Mixed Masters

Pool A
30.4.2022 09:00 Field 1 Heidees - Family Ultimate 15 - 2
30.4.2022 09:00 Field 2 Old Main Line (Eintracht Frankfurt MXD) - DU bist Frisbee 15 - 6
30.4.2022 12:20 Field 1 DU bist Frisbee - Heidees 6 - 15
30.4.2022 12:20 Field 2 Family Ultimate - Old Main Line (Eintracht Frankfurt MXD) 10 - 15
30.4.2022 15:40 Field 1 Heidees - Old Main Line (Eintracht Frankfurt MXD) 15 - 5
30.4.2022 15:40 Field 2 DU bist Frisbee - Family Ultimate 8 - 15
Pool B
30.4.2022 10:40 Field 1 SugarMix - Tekielas 15 - 12
30.4.2022 10:40 Field 2 Spätmix - MINT 15 - 8
30.4.2022 14:00 Field 1 MINT - SugarMix 1 - 15
30.4.2022 14:00 Field 2 Tekielas - Spätmix 8 - 15
30.4.2022 17:20 Field 1 SugarMix - Spätmix 15 - 12
30.4.2022 17:20 Field 2 MINT - Tekielas 9 - 15
Playoff 1-4
1.5.2022 10:40 Field 1 Heidees - Spätmix 15 - 10
1.5.2022 10:40 Field 2 SugarMix - Old Main Line (Eintracht Frankfurt MXD) 15 - 11
Playoff 1-4 Finals
1.5.2022 14:00 Field 1 Heidees - SugarMix 12 - 15
1.5.2022 14:00 Field 2 Spätmix - Old Main Line (Eintracht Frankfurt MXD) 15 - 6
RR 5-8
1.5.2022 09:00 Field 1 Family Ultimate - MINT 12 - 15
1.5.2022 09:00 Field 2 DU bist Frisbee - Tekielas 5 - 15
1.5.2022 12:20 Field 1 Tekielas - Family Ultimate 15 - 6
1.5.2022 12:20 Field 2 DU bist Frisbee - MINT 15 - 14

DFV-Pokal Open

Pool A
21.5.2022 09:00 Field 1 Bora - Hardfisch 14 - 15
21.5.2022 11:30 Field 1 Hardfisch - Bad Skid 12 - 15
21.5.2022 14:00 Field 1 Bad Skid - Bora 15 - 10
Pool B
21.5.2022 09:00 Field 2 Frizzly Bears - Goldfingers 10 - 12
21.5.2022 11:30 Field 2 Goldfingers - M.U.C. 14 - 15
21.5.2022 14:00 Field 2 M.U.C. - Frizzly Bears 15 - 14
Pool C
21.5.2022 09:00 Field 1 Ars Ludendi - Bonnsai 15 - 6
21.5.2022 11:30 Field 1 Bonnsai - 7 Schwaben 6 - 15
21.5.2022 14:00 Field 1 7 Schwaben - Ars Ludendi 15 - 12
Pool D
21.5.2022 09:00 Field 2 Heidees - Sturm und Drang 13 - 12
21.5.2022 11:30 Field 2 Sturm und Drang - Wall City 7 - 15
21.5.2022 14:00 Field 2 Wall City - Heidees 15 - 7
Finale 1-8
21.5.2022 17:40 Field 1 Bad Skid - Goldfingers 15 - 10
21.5.2022 17:40 Field 1 7 Schwaben - Heidees 13 - 15
21.5.2022 17:40 Field 2 Wall City - Ars Ludendi 15 - 8
21.5.2022 17:40 Field 2 M.U.C. - Hardfisch 15 - 12
RR 9-12
21.5.2022 16:00 Field 1 Bora - Frizzly Bears 15 - 9
21.5.2022 16:00 Field 1 Bonnsai - Sturm und Drang 15 - 12

U14 Quali NO

Pool U14
21.5.2022 11:00 Field 1 Goldfingers - Disckick 1 - 9
21.5.2022 11:35 Field 1 Pebbleheads - Pizza Volante 2 3 - 5
21.5.2022 12:10 Field 1 Pizza Volante 1 - Goldfingers 11 - 0
21.5.2022 12:45 Field 1 Disckick - Pebbleheads 6 - 3
21.5.2022 13:20 Field 1 Pizza Volante 2 - Pizza Volante 1 0 - 6
21.5.2022 13:55 Field 1 Goldfingers - Pebbleheads 3 - 2
21.5.2022 14:30 Field 1 Disckick - Pizza Volante 2 4 - 5
21.5.2022 15:05 Field 1 Pebbleheads - Pizza Volante 1 0 - 8
21.5.2022 15:40 Field 1 Pizza Volante 2 - Goldfingers 4 - 5
21.5.2022 16:15 Field 1 Pizza Volante 1 - Disckick 6 - 7

U17 Quali NO

Pool U17
21.5.2022 10:00 Field 1 DJ Dahlem - Disckick 0 - 13
21.5.2022 10:45 Field 1 JugEndzonis - Pizza Volante 2 3 - 10
21.5.2022 11:30 Field 1 Pizza Volante 1 - DJ Dahlem 13 - 0
21.5.2022 12:15 Field 1 Disckick - JugEndzonis 13 - 2
21.5.2022 13:00 Field 1 Pizza Volante 2 - Pizza Volante 1 2 - 13
21.5.2022 13:45 Field 1 DJ Dahlem - JugEndzonis 5 - 6
21.5.2022 14:30 Field 1 Disckick - Pizza Volante 2 7 - 5
21.5.2022 15:15 Field 1 JugEndzonis - Pizza Volante 1 1 - 13
21.5.2022 16:00 Field 1 Pizza Volante 2 - DJ Dahlem 13 - 3
21.5.2022 16:45 Field 1 Pizza Volante 1 - Disckick 9 - 4

U20 Quali NO

U20
15.5.2022 15:45 Field 1 Pizza Volante - Disckick 13 - 3
15.5.2022 17:15 Field 1 Disckick - Pizza Volante 4 - 10

U17 Quali Nord

U17
21.5.2022 10:30 Field 1 Etimates - Windhosen U14 9 - 3
21.5.2022 11:15 Field 1 UFO - Äitschbees 3 - 9
21.5.2022 12:00 Field 1 Windhosen U17 - Etimates 7 - 10
21.5.2022 12:45 Field 1 Windhosen U14 - UFO 3 - 8
21.5.2022 13:30 Field 1 Äitschbees - Windhosen U17 12 - 2
21.5.2022 14:15 Field 1 Etimates - UFO 7 - 5
21.5.2022 15:00 Field 1 Windhosen U14 - Äitschbees 3 - 9
21.5.2022 15:45 Field 1 UFO - Windhosen U17 4 - 2
21.5.2022 16:30 Field 1 Äitschbees - Etimates 13 - 5
21.5.2022 17:15 Field 1 Windhosen U17 - Windhosen U14 7 - 5

U20 Quali Nord

U20
21.5.2022 11:30 Field 2 Äitschbees - UFO 7 - 10
21.5.2022 13:20 Field 2 UFO - Windhosen U20 13 - 3
21.5.2022 15:10 Field 2 Windhosen U20 - Äitschbees 3 - 13

Timezone: Europe/Berlin. Local time: 22.5.2022 03:14