Pelikone
de_DE.utf8 en_GB.utf8 fi_FI.utf8
 Uusi käyttäjä?
 

mixed masters Beach Pokal Open Junioren Quali NO Junioren Quali Nord Junioren Quali SO Junioren Quali West All groupings

Mixed Masters

Pool A
30.4.2022 09:00 Kenttä 1 Heidees - Family Ultimate 15 - 2
30.4.2022 09:00 Kenttä 2 Old Main Line (Eintracht Frankfurt MXD) - DU bist Frisbee 15 - 6
30.4.2022 12:20 Kenttä 1 DU bist Frisbee - Heidees 6 - 15
30.4.2022 12:20 Kenttä 2 Family Ultimate - Old Main Line (Eintracht Frankfurt MXD) 10 - 15
30.4.2022 15:40 Kenttä 1 Heidees - Old Main Line (Eintracht Frankfurt MXD) 15 - 5
30.4.2022 15:40 Kenttä 2 DU bist Frisbee - Family Ultimate 8 - 15
Pool B
30.4.2022 10:40 Kenttä 1 SugarMix - Tekielas 15 - 12
30.4.2022 10:40 Kenttä 2 Spätmix - MINT 15 - 8
30.4.2022 14:00 Kenttä 1 MINT - SugarMix 1 - 15
30.4.2022 14:00 Kenttä 2 Tekielas - Spätmix 8 - 15
30.4.2022 17:20 Kenttä 1 SugarMix - Spätmix 15 - 12
30.4.2022 17:20 Kenttä 2 MINT - Tekielas 9 - 15
Playoff 1-4
1.5.2022 10:40 Kenttä 1 Heidees - Spätmix 15 - 10
1.5.2022 10:40 Kenttä 2 SugarMix - Old Main Line (Eintracht Frankfurt MXD) 15 - 11
Playoff 1-4 Finals
1.5.2022 14:00 Kenttä 1 Heidees - SugarMix 12 - 15
1.5.2022 14:00 Kenttä 2 Spätmix - Old Main Line (Eintracht Frankfurt MXD) 15 - 6
RR 5-8
1.5.2022 09:00 Kenttä 1 Family Ultimate - MINT 12 - 15
1.5.2022 09:00 Kenttä 2 DU bist Frisbee - Tekielas 5 - 15
1.5.2022 12:20 Kenttä 1 Tekielas - Family Ultimate 15 - 6
1.5.2022 12:20 Kenttä 2 DU bist Frisbee - MINT 15 - 14

Mixed 1. Liga Beach

Mixed 1A
14.5.2022 11:00 Kenttä 3 Parkscheibe - Endzonis 4 - 11
14.5.2022 11:00 Kenttä 4 Göttinger 7 - Jogo Bonito 3 - 10
14.5.2022 14:00 Kenttä 1 Göttinger 7 - Parkscheibe 8 - 6
14.5.2022 14:00 Kenttä 3 Jogo Bonito - Endzonis 11 - 5
14.5.2022 17:00 Kenttä 1 Jogo Bonito - Parkscheibe 12 - 2
14.5.2022 17:00 Kenttä 2 Endzonis - Göttinger 7 8 - 6
Mixed 1B
14.5.2022 10:00 Kenttä 3 Monaco - Frau Rauscher & the Bembelboys 7 - 8
14.5.2022 10:00 Kenttä 4 Hallunken - Mainzelrenner 5 - 6
14.5.2022 13:00 Kenttä 3 Hallunken - Monaco 8 - 9
14.5.2022 13:00 Kenttä 4 Mainzelrenner - Frau Rauscher & the Bembelboys 5 - 11
14.5.2022 16:00 Kenttä 1 Mainzelrenner - Monaco 9 - 6
14.5.2022 16:00 Kenttä 2 Frau Rauscher & the Bembelboys - Hallunken 6 - 3
Playoff 1-4
15.5.2022 10:00 Kenttä 1 Jogo Bonito - Mainzelrenner 12 - 4
15.5.2022 10:00 Kenttä 2 Frau Rauscher & the Bembelboys - Endzonis 11 - 8
Playoff 1-4 Finals
15.5.2022 12:00 Kenttä 1 Mainzelrenner - Endzonis 6 - 9
15.5.2022 14:00 Kenttä 1 Jogo Bonito - Frau Rauscher & the Bembelboys 13 - 6

Mixed 2. Liga Beach

Mixed 2A
14.5.2022 11:00 Kenttä 1 Caracals - Goldfingers 4 - 6
14.5.2022 11:00 Kenttä 2 Windhosen - Bonnsai 4 - 5
14.5.2022 13:00 Kenttä 1 Caracals - Zamperl 3 - 12
14.5.2022 13:00 Kenttä 2 Bonnsai - Goldfingers 5 - 7
14.5.2022 15:00 Kenttä 3 Bonnsai - Caracals 5 - 4
14.5.2022 15:00 Kenttä 4 Zamperl - Windhosen 11 - 4
14.5.2022 17:00 Kenttä 4 Goldfingers - Windhosen 9 - 6
15.5.2022 09:00 Kenttä 1 Zamperl - Bonnsai 13 - 2
15.5.2022 11:00 Kenttä 1 Windhosen - Caracals 6 - 5
15.5.2022 11:00 Kenttä 2 Goldfingers - Zamperl 6 - 11
Mixed 2B
14.5.2022 10:00 Kenttä 1 Hucks Ultimate Club - Funatics 5 - 7
14.5.2022 10:00 Kenttä 2 Farmers - BRLO 4 - 10
14.5.2022 12:00 Kenttä 1 Farmers - Hucks Ultimate Club 5 - 8
14.5.2022 12:00 Kenttä 2 Funatics - Huskies 7 - 3
14.5.2022 15:00 Kenttä 1 Huskies - BRLO 2 - 8
14.5.2022 15:00 Kenttä 2 Funatics - Farmers 12 - 3
14.5.2022 17:00 Kenttä 3 BRLO - Hucks Ultimate Club 13 - 3
15.5.2022 09:00 Kenttä 2 Huskies - Farmers 12 - 3
15.5.2022 11:00 Kenttä 3 BRLO - Funatics 13 - 2
15.5.2022 11:00 Kenttä 4 Hucks Ultimate Club - Huskies 12 - 6
Playoffs
15.5.2022 13:00 Kenttä 1 Windhosen - Farmers 8 - 5
15.5.2022 13:00 Kenttä 2 Huskies - Caracals 6 - 10
15.5.2022 13:00 Kenttä 4 Zamperl - Funatics 13 - 7
15.5.2022 14:00 Kenttä 2 BRLO - Goldfingers 12 - 7
Spiel um Platz 5
15.5.2022 13:00 Kenttä 3 Bonnsai - Hucks Ultimate Club 7 - 5

Open 1. Liga Beach

Open
14.5.2022 12:00 Kenttä 3 Hardfisch - Disckick 9 - 7
14.5.2022 14:00 Kenttä 2 Disckick - Saxy Divers 11 - 6
14.5.2022 16:00 Kenttä 3 Saxy Divers - Hardfisch 8 - 9

DFV-Pokal Open

Pool A
21.5.2022 09:00 Kenttä 1 Bora - Hardfisch 14 - 15
21.5.2022 11:30 Kenttä 1 Hardfisch - Bad Skid 12 - 15
21.5.2022 14:00 Kenttä 1 Bad Skid - Bora 15 - 10
Pool B
21.5.2022 09:00 Kenttä 2 Frizzly Bears - Goldfingers 10 - 12
21.5.2022 11:30 Kenttä 2 Goldfingers - M.U.C. 14 - 15
21.5.2022 14:00 Kenttä 2 M.U.C. - Frizzly Bears 15 - 14
Pool C
21.5.2022 09:00 Kenttä 1 Ars Ludendi - Bonnsai 15 - 6
21.5.2022 11:30 Kenttä 1 Bonnsai - 7 Schwaben 6 - 15
21.5.2022 14:00 Kenttä 1 7 Schwaben - Ars Ludendi 15 - 12
Pool D
21.5.2022 09:00 Kenttä 2 Heidees - Sturm und Drang 13 - 12
21.5.2022 11:30 Kenttä 2 Sturm und Drang - Wall City 7 - 15
21.5.2022 14:00 Kenttä 2 Wall City - Heidees 15 - 7
Finale 1-8
21.5.2022 17:40 Kenttä 1 Bad Skid - Goldfingers 15 - 10
21.5.2022 17:40 Kenttä 1 7 Schwaben - Heidees 13 - 15
21.5.2022 17:40 Kenttä 2 Wall City - Ars Ludendi 15 - 8
21.5.2022 17:40 Kenttä 2 M.U.C. - Hardfisch 15 - 12
Finale 1-8 Semifinals
22.5.2022 09:00 Kenttä 1 Bad Skid - Wall City 13 - 15
22.5.2022 09:00 Kenttä 1 Goldfingers - Ars Ludendi 12 - 15
22.5.2022 09:00 Kenttä 2 M.U.C. - Heidees 15 - 13
22.5.2022 09:00 Kenttä 2 Hardfisch - 7 Schwaben 14 - 15
Finale 1-8 Finals
22.5.2022 12:20 Kenttä 1 Bad Skid - Heidees 15 - 10
22.5.2022 12:20 Kenttä 1 Goldfingers - Hardfisch 8 - 15
22.5.2022 12:20 Kenttä 2 Ars Ludendi - 7 Schwaben 12 - 15
22.5.2022 14:00 Kenttä 1 Wall City - M.U.C. 15 - 12
RR 9-12
21.5.2022 16:00 Kenttä 1 Bora - Frizzly Bears 15 - 9
21.5.2022 16:00 Kenttä 1 Bonnsai - Sturm und Drang 15 - 12
22.5.2022 10:40 Kenttä 1 Bonnsai - Bora 7 - 15
22.5.2022 10:40 Kenttä 2 Sturm und Drang - Frizzly Bears 10 - 15
22.5.2022 14:00 Kenttä 1 Bora - Sturm und Drang 15 - 9
22.5.2022 14:00 Kenttä 2 Frizzly Bears - Bonnsai 15 - 7

U14 Quali NO

Pool U14
21.5.2022 11:00 Kenttä 1 Goldfingers - Disckick 1 - 9
21.5.2022 11:35 Kenttä 1 Pebbleheads - Pizza Volante 2 3 - 5
21.5.2022 12:10 Kenttä 1 Pizza Volante 1 - Goldfingers 11 - 0
21.5.2022 12:45 Kenttä 1 Disckick - Pebbleheads 6 - 3
21.5.2022 13:20 Kenttä 1 Pizza Volante 2 - Pizza Volante 1 0 - 6
21.5.2022 13:55 Kenttä 1 Goldfingers - Pebbleheads 3 - 2
21.5.2022 14:30 Kenttä 1 Disckick - Pizza Volante 2 4 - 5
21.5.2022 15:05 Kenttä 1 Pebbleheads - Pizza Volante 1 0 - 8
21.5.2022 15:40 Kenttä 1 Pizza Volante 2 - Goldfingers 4 - 5
21.5.2022 16:15 Kenttä 1 Pizza Volante 1 - Disckick 6 - 7

U17 Quali NO

Pool U17
21.5.2022 10:00 Kenttä 1 DJ Dahlem - Disckick 0 - 13
21.5.2022 10:45 Kenttä 1 JugEndzonis - Pizza Volante 2 3 - 10
21.5.2022 11:30 Kenttä 1 Pizza Volante 1 - DJ Dahlem 13 - 0
21.5.2022 12:15 Kenttä 1 Disckick - JugEndzonis 13 - 2
21.5.2022 13:00 Kenttä 1 Pizza Volante 2 - Pizza Volante 1 2 - 13
21.5.2022 13:45 Kenttä 1 DJ Dahlem - JugEndzonis 5 - 6
21.5.2022 14:30 Kenttä 1 Disckick - Pizza Volante 2 7 - 5
21.5.2022 15:15 Kenttä 1 JugEndzonis - Pizza Volante 1 1 - 13
21.5.2022 16:00 Kenttä 1 Pizza Volante 2 - DJ Dahlem 13 - 3
21.5.2022 16:45 Kenttä 1 Pizza Volante 1 - Disckick 9 - 4

U20 Quali NO

U20
15.5.2022 15:45 Kenttä 1 Pizza Volante - Disckick 13 - 3
15.5.2022 17:15 Kenttä 1 Disckick - Pizza Volante 4 - 10

U17 Quali Nord

U17
21.5.2022 10:30 Kenttä 1 Etimates - Windhosen U14 9 - 3
21.5.2022 11:15 Kenttä 1 UFO - Äitschbees 3 - 9
21.5.2022 12:00 Kenttä 1 Windhosen U17 - Etimates 7 - 10
21.5.2022 12:45 Kenttä 1 Windhosen U14 - UFO 3 - 8
21.5.2022 13:30 Kenttä 1 Äitschbees - Windhosen U17 12 - 2
21.5.2022 14:15 Kenttä 1 Etimates - UFO 7 - 5
21.5.2022 15:00 Kenttä 1 Windhosen U14 - Äitschbees 3 - 9
21.5.2022 15:45 Kenttä 1 UFO - Windhosen U17 4 - 2
21.5.2022 16:30 Kenttä 1 Äitschbees - Etimates 13 - 5
21.5.2022 17:15 Kenttä 1 Windhosen U17 - Windhosen U14 7 - 5

U20 Quali Nord

U20
21.5.2022 11:30 Kenttä 2 Äitschbees - UFO 7 - 10
21.5.2022 13:20 Kenttä 2 UFO - Windhosen U20 13 - 3
21.5.2022 15:10 Kenttä 2 Windhosen U20 - Äitschbees 3 - 13

U17 Quali Südost

U17
22.5.2022 10:00 Kenttä 1 Lufos - Kindl 8 - 7
22.5.2022 10:00 Kenttä 2 Juniorwolves - MuH 13 - 1
22.5.2022 11:20 Kenttä 1 Lufos - Moskitos 11 - 6
22.5.2022 11:20 Kenttä 2 MuH - Kindl 5 - 11
22.5.2022 12:40 Kenttä 1 Moskitos - Juniorwolves 1 - 13
22.5.2022 12:40 Kenttä 2 MuH - Lufos 2 - 11
22.5.2022 14:00 Kenttä 1 Kindl - Moskitos 4 - 7
22.5.2022 14:00 Kenttä 2 Juniorwolves - Lufos 13 - 1
22.5.2022 15:20 Kenttä 1 Moskitos - MuH 4 - 8
22.5.2022 15:20 Kenttä 2 Kindl - Juniorwolves 1 - 13

U14 Quali West

Pool A
21.5.2022 10:00 Kenttä 2 Cologne Colibris - Frizzly Bears 5 - 7
21.5.2022 10:50 Kenttä 2 TV Südkamen 1986 e.V. - Nullacht! Ultimate 6 - 3
21.5.2022 11:40 Kenttä 2 Frizzly Bears - TV Südkamen 1986 e.V. 4 - 6
21.5.2022 12:30 Kenttä 2 Nullacht! Ultimate - Cologne Colibris 2 - 8
21.5.2022 13:20 Kenttä 2 TV Südkamen 1986 e.V. - Cologne Colibris 8 - 2
21.5.2022 14:10 Kenttä 2 Frizzly Bears - Nullacht! Ultimate 8 - 4
Finale
21.5.2022 16:00 Kenttä 2 TV Südkamen 1986 e.V. - Frizzly Bears 9 - 3
Spiel um Platz 3
21.5.2022 15:20 Kenttä 2 Cologne Colibris - Nullacht! Ultimate 7 - 6

U17 Quali West

Pool A
21.5.2022 10:00 Kenttä 1 Cologne Colibris - Sean's Sheep 7 - 10
21.5.2022 10:40 Kenttä 1 Frizzly Bears - TV Verl 13 - 1
21.5.2022 11:20 Kenttä 1 Nullacht! Ultimate - Cologne Colibris 10 - 6
21.5.2022 12:00 Kenttä 1 Sean's Sheep - Frizzly Bears 10 - 5
21.5.2022 12:40 Kenttä 1 TV Verl - Nullacht! Ultimate 1 - 13
21.5.2022 13:20 Kenttä 1 Cologne Colibris - Frizzly Bears 9 - 7
21.5.2022 14:00 Kenttä 1 Sean's Sheep - TV Verl 13 - 0
21.5.2022 14:40 Kenttä 1 Frizzly Bears - Nullacht! Ultimate 5 - 12
21.5.2022 15:20 Kenttä 1 TV Verl - Cologne Colibris 0 - 11
21.5.2022 16:00 Kenttä 1 Nullacht! Ultimate - Sean's Sheep 7 - 11

Aikavyöhyke: Europe/Berlin. Paikallisaika: 25.5.2022 21:43