Joukkueet
MIxed 4. Liga NO | |||
---|---|---|---|
1. | Endzonis Luv | Rostock | Pistepörssi Pelit |
2. | Hucks Ultimate Club Berlin II | Berlin | Pistepörssi Pelit |
3. | Endzonis Lee | Rostock | Pistepörssi Pelit |
Mixed 4. Liga SO | |||
---|---|---|---|
1. | Next Generation | Nürnberg | Pistepörssi Pelit |
2. | Unwucht | Erlangen | Pistepörssi Pelit |
3. | Mir us Haldawang | Haldenwang | Pistepörssi Pelit |
Frauen 3. Liga NW | |||
---|---|---|---|
1. | TV Südkamen | Kamen | Pistepörssi Pelit |
2. | Sunblocker | Oldenburg | Pistepörssi Pelit |
3. | Ultimate Lions | Essen | Pistepörssi Pelit |
4. | Frizzly Bears | Aachen | Pistepörssi Pelit |
Frauen 3. Liga NO | |||
---|---|---|---|
1. | Potsdamen | Potsdam | Pistepörssi Pelit |
2. | Disckick | Berlin | Pistepörssi Pelit |
3. | Hucks Ultimate Club Berlin II | Berlin | Pistepörssi Pelit |
4. | Endamazonis | Rostock | Pistepörssi Pelit |
Frauen 3. Liga Süd | |||
---|---|---|---|
1. | ULMtimädels | Ulm | Pistepörssi Pelit |
2. | Schwestern Grimm | Kassel | Pistepörssi Pelit |
3. | Heidees II | Eppelheim | Pistepörssi Pelit |
U14 Quali Nord | |||
---|---|---|---|
1. | Windhosen | Wilhelmshaven | Pistepörssi Pelit |
2. | TeKielas | Kiel | Pistepörssi Pelit |
3. | Etimates | Hamburg | Pistepörssi Pelit |
U14 Quali West | |||
---|---|---|---|
1. | Cologne Colibris | Köln | Pistepörssi Pelit |
2. | Nullacht! Ultimate | Münster | Pistepörssi Pelit |
3. | Frizzly Bears | Aachen | Pistepörssi Pelit |
U14 Quali SW | |||
---|---|---|---|
1. | Bad Raps | Bad Rappenau | Pistepörssi Pelit |
2. | Rheinos | N.N. | Pistepörssi Pelit |
3. | The Kids | Schwaigern | Pistepörssi Pelit |
U14 Quali SO | |||
---|---|---|---|
1. | Juniorwolves | Augsburg | Pistepörssi Pelit |
2. | Ratisbona Eagles | Regensburg | Pistepörssi Pelit |
3. | Moskitos | München | Pistepörssi Pelit |
4. | Lufos | Pistepörssi Pelit |
U17 Quali Nord | |||
---|---|---|---|
1. | Windhosen | Wilhelmshaven | Pistepörssi Pelit |
2. | Windhosen 2 | Wilhelmshaven | Pistepörssi Pelit |
3. | Etimates | Hamburg | Pistepörssi Pelit |
4. | Rotpot | Braunschweig | Pistepörssi Pelit |
U17 Quali West | |||
---|---|---|---|
1. | Frizzly Bears | Aachen | Pistepörssi Pelit |
2. | Cologne Colibris | Köln | Pistepörssi Pelit |
3. | Nullacht! Ultimate | Münster | Pistepörssi Pelit |
4. | TV Südkamen 1986 e.V. | Kamen | Pistepörssi Pelit |
U17 Quali SW | |||
---|---|---|---|
1. | Bad Raps | Bad Rappenau | Pistepörssi Pelit |
2. | Piratos | Karlsruhe | Pistepörssi Pelit |
3. | The Kids | Schwaigern | Pistepörssi Pelit |
4. | Eintracht Frankfut | Frankfurt am Main | Pistepörssi Pelit |
U20 Quali Nord | |||
---|---|---|---|
1. | UFO | Osnabrück | Pistepörssi Pelit |
2. | Äitschbees | Hermannsburg | Pistepörssi Pelit |
3. | Windhosen | Wilhelmshaven | Pistepörssi Pelit |
U20 Quali West | |||
---|---|---|---|
1. | Sean's Sheep | Beckum | Pistepörssi Pelit |
2. | Cologne Colibris | Köln | Pistepörssi Pelit |
3. | TV Südkamen | Kamen | Pistepörssi Pelit |
4. | Frizzly Bears | Aachen | Pistepörssi Pelit |
U20 Quali NO | |||
---|---|---|---|
1. | Pizza Volante | Leipzig | Pistepörssi Pelit |
2. | Disckick | Berlin | Pistepörssi Pelit |
3. | Endzonis | Rostock | Pistepörssi Pelit |
U20 Quali SW | |||
---|---|---|---|
1. | Piratos | Karlsruhe | Pistepörssi Pelit |
U20 Quali SO | |||
---|---|---|---|
1. | IsarRunners | TSV Unterföhring | Pistepörssi Pelit |
2. | Juniorwolves | Augsburg | Pistepörssi Pelit |
3. | Münchner Kindl | München | Pistepörssi Pelit |