Teams
Open Beach | Damen Beach |
---|---|
1st Disckick | 1st jinX |
2nd Hardfisch | 2nd Hucks Ultimate Club Berlin |
3rd Goldfingers | 3rd Goldfingers PotsDamen |
4th Drehst'n Deckel | |
5th Hucks Ultimate Club Berlin | |
6th Ars Ludendi | |
7th Cultimaters | |
8th Berliner Plauze |
Mixed 1. Liga Beach | Mixed 2. Liga Beach | Mixed 3. Liga Beach |
---|---|---|
1st DARKROOM Foodplay | 1st Göttinger 7 | 1st Parkscheibe |
2nd Frizzly Bears | 2nd Sturmflut Hamburg | 2nd Nullacht! Ultimate Münster |
3rd Mainzelrenner | 3rd Hallunken | 3rd Bonnsai |
4th Hund Flach Werfen | 4th Monaco | 4th HS-Ultimate |
5th Frau Rauscher & The Bembelboys | 5th Saxy Divers | |
6th Endzonis | 6th Torpedo Phoenix | |
7th Griffins Lehre | 7th Drehst'n Deckel | |
8th Red Eagles | 8th Rotor Ultimate Berlin |
U20 | U17 | U14 |
---|---|---|
1st Disckick | 1st UFO | 1st Äitschbees |
2nd Lions | 2nd Pizza Volante | 2nd Heppie Frisbeez |
3rd IsarRunners | 3rd TV Südkamen | 3rd Pizza Volante |
4th Äitschbees | 4th Lions | 4th Disckick |
5th UFO | 5th Disckick | 5th Juniorwolves |
6th TV Südkamen | 6th Äitschbees | 6th TV Verl |
7th Seans's Sheep | 7th Cologne Colibris | 7th Seans's Sheep |
8th Nullacht! Ultimate Münster | 8th Kirchheim Ultimate Juniors | 8th MuH - Mir uss Haldawang |
9th Cologne Colibris | 9th Piratos | |
10th Pizza Volante | 10th Münchner Kindl |
Damen 1. Liga | Damen 2. Liga Nord | Damen 2. Liga Süd |
---|---|---|
1st Mainzelmädchen | 1st M-Pfau | 1st GoHo Girls |
2nd Heidelbärchen | 2nd U de Cologne | 2nd Frau Rauscher |
3rd JinX | 3rd Saxy Berries | 3rd Chicyrria |
4th Woodchicas | 4th Gulls2Sea | 4th Paradisca Jena |
5th Seagulls | 5th Hucks Ultimate Club Berlin | 5th Bad Chicks |
6th Frankas | 6th Bonobos | 5th Mainz Ludendi |
7th Black Foxx | 7th DAX | ? |
8th MarGie | 8th Goldfingers PotsDamen | |
9th Nullacht! Ultimate |
Open 1. Liga | Open 2. Liga Nord | Open 2. Liga Süd |
---|---|---|
1st Bad Skid | 1st Goldfingers | 1st Bad Raps |
2nd M.U.C. | 2nd Deine Mudder Bremen | 2nd Gummibärchen |
3rd 7Schwaben | 3rd Drehst'n Deckel | 3rd Wolpertinger |
4th Wall City | 4th Hard2Fisch | 4th Force Middle |
5th Heidees | 5th Frühsport 0,2 | 5th THW |
6th Ars Ludendi | 6th Caracals | 6th Feldrenner |
7th Frizzly Bears | 7th TeKielas | 7th 2MUCL |
8th BORA | 8th Disckick | 8th 7Schwaben II |
9th Hardfisch | ||
10th Hässliche Erdferkel | ||
11th GeRey | ||
12th Frank N. | ||
13th Kiel2 | ||
14th Funatics | ||
15th Hucks Ultimate Berlin | ||
16th Family Ultimate |
Open 3. Liga NW | Open 3. Liga NO | Open 3. Liga Süd |
---|---|---|
1st Bonnsai | 1st Mad Squid | 1st Sturm und Drang |
2nd DU bist Frisbee | 2nd EazyEastKoast | 2nd Paradisco |
3rd Bonobos | 3rd MULe | 3rd Wer(f)wölfle |
4th Die 7 Todsünden | 4th Mitteldeutscher Rundflug | 4th Schwabing Frisbee Buam e.V. |
5th Frisbielefeld | 5th DJ Dahlem | 5th Spice Boyz |
6th Schleudertrauma | 6th FrankPauli |
Mixed 1. Liga | Mixed 2. Liga Nord | Mixed 2. Liga Süd |
---|---|---|
1st Colorado | 1st Nullacht! Ultimate Münster | 1st Monaco Mix |
2nd Mainzelrenner | 2nd Hucks Ultimate Club Berlin | 2nd Next Generation |
3rd Ars Ludendi | 3rd Bonobos | 3rd Frisbee Fieber |
4th Hässliche Erdferkel | 4th Tekielas | 4th Team Südsee |
5th Disconnection | 5th Frizzly Bears | 5th Wurfkultur Bamberg |
6th Sugar Mix | 6th Family Ultimate | 6th Paradisco Jena |
7th Die 7 Todsünden | 7th Frühmix | 7th Colorados |
8th Sturmflut | 8th Endzonis | 8th Heidees |
9th Frau Rauscher & the Bembelboys | ||
10th Disckick | ||
11th Deine Mudder | ||
12th Maultaschen | ||
13th ULMtimates | ||
14th Zamperl | ||
15th Disc-o-Fever | ||
16th Tiefseetaucher |
Mixed 3. Liga NW | Mixed 3. Liga NO | Mixed 3. Liga SW | Mixed 3. Liga SO |
---|---|---|---|
1st Göttinger 7 | 1st BRLO Ultmte Berlin | 1st Ars Ludendi | 1st MINT |
2nd Bonnsai | 2nd Hallunken | 2nd Feldmädchen | 2nd Ratisbona Eagles |
3rd Hamburg Sturmflut 2 | 3rd Hund Flach Werfen | 3rd Himmelstürmer | 3rd Seichtwasserschnorchler |
4th Funatics | 4th Saxy Divers | 4th Flying Igels | 4th Unwucht |
5th DU bist Frisbee | 5th Drehst'n Deckel | 5th Hechte | 5th Ultimate am See |
6th Endzonengammler Essen | 6th Red Eagles | 6th Friendly Fire | |
7th Fischkutter | 7th Griffin's Lehre | ||
8th Hamburg Alsters | 8th Goldfingers |
Mixed 4. Liga NW | Mixed 4. Liga NO |
---|---|
1st Torpedo Phoenix | 1st Parkscheibe |
2nd Farmers Lüneburg | 2nd RotoR Ultimate Berlin |
3rd Nullacht! Ultimate Münster II | 3rd Schleudertrauma |
4th DiscUrs | |
5th Stoneheads |
Mixed Masters | Open Masters | Open Grandmasters |
---|---|---|
1st Goldfingers | 1st Goldfingers | 1st Feldrentner |
2nd TiB Mixed Masters | 2nd Heidees | 2nd Wolpertinger GM |
3rd Old Main Line | 3rd Sugar Daddies | 3rd NextGen Nürnberg |
4th Torpedo Phoenix | 4th Family Ultimate | 4th TeKielas |
5th Frühsport 0,2 | 5th Wegwerfgesellschaft |
DFV-Pokal Open | DFV-Pokal Damen |
---|---|
1st Bad Skid | 1st Mainzelmädchen |
2nd M.U.C. | 2nd Woodchicas |
3rd 7 Schwaben | 3rd Heidelbärchen |
4th Family Ultimate | 4th JinX |
5th Heidees | 5th Black Foxx |
6th FrankN | 6th Frankas |
7th Hardfisch | |
8th Frizzly Bears | |
9th Wall City | |
10th Ars Ludendi | |
11th Disckick | |
12th Hässliche Erdferkel | |
13th Hucks Ultimate Berlin | |
14th Kiel2 | |
15th 2MUCL | |
16th Funatics |
U20 Quali SW | U20 Quali NW | U20 Quali NO | U20 Quali SO |
---|---|---|---|
1st Lions | 1st Äitschbees | 1st Disckick | 1st Isarrunners |
2nd ToGetHer | 2nd UFO | 2nd Pizza Volante | 2nd Münchner Kindl U20 |
3rd Nullacht! Ultimate | 3rd Münchner Kindl U17 | ||
4th Cologne Colibris | |||
5th Seans's Sheep | |||
6th TV Südkamen | |||
7th FischbeesNEXT |
U17 Quali NO | U17 Quali SW | U17 Quali NW |
---|---|---|
1st Disckick | 1st Lions | 1st UFO |
2nd Pizza Volante | 2nd Bad Raps | 2nd TV Südkamen |
3rd Drehst'n Deckel | 3rd Piratos | 3rd Cologne Colibris |
4th Pizza Volante II | 4th Kirchheim Ultimate Juniors | 4th Äitschbees |
5th Eintracht Frankfurt | 5th Seans's Sheep | |
6th Disconnection Kirchzarten | 6th TV Verl |
U14 Quali NO | U14 Quali SW | U14 Quali NW | U14 Quali SO |
---|---|---|---|
1st Disckick | 1st Heppie Frisbeez | 1st Äitschbees I | 1st Juniorwolves/Lufos |
2nd Pizza Volante | 2nd Bad Raps | 2nd TV Verl | 2nd MuH - Mir uss Haldawang |
3rd Disckick II | 3rd Piratos | 3rd Seans's Sheep | 3rd Ultimate am See |
4th Pizza Volante II | 4th Äitschbees II | ||
5th Endzonis | 5th Cologne Colibris |