field 1 Pizza Volante 2 - Pizza Volante 1 0 - 6
13:55 Field 1 Goldfingers - Pebbleheads 3 - 2
14:30 Field 1 Disckick - Pizza Volante 2 4 - 5
15:05 Field 1 Pebbleheads - Pizza Volante 1 0 - 8
15:40 Field 1 Pizza Volante 2 - Goldfingers 4 - 5
16:15 Field 1 Pizza Volante 1 - Disckick 6 - 7

Pokal Open

Sun 22.5.2022 Schwaigern

DFV-Pokal Open Finale 1-8 Semifinals
09:00 Field 1 Bad Skid - Wall City ? - ? Game history
09:00 Field 2 M.U.C. - Heidees ? - ? Game history
DFV-Pokal Open Finale 1-8 Finals
12:20 Field 1 SF Loser 1 - SF Loser 2 ? - ?
12:20 Field 2 SF Winner 3 - SF Winner 4 ? - ?
14:00 Field 1 SF Winner 1 - SF Winner 2 ? - ?

Sun 22.5.2022 Kirchhausen

DFV-Pokal Open Finale 1-8 Semifinals
09:00 Field 1 Goldfingers - Ars Ludendi ? - ? Game history
09:00 Field 2 Hardfisch - 7 Schwaben ? - ? Game history
DFV-Pokal Open Finale 1-8 Finals
12:20 Field 1 SF Loser 3 - SF Loser 4 ? - ?
DFV-Pokal Open RR 9-12
10:40 Field 1 Bonnsai - Bora ? - ?
10:40 Field 2 Sturm und Drang - Frizzly Bears ? - ?
14:00 Field 1 Bora - Sturm und Drang ? - ?
14:00 Field 2 Frizzly Bears - Bonnsai ? - ?

Junioren Quali SO

Sun 22.5.2022 Augsburg

U17 Quali Südost U17
10:00 Field 1 Lufos - Kindl ? - ?
10:00 Field 2 Juniorwolves - MuH ? - ?
11:20 Field 1 Lufos - Moskitos ? - ?
11:20 Field 2 MuH - Kindl ? - ?
12:40 Field 1 Moskitos - Juniorwolves ? - ?
12:40 Field 2 MuH - Lufos ? - ?
14:00 Field 1 Kindl - Moskitos ? - ?
14:00 Field 2 Juniorwolves - Lufos ? - ?
15:20 Field 1 Moskitos - MuH ? - ?
15:20 Field 2 Kindl - Juniorwolves ? - ?

Timezone: Europe/Berlin. Local time: 22.5.2022 04:32